Božská relikvie 2

• Hongkong Fei ying ji hua (více)

Jackie je tajný agent, kterého vláda pověřila neobyčejně nebezpečným úkolem. Musí najít a získat nacistické zlato, ukryté před 40-ti lety v severní Africe. Tento úkol nebude snadný, neboť Jackie není jediný, kdo se o tento poklad zajímá. Chtějí se ho zmocnit i gangsteři, kteří jsou ochotni dopustit se čehokoliv v zájmu získání pokladu. Na plátně se opět objeví hongkongský Indiana Jones, který se jako vždy úspěšně postaví proti všem nepřátelům. Samozřejmě i v tomto filmu se setkáme s humorem charakteristickým pro Jackieho filmy a na konci se zasmějeme nad kopancemi při natáčení scének. (oficiální text distributora)

sniper18

Je to vydarená akčná dobrodružná komédia s Jackie Chanom, ktorá patrí medzi jeho najlepšie filmy. Má dosť dobrý príbeh o dobrodruhovi pátrajúcom po vzácnych historických predmetoch, ktorý od svojho starého známeho prijme ponuku nájsť nacistický poklad, ktorý by sa mal nachádzať v stratenej nemeckej základni uprostred africkej sahary. Pomáha mu v tom aj trojica žien, lenže o poklad stojí množstvo rôznych ľudí a tak ich čakajú len samé problémy. So spracovaním som nadmieru spokojný, síce aj predchádzajúci diel mám dosť rád, ale tu už len predsa po chvíli vidno, že to bude ešte vyššia úroveň, keďže tu už sú vlastne opravené jeho všetky menšie nedostatky. Zápletka je atraktívnejšia, aj dejovo mi to prišlo zaujímavejšie, za čo môže aj rozmanitejší výber záporákov a skvelá spolupráca hlavného hrdinu s trojicou pomocníčok, no hlavne je to celé také svižnejšie, dobrodružnejšie a zábavnejšie. Tu sa za celý čas nenájde ani jedno slabé miesto, od začiatku až do konca si to drží skvelé tempo, je tu plno nadmieru vydarených a pritom často aj dosť dlhých častí a nechýba plno dobrých nápadov. Jedine to mohlo byť o trochu vážnejšie, tú grotesku tu bolo občas cítiť o niečo viac, než by bolo najvhodnejšie, ale aj tak mi to skvelo sadlo, skutočne vydarená zábava od prvej do poslednej minúty. Akcie je tu plno a je výborná. Tu si už na rozdiel od predchádzajúceho dielu netreba na tú výraznejšiu počkať, keďže prichádza približne v pravidelných krátkych intervaloch a tak som mal skutočne pocit, že akcia strieda akciu. Síce ubudlo náročných kaskadérskych kúskov, ale aj tak je akcia mimoriadne nápaditá, očakávane výborne natočená a tak je na všetky tie Chanove súboje a akrobatické prvky radosť pozerať. Najviac sa mi páči celé finále na základni, čo je vlastne polhodina neustálej akcie, kde nechýba plno klasických súbojov, ale aj zaujímavá a vtipná časť v turbínovej hale, no prakticky všetka akcia sa nadmieru vydarila, pričom opäť nechýba ani dlhá automobilová naháňačka. Skvelo je na tom aj humor, spolupráca s trojicou histerických žien sa postará o plno výborných vtipných scén a hlavne celá časť v púštnom hoteli patrí medzi nezabudnuteľné. S hereckým obsadením som nadmieru spokojný, Jackie Chan v najlepšej forme, spomínaná trojica žien, viacero slušných, skôr epizódnych postáv ako šéf hotelu a zaujímavý a rozmanitý výber záporákov. Réžia a technická stránka sú výborné, vizuálna stránka, výprava, akcia, humor, všetko je zvládnuté nadmieru dobre, takže tu nemám čo vytknúť. Takže toto pokračovanie predchádzajúci diel prekonáva prakticky po všetkých stránkach a pre mňa je to zároveň jeden z najlepších Chanových filmov vôbec. 80% ()

Autogram

Druhý diel začína tam, kde prvý skončil, teda vo vzduchu. Namiesto parťáka tu má Jackie dve parťáčky, Číňanku a Nemku blondínu, takže zábavné momenty majú podobu vyzliekania, sprchovania a podobne. Neskôr pribudne ešte Japonka, no príbeh o hľadaní nemeckého zlata je rovnako debilný, takže zostávajú len naháňačky, kopy, premety a blbnutie s rôznymi nečakanými predmetmi. Neviem, čo to bol za divný nápad, že postava vo filme sa volá Jackie Chan. ()

Hopper

Pokiaľ som jednotke dal 3*, tu by si to žiadalo o chlp viacej. Som na pochybách, či sú 4* celkom adekvátne, ale predsa len, dvojka je vtipnejšia, Chan o niečo starší a charizmatickejší, vtipy podarenejšie a celkovo sa na to lepšie pozerá. Ešte tak odobrať z tej uvrešťanosti a bolo by to úplne zaslúžené. Áno je to stupídne, ale je to sranda a aj tak ide o nadpriemernú komédiu Jackieho, ktorý je v forme a zopár momentov a hlášok plne odškodnilo za strávený čas... ()

Shit

Tohle už je o poznání vtipněší než jednička, ale dost často se stává, že herci přehrávaj a pak to vypadá jako nějaká crazy komedie. Oproti jedničce to má otrochu horší příběh, ale choreografie soubojů je zase super a Jackie Chan se vrátil k různým fórkům a to tomu jenom prospělo. Za to hudba je šílená, skoro jako u nějaký grotesky i když to tak někdy vypadá, tak by si to určitě zasloužilo lepší hudbu. Je to trošku nadprůměrnější Chanův film ()

genetique

Gumkáčovi Jackiemu sa tento pokus o akési premodernizovanie Indyho Jonesa v šikmookom prevedení vôbec nepodaril. Scenár je otrasný, najviac mi vadila trojica žien, ktoré Jackieho doprevádzali a ich naivné role. Jediné, čo takýto film môže akotak zachrániť, sú povestné choreografie mlátičiek. 65%. ()

• Film existuje ve dvou verzích, a to v honkongské trvající 106 minut a v 92minutové americké, určené pro distribuci na DVD. (Rominator)
  • Ústřední filmová melodie, kterou nazpíval Jackie Chan, zazní v hongkongském sestřihu filmu. (Rominator)