Electric Dragon 80.000 V

Gakurjú Išii

Scénografie:

Tošihiro Isomi
  • Rm.

Cernobily snimek odehravajici se v Tokyu vypravi o mladem chlapci, ktery po zasazeni elektrickym proudem ventiluje svuj hnev elektrickymi vyboji ze svych pesti... experiment, ktery i navzdory sve delce 50 minut prijde hrozne nudny. A to nemluve o prisernych dialozich (ktere jsou v celem filmu asi 2 a to ve stylu: "Tys mi ukradl jesterku." - "Ano, ja ti ukradl jesterku.")(20.1.2004)

Téměř bez příběhu a ještě méně pochopitelné, naproti tomu je to ale vtipně bizarní a stylové. Zvlášť stylové jsou kostýmy obou hlavních hrdinů. Hudební složka je pro Electric Dragona vesměs hrozný kravál, který ale odpovídá "charakteru" jeho postavy soukromého detektiva hledajícího ztracené ještěrky a odbourávajícího stres šíleným mlácením do kytary uprostřed rušného nadchodu. :) Hudební podbarvení scén s Thunderbolt Buddhou je zase pohodově laděný industriál, odpovídající opaku buddhovy postavy proti postavě dragona. Pěkná jsou scény klanící se babičky cyberpunkově vymóděnému Thunderbolt Buddhovi, hudební etudy Electric Dragona (zvlášť ta na ulici) a finální střet těchto dvou bizarních charakterů. :)(21.1.2010)

Dva muži jako personifikace punk rocku a techna. Oba byli kdysi vystaveni kontaktu s vysokým napětím a od té doby disponují nevídanou energií. Kdo z nich vzejde jako vítěz jejich střetu na pozadí moderního velkoměsta? Režisér Sógó Išii byl jedním z prvních autorů na světě, který začal točit videoklipovým stylem. Svými punkovými filmy z přelomu sedmdesátých a osmdesátých let položil základ japonskému filmovému undergroundu a nezávislému filmu. Více v recenzi na Rejže.cz. (autor Antonín Tesař)(5.4.2011)

SPOILERWARNING!!!! No tema filmu je jasne hned od uvodni sekvence. Drak neni vybajene zvire ale monstrum drimajici v nasem srdci. (Motiv dobre zpracovan v legendarnim Excaliburu) Gdo ho probudi musi se snim bít. Film je o 2 typcich "poznamenanych" electrickym proudem. Jeden dostal zasah 80000volty z transformatoru, druhej zas bleskem z nebe. Ten co ho proud z vysokeho napeti zasahl do "reptile" casti mozku (probuzeni monstra) potka casem Electro-buddhu ktery je "osvicen" shury. Oba dva jsou vsak stizeni "nemoci" probuzene agrese, oba maji sve spusoby jak s ni nakladat. Electrobuddha v zaveru mini ze jeho meditatativni vhled - blesk je necim vetsim nez pouhe sokovani "pozemskymi" proudy. Souboj je vzacne zpracovanym dokumentem. Neni to jen tom kdo vyhraje, ale o zlepseni schopnosti, vhledu obou bojovniku, "vyspěním". Viz. napr. poselstvi Fearlessu ))) Vitezstvi nad monstrem ve filmu evokuje otevreni srdce - gesto rozevreni pest do 3 prstu. a rozbiti budhovske kovove masky("Condense electricity"..a nasledek blesk ze zemne k nebi)))). Vzaveru vidime nasledky tohoto titanskeho cinu. Rozbiti pout....uz neni potreba knoflik)(23.3.2008)

Objektivně za slabé 3*, přece jenom je to experimentální film, ale jinak mě to moc nechytlo. Udělané a natočené je to slušně (i když jsem místy měl pocit, že za tím vším stojí nadaný amatér - což je docela blbý, když za tím stojí někdo, kdo už natočil několik filmů a vystudoval filmařskou školu), ale jinak je to naprosto prázdné, nějaký děj tam skoro ani není a i když se to snaží o nějakou atmosféru, mě to dost minulo a málem unudilo. A to to nemá ani hodinu... Čekal jsem něco jako Tetsuo, ale naštěstí je to normálnější a nehraje si to na bůhvíjaké umění. Je to taková japonská variace/parodie na superhrdinské filmy. Ale pořád lepší, jak kterýkoli díl Avengers... Slabé 3*(24.11.2020)