Regel nr. 1

Rule No. 1

Komedie

Dánsko, 2003, 87 min

Dánsko je v mých očích spjato spíš s kvalitními dramaty než s komediemi, ale výjimkou byli Veteráni, to byla skvostná perlička. V tomhle případě jsem to ani jako komedii téměř nevnímala a dokonce jsem chvílemi propadala tísnivému smutku. Ani jedna ze sester nevěděla, co se svým životem, jak sehnat partnera na úrovni a nebo vůbec nějakého a to co z toho vzešlo, mělo být v té komediální rovině, která mně osobně nesedla. Sára krásná, sebevědomá, její sestra Caroline zamindrákovaná, ale život neměla zrovna růžový, tak to bych ještě ustála. Ale ty jejich seznamovací pokusy si mohl Oliver odpustit a trochu si mohl zaexperimentovat, dát tomu trochu větší šmrnc a šťávu, ale tohle, ne, to už tady bylo několikrát a já už to nějak nepobírám.(14.3.2016)

Karolína a Sára jsou sestry. Jejich vztah ochladl po té, kdy Sára odešla rovnou z operačního sálu, kde měla své setře darovat ledvinu. Po několika letech na naléhání matky konečně Sára pozve na Karolínu na oslavu svých narozenin. Karolína zde načapá svého přítele z jinou a Sára ji pozve, aby u ní bydlela. Obě dvě sestry jsou rozdílné. Sára je krásná a sebevědomá, jako ryba ve vodě se cítí na večírcích a má spoustu přátel, Karolína se cítí jako úplně obyčejná žena a je zdeptaná ze svého dosavadního života. I proto sebou nechá sebou vláčet podle přání své sestry, která se ji snaží najít toho pravého. Ale podle svých představ.(25.4.2006)

Skok padákem, bahenní maska zdarma. :-) Hledání správnýho chlapa si žádá nějaké ty malinkaté oběti. Holky zrušte pravidla. Život se dá příjemně PROŽÍVAT i bez nich. Ale to šampaňský v ledničce se vždycky hodí. :-)(16.6.2014)

Docela milý příběh dvou sester, které k sobě nachází cestu.(31.5.2013)