Reklama

Reklama

Krtek a orel

  • Československo Krtko a orol
Rodinný / Krátkometrážní / Animovaný
Československo, 1992, 28 min

Obsahy(1)

Aneb Krteček chůvou. Krteček zachrání při velké povodni mládě orla, a začne se o něj starat jako o svého. Náhradní tatínek ho velmi dobře krmí, a on roste a roste, až najednou se z něj stane dospělák (krtek už ho krmí na žebříku). S krtečkovou pomocí se naučí konečně létat. Jenže! Orla postřelí zlý myslivec, a tak Krtek musí zavolat záchranku, která ho odveze do nemocnice. Naštěstí všechno dobře dopadne, orel se uzdraví a najde si partnerku, se kterou bude mít tři potomky, které Krtek bude občas hlídat... (Matrinx)

(více)

Recenze (41)

WANDRWALL 

všechny recenze uživatele

Krtek má dilema. Vyrovná se s ním po svém a pomůže klidně i orlovi k životu. proč by měl být myslivec zlý, že střílí orla dříve, než začne škodit? Krtek to neví, od čeho je myslivec, takže mu pomáhá nadmíru svých pravomocí avýsledek je nám všem jasný. Ne, orel ho nesní, neb krtek by nemohl pokračovat ve svých dobrodružstvích, ale pošmákne si na někom jiném. To už ale v příběhu není. ()

Stanislaus 

všechny recenze uživatele

Krtek a orel je příběhem jednoho na první pohled dosti nepravděpodobného přátelství (takřka) na život a na smrt, které má pěknou myšlenku a milé provedení. Vedle nápaditých scén (viz odklízení povodní či orel v nemocnici) nabízí film i nejedno ponaučení a v poslední třetině je tam cítit i technologicko-ekologický nádech jako například u Krtka ve městě. P.S. Vždy mě pobaví, čím jsou tvůrci schopni nakrmit zvířátka - v tomto případě orla (klobásky, třešně, nudle atd.) ()

Reklama

lubospoti 

všechny recenze uživatele

Animace stále nádherná, poetika a kouzlo dětské fantazie se nevytratilo ani v těchto novějších epizodách. Jen mám trochu výhradu ke stopáži. Nemohu si pomoci, ale konkrétně tenhle díl mi přišel zbytečně natahovaný. A to ještě musím vzít v potaz to, že je Krteček primárně určen menším dětem, pro které je ta půlhodina velmi dlouhý časový úsek na udržení pozornosti ()

Jezinka.Jezinka 

všechny recenze uživatele

Jak zpívají Panelákoví fotři: "Krtka nemá vůbec nikdo rád:" Já tedy krtkovu kouzlu nepropadla nikdy. Nejvíc mě drásají, a to od dětství, ty jeho plačtivé zvuky, citové vydírání vhánějící slzy do očí. Přiznávám, že v laskavosti krtka, který se stará o malého orlíka, je v kontrastu se zlým hajným, který střílí dravce (ups, orel všech druhů u nás hnízdících je chráněný, co to zas těm dětem nakukáváte za zhovadilost, ptám se), cosi okouzlivého. Přiznávám, že chtě nechtě (dobrá, v mém případě nechtě a to velmi) jsem se cítila dojatá, když to orel schytal do křídla, zraněné zvíře vnímám jako tragédii. Ale když měl zraněné křídlo, proč ho operovali způsobem, jakým se provádí zákrok na kuřeti, do kterého se rve nádivka a byl v těch fáčích celý? Zapomínám, děti jsou vlastně blbci. Znovu jsem zatrnula, když na krtečka zaútočila liška, opět proti své vůli. Proč tedy hodnotím tak nízko, když jsem vlastně příběh krtka a orla docela prožívala? Protože prostě nemám ráda krtka. ()

Grafito 

všechny recenze uživatele

Tak tenhle díl už trochu naznačil, že časem bude asi problém vymýšlet nový a originální zápletky.. krtek odchovávající orla.. nemocnice na tlačítka, kopce s výsuvnýma vrškama.. proč takový kraviny, když dřív stačilo krtkovi půjčit paraple nebo žvejku a kolik legrace se s tím dalo udělat bez takovýhle křeče.. ()

Zajímavosti (1)

  • Postřelený orel má ještě v sanitce zraněné pravé křídlo. Ale v nemocnici má náhle zavázané to levé. (sikky)

Reklama

Reklama