Komentáře uživatelů k filmu (641)

 • Grafito
  **

  Když byl George Jung prvně ve vězení, začal ostatní trestance připravovat k maturitě.. dílem z historie.. dílem z pašování drog.. a všichni věděli, že je to jen kvůli tomu, aby dosáhl zkrácení trestu.. když byl ve vězení potřetí.. sehnal si režiséra závislýho na kokainu (dá se říct, až za hrob), kterej natočil srdceryvnej příběh o tom, že George Jung byl v podstatě moc sympa chlapík, kterej měl moc rád svojí dceru.. snílek, kterej dojel na svý ošklivý zlý kamarády.. a jak se zdá, jen málokomu tu dochází, že princip je pořád stejnej jako u toho vyučování.. a že jestli Jung dostal 60 let vězení, tak ty co ho do něj poslali, moc dobře věděli, proč to dělaj.. toť k obsahu.. a velký výhrady lze mít i k formě.. přehnaná stopáž.. minimum invence (podobných filmů bylo natočeno nespočet, a že by mi Blow/Kokain utkvěl v hlavě něčím opravdu výjimečným, to teda fakt ne).. poslední půl až třičtvrtě hodina je mazlavá uplakaná nuda..(2.11.2008)

 • fisikk
  ****

  Nejvíce se mi líbila myšlenka, že když nastoupil do prvního vězení tak z něj byl pouze:,, bakalář marihuany, ale vyšel s doktorátem z kokainu. Je zvláštní, že v Americe tohoto dealera nejspíš nenáviděla spousta lidí, ale jsem si jista, že po shlédnutí tohoto filmu na něj změnily názor. Každopádně platí : ,, Někdy jsi dole a někdy nahoře. Když jsi nahoře, nikdy to není tak dobré, jak to vypadá. Když jsi dole, myslíš si, že se nahoru, už nikdy nedostaneš. Ale život jde dál. Peníze nejsou všechno. Jen to tak vypadá, že jsou. Žij každý den jako by byl poslední, protože i takový jednou přijde.(29.11.2008)

 • Vejrrr
  *****

  Velice, velice působivé. Krásně ztvárněný život George Junga od počátků až do jeho smutné současnoti. Ten chlapík si sice užíval, ale za jakou cenu... Nakonec zjistil, že mít beden se stodolarovkama tolik že už je není kam složit přeci jen není to hlavní. Jsem moc rád, že jsem se nedočkal střílečky, ketrá by celej film zmastila... Místo výstřelů z hlavně, který by se zavrtávaly do všech padouchů kolem, jsem se dočkal silného emotivního dramatu, kde zářil Depp i Liotta. Byly místa, kdy jsem přemýšlel že dám hvězdičky tři, později jsem byl přesvědčen o čtyrech a nyní nevím proč nedat hvězdiček pět. Bylo to surové, bylo to přesvědčivé, byla to pravda. P.S. Doporučuji přečíst "zajímavosti"(23.2.2009)

 • crozet
  *****

  Víc než zdařilé filmové vyprávění o životním příběhu jednoho inovátora. Za povšimnutí stojí zvláště pozornost, s jakou se tvůrci věnovali vztahu mezi hlavním hrdinou a jeho rodiči a jeho vývoji - velmi empatické, autentické a tragické; podle mého je zmíněné téma primárním sdělením filmu a jeho scénáře. Nejen právě tato emocionální a sdělná stránka filmového životopisu drogového zločince dílo odlišuje a povyšuje nad kvantum dalších ve svém žánru.(7.11.2009)

 • simply
  ***

  Pro mě celkem průměrný film s geniálním Johnnym Depppem.(8.11.2009)

 • arcticsky
  *****

  Je radost dívat se na tak skvělé herce pohromadě - Johnny Depp, Ray Liotta a Penelopka ( zde v obzvlášť protivné roli ). Celý film je nádherný a ze začátku ( 60. - 70. léta ) i s bezva hudbou. Vrátil bych se k Liottovi - v poslední době jsem ho zhlédl v několika filmech a pomalu ale jistě míří do mé TOP 10. Depp tam již dávno je....(1.4.2010)

 • Akana
  ***

  Projel kolem vlak a nic moc po něm nezůstalo. Neubráním se srovnání s Obchodníkem se smrtí a i když ani toho nepovažuju za geniální dílo, vychází mi jako filmařsky zajímavější, cyničtější a působivější pokus na podobné téma. Kokain má jen toho Deppa, který to sám nezachrání. 70%(16.1.2011)

 • HArna
  *****

  Podle mě nejlepší film od Johnnyho Deppa. I když Penelope Cruz opravdu nemusim, rád se na tenhle film ještě kouknu.(15.4.2012)

