Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Do starého domu u jezera se nastěhuje rodina Leahyových. Jsou však přítomni i policisté. Je to totiž velice problematické místo. Dochází zde k napadením a vraždám. Místní vyšetřovatel zjišťuje, že na místě byla kdysi odsouzena a popravena jistá žena pro čarodějnictví. Vzduch začíná houstnout a ač se to zdá absurdní, vraždění má na svědomí dotyčná bosorka navracející se ze záhrobí. Je proto třeba ji nadobro zničit. (Slimak)

(více)

Recenze (52)

JohnnyD 

všechny recenze uživatele

Horor, ktorý sa nesnaží vyjsť z béčkových vôd, čo je celkom dobré. Nesnaží sa zbytočne napínať a nesnaží sa vnášať do príbehu "realitu" a paranoidné keci ako "je to skutočne čarodejnica, alebo nie?". Bosorku môžeme vidieť viac menej po celý film a už v úvode je nám jasné, že to človek vraždiť nemôže (veľmi zaujímavé využitie mikrovlnky). Film obsahuje dosť vysoký bodycount a pár fakt originálnych vrážd (farár je nezabudnuteľný). Je plný klišé, účelovosti a chýb, čo celkom dobre pobaví (napríklad v jednej scéne bosorka zabodne kôl do hlavy obete a oná obeť ešte pár sekúnd žije a pohybuje hlavou, väčšina filmu ide podľa vzorca - vražda, debata hlavného hrdinu so šerifom, vražda, debata, kde v rozhovore šerif a hrdina rozoberajú vraždu, pričom je trápne (a vtipné) že sa pokojne rozprávajú o tom, čo sa stalo a pritom dlhú dobu nerobia nič proti šíriacim sa vraždám). Herci sú strašní (obzvlášť šerif), ale čo čakať od béčka. Ja som čakal slušnú priamočiaru zábavu a som spokojný. ()

*CARNIFEX* 

všechny recenze uživatele

David sa spolu s rodinou nasťahuje do staršieho domu. Od prvého dňa v novom príbytku rodinu nepostretlo nič dobré. Tragické okolnosti v okolí domu pretrvávajú už mnoho rokov. Niekoľko nevysvetliteľných "náhodných" úmrtí, či brutálnych vrážd nemá páchateľa. Ten sa vracia za záhrobia z ďalekej minulosti. Posadnutá žena popravená za čarodejníctvo nepozná zľutovanie s nikým, kto ju postretne. Z obdobia 80´ rokov minulého storočia som (čo sa gore efektov týka) videl aj lepšie snímky. Tento horor nie je zlý a má svoju kvalitu. Miestami slušná atmosféra v doprovode dobrej hudby, vynahrádza nedostatky tohto hororu - 60%. ()

Reklama

Bloody13 

všechny recenze uživatele

Před 200 lety byla na jednom místě popravena čarodějnice. Dnes tam stojí dům, do kterého se nastěhuje americká rodina. Pomstychtivá bosorka však dává o sobě brzy vědět a neušetří nikoho, natož pak děti. Skoro klasika z počátku 80. let, kterou jsem měl možnost si zopakovat, poprvé zhlédnuto na dřívější tv nova. Superstition je atmosférický horor bez happyendu, ve kterém vyniká hudba připomínající italská gialla a některá brutální úmrtí, například úvodní skřípnutí do otevřeného okna nebo nadsaditý skon kněze brusným kotoučem. I když z čarodějnice uvidíme jen postavu s pláštěm a ohyzdné drápy, nějak zvlášt mi to nevadilo. Za to ta detektivní vložka tam byla jaksi trochu navíc. ()

Flipnic 

všechny recenze uživatele

Naprosto vynikající záležitost a pro mne velmi milé překvapení!! Tohle je například přesně film, u kterého bych uvítal remake... Všechno předělat do moderního vizualu, přidat více červené barvy a mohl by z toho být fajnovej moderní "biák" ... Film v první polovině připomíná klasické slashery, vrah není vidět, každopádně tah na branku je z počátku až překvapivě intenzivní. Jeden mord za druhým a to ne nějaké píchnutí kudlou mimo kameru. Film si s brutalitou vůbec nebere servítky a na nějakou cenzuru tvůrci evidentně kašlali. A to se počítá, jo, klobouk dolů!! Uprostřed filmu jsou nějaké ty flashbacky ze středověku, kde zjišťujeme, proč se to všechno vlastně děje, ale ono je to divákovi stejně jedno, hlavně že film i ve finále znovu nabere obrátky a děj se promění v totální masakr ... Nikdo není ušetřen, ani děti, týpek krájenej napůl, holčička s krucifixem v hrudníčku, vymoštovanej farář, další farář skrz na skrz kotoučovou cirkulárkou, holka s hlavou přibitou kůlem k podlaze, jo tady i Italové mají docela konkurenci ... Jízda jak svině a děj neřeště!!! Mazec!!! ()

darkrobyk 

všechny recenze uživatele

,,Neco mě chytlo za nohu, UÁÁÁ!!!"...dobrý, jen utržená ruka... Ve spoustě snímků o strašidelných domech se tenhle rozhodně neztratí. Výborné je, že poltergeisty a jiné neklidné duchy zde nahradila čarodějnice, která se po spiknutí s ďáblem stala nesmrtelnou, byť svázanou s místem, kde se nachází od těch dob prokletý dům. Podle Kladiva na čarodějnice byla v roce 1692 popravena vodou, leč rituál nebyl správně proveden. Dcera Satanova tak vraždí po staletí s chutí a vervou. Přibití, zaříznutí, oběšení. Vraždy jsou brutální se spoustou filmařské krve. Přesto k napětí stačí třeba jen pokleknutí u vody a zčeření hladiny rukou... Velmi dobré je prolínání současnosti s dávnou minulostí, což přináší zpestření do dění točícího se stále jen okolo domu. Pařát s drápy...a...zavři voči, brouku! Závěr připomene de Palmovu Carrie... ()

Galerie (34)

Zajímavosti (4)

  • Film bol v Británii zaradený do nechválne známeho "Videonasties" zoznamu a po cenzorských zásahoch následne distribuovaný na VHS pod iným názvom. (Jello Biafra)
  • Napriek tomu, že bol film dokončený v roku 1982, premiéry sa v USA dočkal až 25. januára 1985. (Jello Biafra)
  • Natáčanie prebiehalo v štvrti Silver Lake v Los Angeles. (Jello Biafra)

Reklama

Reklama