Krtek a žabka

• Slovensko Krtko a žabka
všechny plakáty
Krátkometrážní / Animovaný / Rodinný
Česko, 2002, 5 min

Krtek jede s myškou autem, když jim najednou nepozorná žabka vběhne do cesty a způsobí tím nehodu, při které se Krteček vážně zraní. Naštěstí se ale i díky pomoci žabky uzdraví. (mau)

mrx.friend

A na závěr to--- nejlepší? Ani náhodou, tenhle díl je fakt ďaha, nemam ho rád - myška s černou parukou, kterou jako by štípla Uršule Klukovej (nevim proč, prostě mi ji tak připomínala), zmalovaná jako rajda, Krtek při výpravě na dýzu s motýlkem a kloboukem (byl bych zvědavej, jak a na co si v tom zapaří) a následně ofáčovanej jako mumie...plus přítomnost mobilního telefonu, odporného hudebního doprovodu,...jestli Milerovi šlo o to natočit nějaký příběh s pointou, že se máme při přecházení přes cestu raději dvacetkrát otočit doleva a doprava, určitě to šlo natočit efektivněji...kouzlo starých dílů je holt už taky někde na cestě tunelem... :-( ()

h0n24

Moderní krteček. Moderní problémy. Moderní morální příběh. Zdeněk Miler ani ve svých 81 letech neřekl poslední slovo. ()

SpaceOdyseus

Ke staru se nam Krtecek trosku unavil. Ne, nemusel jsem videt, jak krtek umira (spoiler: prezije). Nemusel jsem videt Misku se stetkovskou parukou a mobilem. Nemusel jsem videt, jak jedou na diskoteku. ()

Nethar

Tak tenhle díl je fakt bizár. Krtek jede jako prase s autem a má brutální autonehodu. Zvířátka ho šoupnou do sanitky a udělají mu pápá, aniž by se pohnul. Vrátí se celej v sádře. Následuje rehabilitace. Pak zase sedne do auta a jede se zhulit na diskotéku. Podle mě pak pojede zase zpátky autem pod vlivem... ()

Behind odpad!

Hrůzné znásilnění pohádky. Nepěkný příklad, kam až může pohádková série zajít. Už to není ten živý, zvídavý a hravý krtek, jakého jsme znali z kultovních dílů šedesátých a sedmdesátých let, ale invalida z přelomu let devadesátých. Přiblble se batolí a aby vynahradil nedostatek animace a rozvíjení jednoduchých nápadů, zaplňuje příběh hromadou děje. Moderního krtka už nic nepřekvapí: telefonuje, nosí buřinku, chodí na disko - pardon - jezní na disko autem.... Není proto divu, že ho potká stejně všední příhoda - havaruje a málem zemře. Naštěstí Myška zavolá mobilem sanitku, která krtka v bezvědomí odveze - hurá! ()

ostravak30

Krtek řídí auto, které vzal bůhví kde, ale pak se u toho zraní. Třeba si děti budou více dávat pozor, aby nevběhli do cesty autu. ()