až na trochu pretiahnutých záverečných 10 minút naplnených hojnosťou patetizmu a moralizátorstva predošlý zbytok filmu bola vcelku dobre natočená a uhraná životopisná dráma z neľútostného drogového prostredia a zo začiatkov veľkého príbehu dnes úspešnej drogy kokaínu - takže vlastne dvojitý biopic. herca, ktorý hral ústrednú postavu, ja osobne obdivujem a úlohy drogového kráľa sa zhostil s jemu vlastným šarmom a talentom, ostatne, ani peknučká chudučká penelope či stále priberajúci a starnúci Ray Liotta so zvyškom kompanie hercov nezaostávali. Miestami podarená hudba a vcelku nerušivá réžia (+ super plagát) - takže aj keď nie nejak nadpriemerný alebo extra ale zato príjemný a podarený film.(18.6.2006)

Lehce sjetý filmeček.(7.2.2009)

"Denberry nebylo vězení. Byla to škola kriminálníků. Nastoupil jsem tam jako bakalář marihuany a odcházel s doktorátem z kokainu" Damn good movie!!! Já si teda na mafinánský filmy tolik nepotrpím, zkouknu jeden za čas, protože ne pokaždý je nálada. Zrovna teď jsem ji našel a po dlouhym přemáhání se kouknul i na Kokain a musim říct -> paráda. Dějová linie rozdělení v podstatě na několik částí. Plná zvratů, podrazů, euforie, enthuziazmu, neštěstí, deprese a snad všech ostatních emocí, který můžete v rámci koukání na film naleznout smíchaný dohromady a "voalá" ono to poskládaný dohromady fakt funguje skvěle. Chválu na Deppa, Cruz nebo Liottu snad ani netřeba připomínat. Pokud se mi nepovede stát se transformerem, tak chci bejt aspoň prodejcem drog.(5.5.2012)

Nemůžu si pomoct, ale tyhle životopisný kriminální dramata mají něco do sebe! Kokain je vedle Amerického gangstera, Veřejného nepřítele, Veřejných nepřátel dalším strhujícím snímkem, který ač přesto magicky odpuzující slůvko "životopisný" vás nenechá ani na minutu vydechnout a v táhne vás do děje takovým způsobem, že tomu odmítáte sami uvěřit. Parádní masky (paruky :D), výprava, scénář a především opět famózní Johny Depp a já se biju do hlavy za to, že jsem se tomuhle filmu tak dlouhou dobu vyhýbal!(14.1.2013)

Tri hvezdicky za Deppa a Franku Potente. Nebyt jich, davam dve.(17.6.2006)

Ku koncu som takmer začal Geroge Junga ľutovať, keď bol permanetne vytrhávaný zo svojich predstáv o živote ideálneho otca. Žiaľ, mohol si za to sám a keď si k tomu domyslím, koľkým ľuďom jeho "biznis" zničil život, tak na ľútosť môžem kľudne zabudnúť. No a film je to dobrý.(18.6.2006)

Fantastický film, u kterého si vůbec nejsem jistá svým hodnocením.. Johnny Depp byl vynikající a zahrál postavu drogového dealera neuvěřitelně věrohodně. Stejně tak Penelope Cruz, nikdy jsem ji nevnímala jako nějak výjimečnou herečku, ale touto rolí mi potvrdila, že výjimečná je.. Příběh je zajímavý, zčásti i poučný, závěr je skvělý a úžasně zpracovaný! Na druhou stranu mě to chvílemi, nechci říct nudilo, ale prostě si mě to nedokázalo udržet.. Nevadilo mi kdykoliv film stopnout a jít dělat něco užitečnějšího.. Neznám pravý důvod, je to úžasný film a byla bych i schopná mu dát 5*.. No možná své hodnocení zvýším po dalším shlédnutí, zatím zůstávám u velmi silných 4* :)(16.3.2012)

Jo to byli časy. Začneš s málem a chceš stále víc a víc. Jen si musíš dát pozor na fízly, kámoše, konkurenci i starou. Johnny Depp pobavil, ale už jsem ho viděl zahrát i mnohem lépe. Nicméně si to viditelně užíval a dodnes se tento film těší docela slušné oblibě. On celkově styl vypravování tohoto příběhu byl zajímavý a líbila se mi ona kombinace dramatu, akčnosti, emocí a šibeničního humoru. Nicméně jsem tu narazil i na několik dost vleklých pasáží, které mě trošku nudily. 70%(19.6.2018)

Syrovosti a skvělému Deppovi chybí silnější příběh, dvě hodiny se film točí na místě a bez výraznějších dějových zvratů plyne ke konci.(12.11.2012)

Depp je skvělej - 3 a půl*.(24.3.2005)

