Ta paidia tou Diavolou

• Velká Británie Island of Death (více)

Prostý děj tohoto filmu rozehrává zejména řadu násilností, zvrácených aktivit a úchylností, které páchá dvojice přijíždějící na jeden z řeckých ostrovů. Mladíka a dívka napadají obyvatele ostrova, mučí je a vraždí. Dívka občas některé mužské potencionální oběti před tím ještě svede. Mladík si svoje brutální a násilné činy stále ospravedlňuje vnitřním zvráceným pseudofilosofickým monologem.

Ve své době se jednalo o velice kontroverzní film, který vzbudil ohlas pobouření. (Flipnic)

pornogrind

Ani se nedivím,že tento snímek byl tak zakazovaný.Je to kontroverzní film ve kterém je nacpáno tolik perverzností,úchylných praktik a zvrhlostí,které si jen dokážete představit.Vraždy jsou taky originální a hlavně každá jiná.Hudba je taky skvěle vybraná a konec je docela zajímavý.Každopádné na rok 1975 je to masakr.Nemůžu hodnotit jinak než plným počtem.Podle mě hodně nedoceněný film.Autor chtěl šokovat a to se mu povedlo.A věřím,že pro mnoho lidí bude tento film nekoukatelný i v této zvrácené době.I po tolika letech dokáže šokovat a udržet si svoji sílu.A to je pro film tou nejlepší vizitkou.Pro milovníky zvrhlostí povinnost.Ostatní ruce pryč. ()

helljahve

Jasne, je to film bez neakeho suvisleho deja, ale tu ho ani netreba. Ved režiser chcel len tymto filmom šokovať a ziskat prachy na lepšie filmy. No neviem, mne to pride ze natočil dobry film a potom už len blbosti/až na par vynimiek/. Celkom som bol prekvapeny že taketo exploitačne horrory sa točili už v 70.rokoch, dnes vznikaju aj ovela horšie filmy. Davam 5 bodov, lebo si myslim ze taketo filmy sa Vam bud pačia alebo nie. Stred neexistuje. Jedinu chybu ten film má,že ho pre istotu budem pozerať len sam ked už rodinka spinka. ()

Paldini

God punishes perversion je věta, kterou rád používá hlavní dost perverzní hrdina, který se svou partnerkou (sestrou) láká různá podivná individua k erotickým hrátkám, aby si je mohl vyfotit v agonii při tom, když je vraždí. Nad vyvolanýma fotkami se tito dva magoři následně ukájejí. Naneštěstí je všechno od erotických scén přes vraždění a celkově zbývající děj tragicky natočený. Film je velmi dlouhý a nudný, dokonce bych řekl, že je uměle prodlužovaný různými zbytečnými scénami např. celá anabáze podivného černošského detektiva, který je tam jen proto, aby byl taky zavražděn a vůbec i další oběti jsou nějaké takové zbytečné. Je to prostě zbytečný film, který se stal kultovním ani nevím proč. ()

Ten Druhy

Napriek tomu, že Ta Pedhia tou dhiavolou sa tvári ako horor+ triler+ krimi, prekvapivo hýri atmosférou letnej dovolenky, pričom najmä pohľady na "Malé Benátky" v Mykonose sú úchvatné. Aj gradácia deja je pozvoľná, príbeh sa odvíja vo vychádzkovom tempe... Perverzná milenecká dvojica vraždí s úchylnou samozrejmosťou, akoby to bola na ostrove mimo sezóny tá najlepšia zábava. Brutálne scény sú remeslne zvládnuté, pôsobia surovo autenticky. Obeťami násilia sú homosexuáli, fízli, hipíci, narkomani a zvrhlíci, lenže takí sú aj vrahovia... Mastorakis sa zjavne snaží o akýsi filozofický podtext, úvahu o vine a treste, ale to mu až tak nevyšlo. ()

Kusko.t2

No, takýto ultra lahodný a úchylný horor som teda nečakal. Režiséra Nicoa Mastorakisa, ktorý za tento film môže, vôbec nepoznám - toto bolo moje prvé, viac menej náhodné stretnutie s týmto, rozhodne milovníkom všetkého úchylného a násilného, ako je z filmu cítiť. Ďalší film z jeho tvorby sa mi snáď v budúcnosti dostane pod ruky a oči. Čo sa týka ale konkrétne pecky Ta Pedhia tou dhiavolou, známej hlavne pod anglickým názvom “Island of Death“, nezostane pri jej sledovaní ani jedna, podivne hororovo orientovaná duša bez prísunu rozmanitej potravy (aspoň moja sa nasýtila do plna, preto aj 5*). Príbeh a spracovanie nie je nijak netradičné, avšak vďaka svojej priamočiarosti ulahodí a nadchne. Jednoduchý a výstižný názov “Island of Death“ dokázal naplniť svoj obsah vrchovito. Film totiž podľa môjho názoru neobsahuje žiadne hluché miesta. Ide sa skoro hneď na vec. Spočiatku milý príbeh sa začína príchodom mladej dvojice Christopher a Celia na ostrov Mikonos, na ktorý prichádzajú z osobných dôvodov. Netrvá dlho a situácia na ostrove naberá na desivých obrátkach, ktoré škrípu v šialenom tempe plnom ultranásilia a sexu - čo sú hlavné zložky filmu, a to až do úplného konca. Netreba však zabúdať ani na svojskú hudbu, ktorú ak by som počul pred filmom, ani v najmenšom by ma nenapadlo, že sa jedná o hudbu z hororu. Tým však nechcem povedať, že sa tam nehodí – je proste iná a v konečnom dôsledku skvelo pasujúca. ### Mastorakisov zábavný exploit Ta Pedhia tou dhiavolou sa v roku 1976 udomácnil aj v britských kinosálach a to pod alternatívnym názvom “A Craving for Lust“. Verzia orezaná o zhruba 14 minút sa dočkala okrem tohto zásahu aj neprajného certifikátu Rated:X od cenzorov z BBFC. V novembri roku 1982 sa na britský trh dostáva už nezostrihaná Full Uncut verzia filmu na VHS nosiče a to zásluhou distribučného štúdia “AVI“ – film vydaný pod alternatívnym názvom “Island of Death“. To už bolo na britských cenzorov moc a tak film v novembri roku 1983 zakázali a nariadili jeho kompletné stiahnutie z distribúcie na domácom trhu. Táto povinnosť pre obchodníkov a distribútorov vyplývala z umiestnenia filmu na tzv. zozname Video nasties. “Island of Death“ Nicoa Mastorakisa sa po krátkom čase zo zoznamu vyradil, to nie však z dôvodu pochopenia cenzorov, ale chyby. Pri prehodnocovaní zoznamu si ho totiž pomýlili so značne miernejším filmom Narcisoa Ibáñeza Serradora - ¿Quién puede matar a un niño? (1976) – v Británii známeho taktiež pod názvom “Island of Death“. Zámenu si po čase cenzori z BBFC uvedomili a tak pôvodný Mastorakisov “Island of Death“ na zoznam v októbri roku 1985 pekne znova zaradili – t.j. ban sa obnovil. K re-releasu “Island of Death“ sa pristúpilo v roku 2002, kedy v Británii vychádza remasterované DVD filmu – orezaná verzia oproti originálu o 4 minúty a 9 sekúnd. O vydanie Uncut verzie sa v roku 2011 zaslúžilo štúdio „Arrow Video“ prostredníctvom DVD disku. ### Záverom by som uviedol jeden postreh z filmu a to ten, že v istých pasážach mi pripadlo, že režisér Mastorakis má rád A CLOCKWORK ORANGE Stanleyho Kubricka. Ono totiž hlavný hrdina Christopher mi miestami pripomínal charakterovo práve Alexa, vrátane jeho obľuby mliečneho nápoja. Vo filme sa taktiež v jednej scénke objavilo pobrukovanie “mechanického” songu Singin' in the Rain. Tieto spomenuté skutočnosti mi nepripadali iba ako zhoda náhod, ale ako veľmi jemná inšpirácia. Okrem toho čím “Island of Death“ je a čo dokáže v človeku vyvolať, je aj druhým, z brucha vymysleným voľným pokračovaním psycho hororu Psychic Killer (1975), ku ktorému náväznosť odkazuje jeden z alternatívnych UK názvov – “Psychic Killer 2“. Pod týmto premenovaným označením sa mal “Island of Death“ na území Británie distribuovať ako znovu oživená Cut verzia (14 minútový zásah) v roku 1987. Cenzori ju na trh ale nevpustili. Pozor – tieto filmy označené ako “Psychic Killer“ nemajú až na ten názov prakticky nič spoločné!!! () (méně) (více)

• Film byl pro zobrazování násilí, sexu a vražd v mnoha zemích po svém vzniku zakázán. V UK byl umístěn na seznam "videonasties" filmů, které se nesměly promítat. Dodnes film vzbuzuje u diváku velmi rozporuplné ohlasy a dojmy. (Flipnic)
  • Režisér po letech přiznal, že film natočil pouze pro finanční zisk, aby pak mohl financovat tvorbu již serioznějších filmů. Veřejně prohlásil, že děkuje cenzorům, a že je jim vděčný za to, že z jeho filmu udělali nechtěně legendu. (Flipnic)
  • Scénář k filmu byl napsán za pouhý 1 týden. (Karlos80)