Nejmladší kmotr

(TV film)
  • Česko Bonanno: Život mafiána (více)

Skutečný příběh Josepha Bonanna, legendárního mafiánského kmotra, který se k věhlasu v Novém světě propracoval díky načerno vyráběnému alkoholu, sicilským tradicím a vražedným kulkám. (oficiální text distributora)

klerik

50% Nechal som sa nalákať tunajším pomerne dobrým hodnotením, ale veľké sklamanie. Hrozne nenápadito natočené a ešte horšie odrozprávané. Voiceover nám povie viac ako sa naozaj udeje vo filme. Olmos je ako vždy sympaťák a aj tu viťažil zo svojej úlohe kmotra maximum, ale v prvej polovici (prvej časti) je minimálne a aj preto takmer zbytočnná (žánrovo otrepané témy: Sicília, príchod do Ameriky). Pri takto rozdaných kartách by zrejme stačil aj hodinový film.. ()

Chrustyn

Vzhledem k tomu, že existují filmy jako Tenkrát v Americe nebo Kmotr, dost zbytečný film. Kdo se ale nemůže nabažit mafiánských fresek, může mu tahle minisérie udělat radost (viděna verze 4x82). ()

Paldiny

Kvalitná dvojdielna mafiánka, vysielaná ešte na Hallmarku. A síce televízna produkcia nedovolí explicitnejšie zábery, svoje si príbeh Josepha Bonanna zastane. Sledujeme v ňom život Bonannovho otca, detstvo na Sicílii, odchod do Ameriky, ťažké časy, prvú výpaľovňu, vzostup v rebríčku bossov aj samotnú vojnu rodín. Martin Landau vlastní najväčšie miesto na plagáte, rovnako prvú pozíciu medzi hercami, na plátne je vidieť možno 10 minút a častejšie ho počujeme iba ako hlas rozprávača. Mladšia verzia v podaní Bruce Ramsayho bola však dobrá voľba. Charizma ani herecké predpoklady nechýbali, dobový výraz tiež, sem - tam prekvapí snímka napínavou atmosférou, najlepšia scéna jednoznačne posedenie pri stole, kde sa rozhoduje o osude Bonanna za urážku miestneho kápa. Zvyšok priemer až nadpriemer, ktorý ohodnotím vyššie. Gangsterky mám jednoducho rád a aj táto pod TV záštitou dokázala celé tri hodiny udržať pozornosť. Zrovnanie s najväčšími mafiánskymi eposmi nechajme stranou čo je asi najlepšia rada pre sčítaných, ktorí by nebodaj očakávali ďalšieho Kmotra. Tu sa operuje s menšími zbraňami, podstata ale zostáva rovnaká, rodina / tradície / zásady / česť sú na prvom mieste. ()

brasek

Klasický nezáživný televízny film, nudne odrozprávaný príbeh a žiaľ ktorý prekresľuje niektoré historicky známe fakty. ()

tominger

Super sfilmovany snimok, ako talianska La Cosa Nostra v amerike zacinala. Pasovanie a paliarne alkoholu - prohibicia, Castellmaresezska vojna, Salvatore Luciano a zrod komisie a nasledne aj 5 rodin v New Yorku a samozrejme zivotopisny pribeh Joea Bonanna, byvaleho Dona z Bonanno crime family.. I ked hercov som si tam vedel predstavit v zopar ulohach aj inych, ale nemeni to nic na tom, ze davam filmu taketo hodnotenie. ()