Velmi zajímavý životopisný film s opisně fabulovanou dějovou křivkou - od nevinných šedesátých let a všudypřítomné marihuany až po obsazení pozice narkokrále a plošné distribuci kokainu... Úžasně charismatický Johnny Depp opět dokazující, jak skvělý a velký je herec - a díky němu to moře sympatií pro jeho postavu narkomafiána, což je asi z morálního hlediska slušné faux pas. :-) Velké uznání ovšem zaslouží tvůrci za to, že odolali svodům natočit dobově módní stylovou komediální nebo tragikomickou jízdu a dokázali stvořit vážné drama o vzestupu a pádu člověka, který ignoruje etické imperativy a pohybuje se za hranou zákona. Kokain se tak řadí po bok těm nejlepším snímkům žánru vážných dramat z drogové scény: Traffic - nadvláda gangů, Mafiáni / Gangsteři či Americký gangster...(13.6.2007)

Mám pocit, že tvůrci trochu zbytečně lezli Jungovi do zadku. "Postaví tady pomník jednomu pašerákovi drog.", jak to trefně shrnula přítelkyně. Ale to je asi tak jediná stížnost. Kokain je herecky skvěle obsazený a natočený "soft" film o narkomafiích, na který směle můžete vzít partnerku, aniž by vám vynadala, na jaký krvák jste ji to přitáhli. A po filmu můžete vést akademickou debatu o překladu slova "blow". Mrtvola tam bude jen jedna, a to ještě rozmazaně v pozadí. Dobové ohozy tomu dodávají ten správný šmrnc. První půlka je hodně free, odlehčená, až komediální. Všichni hulí, válí se na pláži a pašování je pro ně zábava, kterou si vydělávají velkou hromadu peněz. Druhá polovina už jede na vážnější notu, ale pořád s lehkostí. Pokud tedy chcete něco o drogách bez hromad mrtvol, Kokain je dobrá volba.(23.9.2018)

Zivotopisna drama podla skutocnej udalosti o zivote drogoveho dealera,ktora ma velmi nenadchla a aj trosku nudila,Johnnyho Deppa mam rad a je to vyborny herec,ale ani on nezmenil moj pohlad na tento film,ale zachranuje to priblizne poslednych 20 minut,tie sa mi lubili...:-)(30.10.2018)

Dobrý Deppův výkon mi kazí trošku nudný děj. Ve srovnání se Zjizvenou tváří se to vleče a některé prvky scénáře, i když podle skutečných událostí, jsou lehce ohrané.(30.5.2004)

Tak toto je jeden z mích nejoblíbenějších filmů, strhující příběh o drogovém králi, který chtěl stále víc a víc až nakonec neměl nic. Je až k neuvěření že se něco takového vůbec mohlo skutečně přihodit, je vidět že Amerika je doopravdy země neomezených možností. Tento snímek musí přinutit každeho kdo ho uvidí sympatizovat s George Jungem i přestože když se nad tím zamyslíme to byl neuvěřitelný prevít co zníčili statisícům možná i milionům lidí život jeho koukainem. Johnny Depp v hlavní roli byl vynikající a vizáž 70tých a 80tých led se k němu opradu hodila. Každému tento film musím doporučit je toskvělí životní příběh který obsahuje vše. Lásku, přátelsví,touhu po moci a penězích, a dále zradu a pošeilství. Životní zvraty George Junga jsou fascinující a neuěřitelné.Škoda jen že režisér Ted Demme tragicky zahynul na selhání srdce v důsledku braní kokainu což je skutečná ironie a nemůže natočit další takto vynikající filmy.Tento film měl všechno co má film mít a tak s radostí a z k památce zasnulému řežisérovi nemohu dát jiné ohodnocení než *****.(15.12.2007)

Velice zdařený snímek z prostředí drog s dokonalým Johnnym. Pro mě nejde jinak než 100%(24.11.2008)

Tento film jsem viděl podruhé a stále se je na co koukat. Je to velmi zajímavý film s opravdu dobrým hereckým obsazením.(3.1.2009)

Životopisné filmy nejsou zrovna mým šálkem čaje, protože většinou jsou šíleně dlouhé a také občas i nudné, ale když se to umí natočit tak proč ne. U tohohle snímku se to povedlo na jedničku. Jak scénářem, obsazením, stylem tak vším ostatním, jen se stačí zamyslet nad tím, jak může někdo koukat na film o drogovém dealerovi a ještě mu fandit, to se prostě musí umět. Nebudu vychvalovat herecké výkony, ty jsou na jedničku, jen bych snad ještě vyzdvihl hodně poslouchatelný soundtrack.(4.1.2009)

