Před svatbou ne!

Heartbreakers

Pred svadbou nie!

Komedie / Krimi / Romantický

USA, 2001, 119 min

Sigourney Weaver umí zahrát dobře i přesto, že za rohem nečíhá Vetřelec, Jennifer Love Hewitt vypadá dobře i přesto, že za rohem nečeká šílenec, který ví, co dělala loni v létě a Gene Hackman vás dostane i přesto, že cigarety nemáte v lásce... Celkem sehraná komedie, ve které se sice klišé prodírají na povrch čím dál tím častěji, ale vlastně nezačne nudit. A to je vcelku obdivuhodné, protože vezmete-li v potaz, že celková stopáž přesáhuje dvě hodiny, tak by za to ruku do ohně dal asi málokdo. [leden 2006](13.1.2006)

Obvykle podobné filmy nějak zvlášť nemusím, ale asi za to může dnešní rozpoložení. Při relaxaci jsem namátkově přepínal programy a vidím Sigourney Weaver s Genem Hackmanem. Proč ne, třeba to za chvilku přepnu :-). Jenomže mě to okamžitě vtáhlo do děje. Jennifer byla v tom oblečku kolikrát rajcovní, Sigourney MILFka k sežrání, neodolatelný propagátor nikotinu Hackmen i Liotta, který měl málo prostoru, byl fajn. Herecky pěkné zahrané, dějově pěkně mazané a vychytralá komedie, která se obejde bez větší lovestory. Něco mezi *** a ****(29.12.2011)

Výborná romantická komedie, která dokáže zaručeně pobavit. Film oplývá spoustou větších či menších hvězd a je trošku s podivem, že je tady podle mě zdaleka nejlepší Gene Hackman, který neni zrovna komediální herec a přitom mu to tady jde skvěle, jen je škoda že tam je jen opravdu krátce a taky si ho tady moc neužijete, ale naštěstí i ostatní herci jako Sigourney Weaver, Jennifer Love Hewitt nebo Ray Liotta jsou nadprůměrný a dokážou film dotáhnout až dokonce, ale na lepší než slabší 4* to nebude(21.8.2005)

Zbytečně překombinované a tím i dlouhé-stopáž o 20minut kratší by byla ku prospěchu. Co se však podařilo (a proto ty ****) je herecké obsazení-pro mě je nejlepší Gene Hackman. A i hvězdička J. L. Hewitt mě tady moc neiritovala, ale to bylo spíše tím, že tady byla doopravdy sexy. Celkově Před svatbou ne! je solidní, lehce nadprůměrná komedie, která dokáže zabavit, ale nikterak nenadchne.(13.8.2010)

Tohle mě příjemně překvapilo a kromě scén o sbližování matky s dcerou to byla docela řachanda. A fakt dobře obsazená. Sigourney s Love Hewittovou jsou tu obě až překvapivě sexy, Liotta výbornej a Hackman hulící jednu za druhou jako fabrika tomu dal korunu. Ale hlavně mě bavilo, jak byly ty podvodnice vynalézavý. :)(13.4.2013)

• - Původní casting počítal s Jennifer Aniston do role Page a s Cher do role Max. (Bauer)

• - Režisér David Mirkin si zahrál v tomto filmu roli Jackova (Jason Lee) právníka. (Bauer)

• - Jennifer Love Hewitt si při natáčení filmu zlomila prst. (Bauer)