Ucházející pokus o zasvěcení do podsvětí, ale když srovnáváme s velmi tematicky podobnými Scorseseho gangsterkami, vychází z toho Kokain jako mírný nadprůměr. Ale i když zapomenu na nechutné srovnávání, co mi zbude? Co mi film dal? Že brát drogy je špatné jsem věděl už před tím a tady to není prezentováno ani dost dramaticky ani dost s nadsázkou na to, aby s tím Kokain vystačil.(21.3.2010)

První polovina byla opravdu výborná, ta druhá už se přeci jen orientovala více na rozjímání a hodnocení života a byla trochu moc dlouhá, ubrat 20 minut a je to dokonalost (no ještě vyměnit Penelopku). Naštěstí Johnny Depp nezklamal a zahrál naprosto skvěle (jako osattně vždy) a mile mne překvapil i Ray Liotta, kterého příliš v oblibě nemám. Takže nakonec zaslouženě 4*.(22.7.2009)

Nejlepší film T.D který velmi rád používá postupy a prvky z jiných filmů . Kostra filmu je typická pro životopisy . J.D hraje ze všech syl (ale i tak mě zde moc nesedí - prostě nejsem jeho fanda ). Film je "jen" pro fandy Krimi, životopisú a J.Deppa , podle mě mu chybí přesah díky kterému by ho zbožňovaly davy a tak to je u všech snímku T.D ( špičkově natočené ale bez osobní invence ).(3.11.2009)

Vzestup a pád drogového dealera, kterému budete i palec držet.(7.11.2009)

4,5/5(23.8.2010)

Pokoušela jsem se nebýt ovlivněná v hodnocení faktem, že byl Johnny Depp značnou část filmu opravdu kus, ale alespoň půl hvězdičky mu za to přísluší. Filmy s námětem závislost na drogách se u mě dostali mezi oblíbené a i filmy podle skutečné události mě zajímají. Když do toho všeho zahrnu dobré herecké výkony a síla lásky k dceři, závislosti jak na droze tak na práci dealera, tak nemůžu hodnotit jinak. Naprosto jedinečný snímek o člověku který je jako na houpačce. Chvilku na vrcholu, chvilku úplně na dně. Nemohla jsem hodnotit jinak. Určitě stojí za shlédnutí.(29.11.2010)

65%(28.2.2011)

No ten Johnny to vždy vedel roztočiť vo veľkom štýle a tento film nebude výnimkou. Ukázal nám ako sa dajú otvoriť dvere do sveta veľkého drogového biznisu a čo všetko to môže so sebou priniesť.(28.6.2011)

Lahôdka, nenudil som sa ani chvíľu. Ak to takto aj v skutočnosti bolo, tak potom klobúk dolu. Dobre zahrané, zrežírované, trošku mi vadili skoky v scenári a dosť postáv, mal som občas z toho guláš, ale filmový zážitok mi to neskazilo. Jeden z najlepších filmov o drogách, výpoveď z pohľadu samotného dealera, hrozne ľudské. A určite najlepší film, čo som videl na svadobnej ceste, i keď si človek pozrie tie ostatné (moje nedávne hodnotenia), tak konkurencia nebola až taká veľká :)(14.7.2011)

George Jung v podání Johnnyho Deppa? A co by jste chtěli jako víc? Naprosto brilátní práce odvedená snad každým členem, každým dílem na tomto filmu o legendě znémé taktéž jako "Boston Gorge". Americký drogový dealer 70.let měl možná štěstí v neštěstí, možné náhody ale to někdy udává směr našeho života. Penelope Cruz jako holka v šustákovce mě dojala svou smyslností, dodnes nevím zda-li jí hraje či prostě taková je, mě odzbrojila. Těžko něco tomuto filmu vytknout, soundtrack je mým dlouholetým přítelem a Johnny Depp je již dlouhá léta mým koněm. Pro mě je to jeden z nejlepších filmů! Takže Enjoy voe .)(12.3.2012)

Kokain mě dostal, když jsem zjistila, že je natočený podle skutečnosti a že až po jeho shlédnutí navštívila skutečného George Junga jeho dcera. Určitě to nebylo setkání jako jsme viděli ke konci filmu, ale je dobré, když filmy mají takovéhle následky. Mimo jiné vizuálně moc pěkný film i díky té fešné "blondýnce" v hlavní roli(13.5.2012)

94%(1.8.2012)

-„Sometimes you're flush and sometimes you're bust, and when you're up, it's never as good as it seems, and when you're down, you never think you'll be up again, but life goes on.“ Žáner, v ktorom Deppa milujem najviac, veľmi silné a intímne dielo. Niekedy nie je všetko ako v rozprávke a ideály si človek určí až keď dospeje. S ohňom sa zahrávať neradno. Precízne vybudovaná psychológia postáv, doplnená a vyzdvihnutá šľapajúcim scenárom a odvážnou kamerou. A zvláštne je na tom to, že tento dílerský príbeh naozaj dokáže dojať.(12.8.2012)