Je až neuvěřitelné že je to opravdu podle pravdy, člověku se tomu až nechce věřit. Peněz tolik že už je doma nemáte kam dávat, holek tolik že nevíte kterou si vybrat, Kokainu a trávy tolik že by vám stačila pro 10 generací. Možná pro někoho ráj, možná peklo. Každopádně pokud budete chtít všechno, nebudete mít nic. Nemůžu si pomoct, ale já prostě v Deppovi vidim Williho Wonku a tak už to asi zůstane. Mam Deppa jako herce opravdu rád a tohle dlouhovlasé "provedení" je na jedničku.(29.4.2010)

Pre mňa je KOKAIN jediný životopisný snímok ktorý ma ani trochu nenudil. Ukazuje nám vzostup Georga Younga na vrchol a jeho rýchly pád, stratu rodiny, peňazí, kamarátov a všetkého čomu bolo blízke. Pašovanie drog síce vynáša veľký obnos peňazí no vždy to skončí rovnako - väzením. Jedná sa o určite jednu z najlépších Deppových úloh a všetky ostatné úlohy sú skvelo obsadené a, aj zahrané, soundtrack obsahuje samé klasické rockové pecky. Jasných 5*(3.3.2012)

Blow je viac než len film, je to genialne odvedene filmove remeslo a zatracene výborny príbeh, ktorý ma tu najsilnejšiu vec- srdce. Johnny Depp stvarnil nového Tonyho Montanu a jeho výkon by sa dal nazvať ako "fuckin perfect"... A jednoznačne Demme do neba sa ide s tým najlepšim!(14.1.2013)

"Danbury nebylo vězení, byla to škola kriminálníků.. Nastoupil jsem tam jako bakalář marihuany a odcházel s doktorátem z kokainu.." ;)(11.6.2016)

Tony Montana ve Scarface byl sice větší machr, ale George v podání Johnyho Deppa má zase mnohem "lidštější" charakter. No jinak bych tenhle film se Scarface nerad srovnával, téma je sice podobné, ale každý z těch filmů je dost jiný. I když věčně sjetá Penelope Cruz se může s Manželkou Tonyho Montany s klidem měřit, a musím říct, že jí tahle role krásně sedla. Parádně byly vykreslené charaktery Georgeových "kamarádů", na nich bylo krásně vidět obecná pravda, že peníze kazí lidi. Čtyři hvězdy jsou jasné, k té páté ještě trošku chybí.(4.1.2009)

Vynikajúci film podľa skutočnej predlohy o dílerstve, užívaní drog a najmä celého spôsobu fungovania mafie v začiatkoch okolo týchto zabijakov ľudstva. Na obsadenie nemám námietky, ba naopak najviac zaujal hlavný hrdina Johnny Depp, ktorý z toho spravil umelecké dielo. Tak nádherne stvárnené, tak presvedčivo, až pomaly nechápem, že mu chýba za to nejaká z väčších cien. Je to plné perlí, občas sa človek aj zabaví, občas zas len neveriacky čumí. Je to jeden z najhodnotnejších nástupcov starých známych mafiánskych a kriminalistických filmov. Tým, že ma okamžite zaujal, odštartoval moju cestu k nim.(25.9.2012)

Johny Depp na svém hereckém vrcholu.(24.10.2015)

Při sledování filmu Blow jsem si vzpomněla na Scorseseho Casino z roku 1995. To byl životopisný majstrštych, ve srovnání s Demmeho Kokainem. Johnny Depp hraje dobře, ale děj není nic moc. Tak nějak šel život drogového mafiána a tak nějak se to i dalo předpokládat. Nic, čím by mně zaujal, rozesmál, rozplakal. Zkrátka takový obyčejný životopis muže, který likvidoval životy ostatních tím, že jim dovážel drogy. Ani ponaučení z filmu neplyne, bohužel, George Jung vždy lituje jen sám sebe.(19.3.2017)

Že Johnny táhne další film, je patrné už od první chvíle. Film vás vtáhne svou syrovostí a máte pocit, jako byste se koukali na něco, co se opravdu děje. Že je vše zfilmováno dle skutečných událostí jen podtrhuje sílu toho snímku. HLÁŠKA: Hej, kam mám dát těch pět milionů? Koukni se do koupelny, jestli je tam ještě místo. Ne, není. Sakra potřebujeme něco většího.(6.4.2008)

Johnny Depp opětovně ukazuje, že se dokáže vžít do jakékoliv role. V roli narkokrále působí naprosto věrohodně. 4*(3.1.2009)

Příběh o vzestupu a pádu drogového krále ve filmu Kokain, je krásným příkladem skvěle zahraného, dobře zrežírovaného a do podmanivých vizuálů zabaleného autobiografického snímku.(6.12.2010)

1 3 4 5 6 7 8 9 17 25 33