poster

Divoké sny Maxipsa Fíka (TV seriál)

 • Československo

  Maxipes Fík II.

Animovaný / Komedie / Rodinný

Československo, 1983, 1 h 47 min (Minutáž: 8–9 min)

Předloha:

Rudolf Čechura (kniha)

Kamera:

Jaroslav Forman

Hudba:

Petr Skoumal

Hrají:

Josef Dvořák
(další profese)
 • ABLABLABLA
  ****

  Klasika, ale popravdě sny Maxipsa Fíka se mi nelíbily tolik, jako samotný původní večerníček Maxipes Fík. Ale když se na to člověk pořád kouká, najde tam, že do toho autoři vložili i řadu ponaučení pro malé děti, jako co je správné a co ne:) Jinak poslední díl O nevěstě, to krásné zakončil. Aspoň jedno malé Fíčátko bych chtěla.(27.4.2012)

 • Stejšn
  *****

  To prostě nemá chybu. Nemá to jedinou slabinu. Detaily v kresbě člověka prostě chca nechca rozesmějí (v díle O kopané třeba válcovací stroj s jediným válečkem pod kabinou, nebo skákající VB auta), úžasné nápady - "Fíku, něco si přej!" "Tak jo - chtěl bych KOMBAJN!" a neuvěřitelné hlody typu "Proč hasíte, vždyť nehoří?" "To nevadí, ale mohlo by" dělají z pokračovaání původního seriálu naprostou perlu. Neexistuje jediný díl s Fíkem, který by byl nějak slabý. 6/5! PS: docela mě mrzí, že ve vydání pro DVD, ale i pro Večerníček, byla po roce 1989 auta VB přemalována na Policie. Skutečně je nutné pořád manipulovat historii? :( A ještě moje oblíbená postava: Zlý Dóďa z dílu O vynalézání.(16.4.2009)

 • tomtomtoma
  *****

  Divoké sny Maxipsa Fíka již svým charakterem nabízí více možností vedení příběhů. A skutečně se některé díly přibližují impresionistickému náhledu na svět. Hraje si s představivostí s něžnou důvěrností, laská ji ve vlasech a nemožné přeměňuje v životodárné okouzlení. Zvědavost a tvořivost se pod taktovkou čtyřlístku Václava Bedřicha, Rudolfa Čechury, Josefa Dvořáka a Jiřího Šalamouna probouzí v srdcích malých človíčků a kontury života dostávají hned zřetelnější tvary, pestřejší barvy a vznešenější cíle. Nezbedná hravost rozvíjí tahy myšlenek, kterých se nedostává v mumraji moderní zběsilosti. Naše dětská dobrodružství se nesla na stejné vlně a většinu z nás posunula posléze zajímavými směry požadavků a improvizace. Navzdory měnícím se podmínkám a nastolení diktátu povrchnosti.(12.5.2017)

 • Adam Bernau
  *****

  Po základní fíkovské sérii přichází tohle psycho. Freud hadr. Surrealismus hadr. Znal jsem už v dětství, ale teprve teď v dospělosti jsem náležitě docenil tuto Večerníčkovu perlu. Domnívám se, že tvůrce vymýšlel jednotlivé díly pod drogami a výsledek je naprosto dokonalý. Třeba sen O požárnících je totální psycho. Hudební doprovod vymazlený.(13.4.2011)

 • MM_Ramone
  **

  Mám rád psov. Aj ako decko som ich mal rád. Avšak prerastený, chlpatý "Maxipes Fík" mi ku srdcu nikdy neprirástol. Malá Ája a jej obrovský psisko ma nezaujali. Nepáčil sa mi ani ten uhuhňaný dabing Josefa Dvořáka. Podľa hodnotenia sa zdá, že sa tento starý animovaný večerníčkový seriál teší značnej obľube a mnoho uživateľov naň s radosťou spomína. U mňa však v tomto prípade nostalgia vôbec nezafungovala a preto titulu "Divoké sny Maxipsa Fíka" dávam iba dve hviezdičky. **(25.3.2018)

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace