Kevin Chan je policista, který chce společně se svými kolegy dostat před soud mafiána Toma Ku, který obchoduje s drogami. Během policejní akce s názve Hon na kance se Kevinovi podaří Kua a jeho kumpány chytit s kufrem plným peněz, ale nemá žádné důkazy na to, že skutečně obchodují s drogami. Svědčit by proti Kuovi mohla Salina, jeho milenka a spolupracovnice. Kevin a jeho nadřízení se snaží Salinu jako hlavní svědkyni donutit, aby vypovídala před soudem. Aby ji ochránili před drogovým gangem, zařídí jí policejní ochranu. Salina ale uteče a potom ji zajmou Kuovi mafiáni. Kevin proti Kuovi vypovídá před soudem, ale jeho výpověď nevede k odsouzení Kua, a ten je z vazby propuštěn. Kevin se snaží najít Salinu, aby ji ochránil a zároveň donutil vypovídat. Seržant Mao, který je podplacený Kuovými mafiány, na Kevina vymyslí léčku. Řekne Kuovi, kde Salinu vězní. Mafiáni potřebují, aby Salina zmizela nebo zemřela a chtějí to nastražit tak, aby Salinu zastřelil Kevin. Když Kevin dorazí do vily k Haulunu, kde má být Salina, popere se s mafiány a Salina během bitky uteče. Mafiáni Kevinovi vezmou služební zbraň a zastřelí s ní seržanta Maa. Když se po přestřelce Kevin vrátí do práce, jeho nadřízení ho obviní z vraždy Maa jen kvůli tomu, že byl zastřelen Kevinovou služební zbraní. (TV Prima)

N.Strauber

Kdybych na tento kousek nebyl tak natěšený (z původní hongkongské tvorby jedno z nejznámnějších, nejslavnějších a nejlépe hodnocených Jackieho děl) a neočekával možná nejlepší chanovku, ale prostě bych na ten film jen náhodou narazil, tak bych asi dal hvězdiček pět. Ale takhle nemůžu. Prostředek filmu byl slabší a některé scény s Maggie Cheung (už chápu její slova o začátku skutečné herecké kariéry v roce 1988) byly skoro blbé, celkově to však byla skvělá (místy i fakt dobře vymyšlená a napínavá) jízda. No a závěrečná bitka v obchodě byla neuvěřitelná a málem mě donutila dát plné hodnocení. To se pan Chan pěkně vyřádil. :-) ()

ScarPoul

V zásade s tým filmom nemám najmenší problém. Ani po rokoch. A ani po vyše dekáde, kedy som ho videl po prvý raz. Jackie Chana mám v tomto jeho období veľmi rád. Či už nápaditosťou akčných scén, alebo veľmi sofistikovaným ale zároveň bláznivým humorom. Prvé Police Story je ale skvelou žánrovou záležitosťou, pretože veľmi umne a prezieravo kombinuje vážnu krimi s bláznivou akčnosťou. Postavy a zápletka fungujú a vytvárajú pomerne hutný príbeh o zlosynovi a dobrosrdečnom policajtovi. Do toho nejaké tie úplatky, korupcie a podplácanie a dve spanilé slečny snažiace držať krok s hlavným hrdinom, a prežiť. Jedna z najlepších Jackieho sérií. Tu naozaj zaváži len jediné. Či máte jeho filmy radi alebo nie. Pretože aj napriek kvalite a menším obmenám, je to v zásade stále to isté. ()

Chrustyn

Musím uznat, že na tuto Chanovu klasiku jsem se hodně těšil a všemu napomáhal i fakt vysokých hodnocení, které film nasbíral. Ve výsledku se však jedná o zklamání. Film má sice co nabídnout a jsou tu všechny aspekty ostatních Chanových filmů jako skvělé bitky, kaskaderské kousky a celkový nadhled. Jde jen o to, že je tu všeho hrozně málo. Film sice otevře skvělá akční scéna ale po zbytek filmu už na diváka čekají jen tři povedené bitky a akční nářez v obchoďáku. Jedná se tedy o lepší průměr ale je vidět, že film inspiroval celou řadu zámořských filmařů a i "Miša" Bay se zamlada nejspíš na Chana díval, což dokazuje úvodní akční scéna s výbušným průjezdem vesničkou. Po druhém shlédnutí slabší 4* ()

Figu

Tenhle splašenej druh akční zábavy není nic moc pro mě! Navíc mě vytáčí ty neustálý žlutý skřeky ve všech soubojích. Jackie Chan je všeuměl a opravdu mistr svýho oboru a jeho uvolněnej lážoplážo bojovej styl, společně s jeho vlastní choreo je na vysoký úrovni! Druhá polovina téhle Story je určitě lepší a má víc kvality než ta první a díky tomu mě to dotlačilo k té průměrné známce. I přes to, zde není v podstatě nic extra k zapamatování... Sorry legendo. 55% ()

Terva

Jméno první akce : Hon na kance. Nádherná scéna je průjezd vesnicí. Dobrý masakr a devastace. Kaskadérské kousky Jackiho Chana jsem vždy obdivoval a že jich ve filmech, ve kterých tento herec hraje, je spousta. V tomto příběhu dělá Kevin Chan Katonsky Ka Kui ( Jacki Chan ) osobního strážce Seline Fongové, hlavní svědkyni obžaloby proti bandě drogového vůdce Koa. A věřte, že si to oba užívají. Například scéna, kdy Ka Koiův kolega má vystrašit Selinu aby začala spolupracovat. Běhá tam po bytě z maskou na obličeji a naoko se snaží zabít jak Selinu tak Ka Koiho. Už vím, kde Keenen Ivory Wayans sehnal námět na svůj film Scary Movie ( 2000 ). Pěkné akční scény, humor, láska, zrada i pomsta, to vše se dá vidět v tomto snímku. V závěrečné scéně je rozbito spousta skla a teče i víc krve. Film končí souhrnem nepovedených scén z natáčení, utržených zranění a gagů, to vše na pozadí závěrečných titulků a za doprovodu pěkné Katonské písně ( interpreta se mi nepovedlo identifikovat ). PS : Díky Woodymu , který mi napsal, že interpret je Jackie Chan osobně, je tato věc vyřešena. Říkám díky !!! ()

• Pro větší míru realismu použili producenti „cukrové sklo“. To však také vedlo k větší míře zranění. (HellFire)
  • Bylo použito takové množství skla, že štáb začal film nazývat „Glass Story“. (HellFire)
  • Důvod proč má Police Story tak prostý název je ten, že pokaždé když Jackie Chan začal v Hong Kongu nový projekt, každý filmař se ho snažil napodobit. Například po oznámení Legendy o opilém Mistrovi (1994) se začalo natáčet plno filmů o opilém stylu boje. Ale od názvu Police Story nevěděl nikdo co očekávat, kromě toho že to bude film o policii a nikdy předtím nikdo v Hong Kongu kung-fu film o policii nenatočil. (Raztubyl)

LFŠ ocení Hynka Bočana a Milana Lasicu

LFŠ ocení Hynka Bočana a Milana Lasicu