Angela Nardino (Sigourney Weaver) právě řekla před oltářem své "ano" sukničkářskému majiteli autoopravny Deanu Cumannoovi (Ray Liotta). Svatební noc se její vinou moc nevyvede a proto pouhých sedmnáct hodin po obřadu novomanželka přistihne Deana s jeho sekretářkou Wendy (Jennifer Love Hewitt). Okamžitý rozvod stojí nevěrníka 300 000 dolarů a pěkný nový vůz. Nemůže tušit, že se stal obětí podvodu: Angela se ve skutečnosti jmenuje Max Connersová a roli Wendy sehrála její dcera Page. Společně tvoří perfektní rodinný tým, který si získává obživu cynickým sváděním a ruinováním bohatých mužů. Zisk je ovšem tentokrát nakonec mizerný, protože si z něj svůj díl vezme finanční úřad prostřednictvím zlomyslné úřednice důchodového odboru Glorie Vogal (Anne Bancroft). A ve slunném Palm Springs smůla pokračuje. Max coby atraktivní Olga Jevanová hladce svede obstarožního multimilionáře s prokouřenými plícemi Williama B. Tensyho (Gene Hackman), místo obstarožního manžela má však brzy na krku bezcennou snoubencovu mrtvolu. Page si zase začne se sympatickým barmanem Jackem Withrowem (Jason Lee), který má cenu tři miliony dolarů, ale omylem se do něj zamiluje. Také Dean však ještě neřekl poslední slovo. (oficiální text distributora)

Trailer 1

Shit

Výborná romantická komedie, která dokáže zaručeně pobavit. Film oplývá spoustou větších či menších hvězd a je trošku s podivem, že je tady podle mě zdaleka nejlepší Gene Hackman, který neni zrovna komediální herec a přitom mu to tady jde skvěle, jen je škoda že tam je jen opravdu krátce a taky si ho tady moc neužijete, ale naštěstí i ostatní herci jako Sigourney Weaver, Jennifer Love Hewitt nebo Ray Liotta jsou nadprůměrný a dokážou film dotáhnout až dokonce, ale na lepší než slabší 4* to nebude ()

Fanucci

Ufff, tak trapná a dokola se opakující antikuřácká agitka musela být zaplacená. To mi nikdo nevymluví:-) Kdyby aspoň byla vtipná, tak neřeknu ani slovo, ale (jak známo) opakovaný vtip není vtipem a opakovaná trapnost už vyloženě sere. Dalším obrovským kazem tohoto filmu je naprosto nelogické chování postavy Jacka. Není normální (a to ani v podprůměrných amerických komediích), aby člověk snášel neustálé urážky, aroganci a odporné chování člověka a po týdnu si ho chtěl vzít:-). ()

Aluska88

Drzé, vychytralé, zábavné a sexy. Protřelá a mazaná Sigourney Weaver, její přidrzlá, panovačná a sexy prsatá Jennifer Love Hewitt, odpudivý, prohulený a uchrchlaný stařec s červeným nosem Gene Hackman, roztomilý vykutálený packal Ray Liotta a zamilovaný dobrák Jason Lee, kterého mi bylo skutečně líto, ten to od Jennifer schytal nejvíc. Chovala se k němu opravdu jako kráva (samozřejmě do doby, než si uvědomila, že ho nejspíš skutečně miluje:) Film by se klidně dal využít jako příručka pro všechny mazané a ziskuchtivé ženské. Myslím, že způsobů a návodů, jak ho "dostat" je zde předloženo bohatě. Humorné scénky na sebe navazují jedna za druhou, stejně jako dialogy. Milý závěr, kde nakonec dojde i na jednu osobu:) ()

wosho

Zbytečně překombinované a tím i dlouhé-stopáž o 20minut kratší by byla ku prospěchu. Co se však podařilo (a proto ty ****) je herecké obsazení-pro mě je nejlepší Gene Hackman. A i hvězdička J. L. Hewitt mě tady moc neiritovala, ale to bylo spíše tím, že tady byla doopravdy sexy. Celkově Před svatbou ne! je solidní, lehce nadprůměrná komedie, která dokáže zabavit, ale nikterak nenadchne. ()

majo25

Síce téma nebola pre mňa zaujímavá, ale spracovanie a v konečnom dôsledku aj zábavnosť zavážili, aby som dal tejto komédii šancu. Šanca sa ujala, aj keď som skôr čakal, že v závere skončia tieto kriminálničky za mrežami, čo ma mrzí, že sa tak nestalo. Skvelý Hackamn a skvelá Weaverová. Hodnotenie: 60% ()

• Jennifer Love Hewitt neřídila žádné z aut, které se ve filmu objevují. (vercza)
  • Jennifer Love Hewitt si při natáčení filmu zlomila prst. (Bauer)
  • Při natáčení scény, kdy se Page (Jennifer Love Hewitt) ke konci filmu opírala o auto a mluvila s Deanem (Ray Liotta), byla taková zima, že si Jennifer Love Hewitt uvázala kolem pasu bílý svetr. Ten pak musel být digitálně odstraněn, a tato scéna se tak stala nejdražší v celém filmu. (Bauer)