Nechcem byť krutý, ale z filmu je jasné, že režisér frčí, resp. frčal na drogách. Geoge Jung ako napísal Matty stvárnený Johnym Deppom je skutočne citovým vydieraním. Súcitim s Georgeom Jungeom je nepochopiť film. Respektíve slepo mu naletieť. Film je inak ďalšou perličkou Johnyho dokonalého talentu. Avšak je tu druhá strana mince. Naproti jednej rozbitej rodine dílera, a to nám režisér vôbec neukázal je množstvo rodín, kríz, samovrážd z druhej strany, totiž medzi samotnými užívateľmi drog. Na tú časť sa úplne zabudlo. A Jung si to neuvedomil. DObre mu tak, že ho chytili. Nenaučil sa nič. Posledný záťah. Posledná dodávka. Prečo si nenašiel prácu ako každý normálny človek. Nečudujem sa, že ho jeho dcéra nejde pozrieť, aj keď Johny to zahral tak, že za tú vetu by som si asi zaslúžil gilotínu. Odpúšťať sa má, ale to je naozaj ťažké. Basa, von, drogy, basa, sloboda, drogy, basa... . No kto by sa neuvedomil? Ale s prižmúrením oči nad týmito skutočnosťami bol medzi dílermi dobráčisko, parťák. Nepodrazil nikoho, práve naopak, keď mohol a aj keď nemusel bol fair play hráč. A to sa mu vypomstilo. Preto si zaslúži 4* s čistým srdcom. Myslím že červená na csfd mu rozhodne patrí.(15.1.2009)

Málo kung-fu.(22.1.2009)

Johnny Depp předvedl fantastický výkon a myslím si, že co se drogových filmů týče, tak se Kokain může v klidu přirovnávat k takovým velikánům jako je Requiem za sen, nebo Trainspotting, dokonce bych řekl, že v některých věcech je i předčí. Podání Dammea je trochu méně propracované po psychologické stránce, ale zase skvěle vyčnívá výkonem Deppa.(23.1.2009)

Vynikajuci zivotopisny snimok o vzostupe ale aj pade niekdajsieho narkokrala Georga Junga, ktoreho stvarnil jedinecnym sposobom Johny Depp. IMO jedna z naj roli v doterajsej kariere Deppa(11.2.2009)

Docela OK, ale proti vrcholům žánru průměr.(6.3.2009)

Film o velkém vzestupu a velkém pádu. Depp předvádí (jak jsme zvyklí) herecký koncert a ukazuje nám, že je lepší se bílému prášku vyhýbat :)(25.5.2009)

Na začátku sen. Na konci největší pašerák kokainu do Ameriky. Kvalitně natočený životopisný příběh George Junga jenž se z malého obchodníka s marihuanou stal "kokainový bůh" Johny Depp zde zahrál opravdu strhující roli a pochvaly na jeho roli jsou zde naprosto oprávněné. Najdnou se zde i velmi úsměvné scény například když George už nemá v celym baráku místo na uložení peněz a milionů se mu válejí prakticky po zemi. V tu chvíli musel bejt jeho americký sen splněn:)(13.6.2009)

Pěkné a celkem smutné životopisné drama o překupníkovi drog...holt Kokain je dobrý, Johnny je dobrý...kvalitní zábava na páteční večer...pro někoho srdeční záležitost pro mě nadprůměrný snímek, kterému do absolutní TOP kategorie něco málo chybí...78%.(10.8.2009)

Dvojka Depp a Cruzová? Masakr. Sakra těm to jelo. Tyhle dva můžu prostě kdykoliv.(28.4.2011)

Film nabitý silnou drogovou atmosférou Kolumbie a Kalifornie. Nervy, strach, přátelství, zrada a láska - to vše a Johnny Depp v čele.(12.8.2011)

zábavne..zajímavé..udrží Vás to u obrazovky...ALE..ty paruky?to je něco příšernýho...:-)(27.11.2011)

Životopisný príbeh na štýl "from zero to hero", ku tomu drogová tématika a boom...vznikla kombinácia, ktorá ma prilepila na gauč a vychutnával som si tento film ako keby som bol ja George Jung. Záživné, zaslúžené miesto v Top 10.(22.2.2012)

Jediné co bych dodal k ostatním komentářům: Výborný soundtrack list. 85%(10.8.2012)