 • GOREGASM
  ****

  Od prvního záběru velice svižně podaná žánrovka, která si sem tam zobne ze Scorseseho, se opírá nejen o kvalitní herce, kterým dominuje trojka Depp, Liotta, Mollà, ale především o zatraceně skutečnou story, která si svou faktickou výživností o zfilmování již delší dobu nahlas říkala. Předešlé srovnání se Scorsesem a jeho Casinem, či Mafiány je v kontextu se zvoleným tématem a formou vyprávění naprosto na místě a Ted Demme navzdory nesporné kvalitě Kokainu na mistra Martyho ani jednou kvalitativně nedosáhne. Zásadní problém vidím ve zbytečné zkratkovitosti a tím pádem místy nedostatečnému divákovu "ponoru". Kokainu by vhodně přidaná půlhodina navíc v rámci větší komplexnosti jistě neuškodila. Navzdory všemu zmíněnému jde o povedený snímek, který nepostrádá přes zjevnou inspiraci osobitý rukopis a působivou atmosféru. 75%(4.11.2012)

 • freeze.art
  *****

  “May the wind always be on your back and the sun upon your face and may the winds of destiny carry you aloft to dance with the stars.”(7.11.2012)

 • lubospoti
  ****

  Skvělý film založený na skutečnosti.Depp dokázal i skrznaskrz záporné roli dodat velmi silné charisma.(29.12.2012)

 • Szajter
  *****

  Ačkoliv Deppa nemusím, v tomhle filmu přesvědčil o hereckých kvalitách (pro mě jeho zatím nejlepší role). Jakkoliv můžete být zaujati vůči drogám a dealerům, na konci filmu budete nejspíš brečet jak malí a fandit aby ze všeho vyvázl i když má na svědomí zpopularizování kokainu. *spoiler* nakonec si odseděl jen 20 místo 60 let (pustili ho v červnu 2014) a už je v kontaktu se svou dcerou :)(17.8.2014)

 • shushee
  ****

  Desetkrát lepší než Leonardův Vlk..(27.7.2015)

 • hazdrova
  ****

  Johnny Depp ma prekvapil. Film stojí za pozretie. Filmy podľa skutočnej udalosti majú vždy úplne iný odtienok filmárčiny ako tie vymyslené. Snímka bola zaujímavá, ale nepozrela by som si to druhý krát. 4 hviezdy za výkon Johnnyho Deppa.(29.9.2017)

 • Johnny
  ****

  Taktiež ma postihnla behom filmu oná zvláštna skutočnosť, že (najmä ku koncu) som si hlavného hrdinu dáko obľúbil a aj ho ľutoval. Depp bol výborný...(30.4.2003)

 • Vodny
  *****

  Johnny Depp ve své nejlepší roli (nepočítám zábavné Piráty). Film podle skutečné události je věrnou předlohou filmařů, protože dokáže v divákovi vyvolat emoce dané pravdivostí příběhu. Blow – Kokain je toho jasným důkazem a i když se může zdát, že život největšího drogového dealera 70. a 80. let nemůže v lidech vyvolat jakékoliv pocity, zde je tomu právě naopak. Vděčit za to můžeme skvělému Deppovi a všem dalším hercům, kteří jakoby ani nehráli, ale žili svými postavami. Příběh George Junga, který nechtěl skončit na mizině jako jeho rodiče, který měl sen stát se bohatým a nezávislým (ale za jakou cenu) je zvláště v konečných pasážích srdcervoucí a nenechá nikoho chladným. Scéna, ve které Depp namlouvá do záznamníku vzkaz pro svého umírajícího otce vžene slzy do očí i tomu největšímu drsňákovi, to mi věřte. Jde o poměrně dlouhý film, který i bez akčních scén, hromady mrtvol a vulgárních výrazů dokáže strhnout divákovu pozornost od začátku až k závěrečným titulkům. A velký podíl na tom mají jak herci, kamera a scénář, tak pro nás velmi zajímavé a neznámé téma, kterým život drogového dealera bezesporu je.(28.2.2007)

 • Darkslayer
  ****

  Otrepaný príbeh avšak dobre stvárnený, čo je hlavne zásluhou Johnnyho Deppa.(20.10.2007)

 • robo7773
  ****

  ****(82 bodov zo 100) Celkom slusný filmik. Akoze clovek sa rad niekedy pozrie na to co nikdy nevyskusal, na zivot ktorý je mu uplne vzdialeny. Johny ako stale famozny a este aj krasna Penelope, takze filmove hviezdy maju zastupenie. Pribeh podla skutocnosti, cize parada. Cely film sa len tak vezie, nic struhuje sa nedeje, ale tak patri to k tomu drogovemu opojeniu :)(21.8.2008)

 • Ramone11
  *****

  Krasne zpracovaný autobiografický snimek drogoveho dealera, kde je nam presvedcive ukazano jak muze byt tato cesta sice velmi bohata a vesela, ale pekelne zradna... Mezi klasicky vybornym hernim koncertem Deppa musim vyzdvihnout vykon Ray Liotty, coby starostliveho otce. Zajimalo by mne co by na ten snimek povedel pravy George Jung? A take, jak by rekla moje draha kamaradka ..kam se podel Tučňák?!:)(4.1.2009)

 • klikva
  ****

  Johnny Depp jako vždy super. Jeho Georgovi jsem nemohla nefandit, to prostě nešlo. Jinak super oblečky!(4.1.2009)