"Voz vic, voz vic!" , aneb jak jit s bakalarem v marihuane do lochu a vyjit s diplomem v kokainu. Moc rad se na Kokain vzdy podivam a pokazde se velmi dobre bavim. Snad jen dabing Simony Stasove v roli matky Johnyho Deppa mne prijde trochu nevhodny. Original je ale bezchybny. Takze ***** nebo chcete-li 90%.(7.11.2012)

Miluju filmy dle skutečné předlohy a téma drogy je stále aktuální a Johnny Deppa můžu a tuto roli zahrál velmi přesvědčivě a vůbec............80%(22.6.2013)

Výborný film o drogovom priekupníkovi, ktorému sa na pár rokov splnil sen. Nič však netrvá večne, a to platí aj v tomto prípade. Koniec filmu veľmi silný a dojímavý. Jediné čo mi na tom celom vadilo boli Johnyho vlasy :D OTRAS!. Samozrejme Johny - čerešnička na torte. 85%(17.8.2013)

Wow. Konečně jsem viděl film, kde mně Johnny Depp opravdu seděl. Nějak jsem ho dřív moc neměl v oblibě, možná i proto jsem oddaloval shlídnutí tohohle filmu...no, jsem rád, že jsem si udělal čas. Hodně silnej příběh, hlavně v závěru, kde se krásně ukazuje ta tolik propíraná relativita peněz. Vydělat cash samo o sobě nic neznamená, ať už jakoukoliv cestou. Barák naplněnej prachama, že už to neni kam dávat, koktejly, bazény, auta, prostě work easy play hard - a i když o tohle všechno přijdete a jste zpátky na nule, přijde mi úžasný, že daleko, daleko víc vám může chybět něco zcela jinýho...(27.12.2013)

Docela fajn film na základě skutečného životného příběhu George Junga, který dodnes sedí v kriminále, a býval americkým dealerem Medelínského kartelu, který v dobách slávy dodával 90% kokainu na americký trh. Občas se tam mihnou skutečné předobrazy největích bosů jako byl Pablo Escobar nebo Carlos Lehder, který také dodnes sedí v krimu ( toho ve filmu přejmenovali na Diega ).(26.8.2014)

V první polovině zajímavý a příjemně eskalující film, od druhé půlky zbytečné drama (které s první půlkou moc neladí). Deppem skvěle zahraná postava dealera s děsivým vkusem na účes postupně přestává vědět, kam má strkat bedny s bankovkama a pak se mu to všechno posere. A pak ještě několikrát. K páté hvězdě mi schází alespoň jedna podstatnější a lepší vedlejší role. 80%(3.10.2014)

Jestli něco nemám rád, tak jsou to ženy z čeledě otravných. Bohužel v tomto filmu se vyskytuje ještě jejich mnohem horší poddruh - zlatokopka otravná a její blízká příbuzná - zlatokopková fetka otravná. Nezachrání to ani svým obličejem nebo tělem Penélope Cruzové, protože toto maskování lze prokouknout u tohoto druhu velmi rychle. Film mapuje kariéru drogového barona a jak už bývá u filmů s tématikou drogových překupníků zvykem, i zde je příběh lehce monotónní. Vždy sledujeme zářivé začátky, kdy dealeři oplývají tunou penízků, praskají jim pod tíhou jejich peněženek jejich zlatem poseté trenky, aby záhy zase o všechno přišli a šli za mříže. A zde se to dokonce opakuje vícekrát než jednou, jen je mariánka vyměněna za kokain, ale zbytek zůstane poměrně stejný. S každým podobným životopisným filmem si jen říkám, kdy budou filmaři za velkou louží epicky zfilmovávat i životní příběh nalitého popeláře. Věřte tomu, že filmaři do hlavní role šoupnou podobného hezounka a lamače dívčích srdcí jako zde Johnnyho a my mu všichni do jednoho odpustíme každou nevysypanou popelnici a každý odpadek, který padne vedle (třeba i na hlavinku roztomilé maličké dívenky). Největší herecké překvapení mě ale zde čekalo v podání jeho otce, který očima hraje naprosto perfektně. Ten by snad zahrál i pohled 30-letého panice při pohledu na první obnažené ženské tělo (kompliment na světové úrovni...). Jen škoda, že vůbec nevypadal jako Johnnyho otec, vzhledem k jejich podobnému věku (u mamky rovněž). Na celém filmu je tak nejzajímavější fakt ten, že režisér po nafilmování Kokainu rok na to zemřel na infarkt a v jeho krvi se našla jako příčina právě Kokain (ty životní paradoxy). V branži drogových snímků trošku slabší počin a slabší 4 hvězdy. 70%(24.3.2015)

Životopisný film jednej fetky. Veľmi dobre natočený so skvelými hercami. Penelopka na plagáte je zavádzajúca, keďže hrala asi 20 minút, ale meno láka ľudí takže zároveň pochopiteľná. Príbeh nie je až taká bomba akoby sa mohlo zdať vzhľadom na tému, ale jedná sa o poctivú filmarinu.Škoda Teda, mohol natočiť ešte skvelé veci, iba žeby nie.(6.1.2016)