Životní šance

Opportunity Knocks

Komedie

USA, 1990, 103 min

Mírně nadprůměrná komedie, která přinese několik povedených vtipných scének. Film začíná velmi slibně a vypadá to na výbornou podívanou ovšem v druhé polovině filmu, kdy děj ztrácí spád, se mi celkový dojem trochu kazí. Děj se dost táhne, místy docela nudí a romantický příběh tomu taky zrovna nenahrává.(7.12.2010)

Klasická americká komédia, ktorých bolo v tej dobe natočených desiatky. Ani neurazí, ani nenadchne.(10.10.2013)

Moc nechápu, čim si tahle pohodová komedie vysloužila tak nízký hodnocení. Já jsem se od začátku do konce docela slušně bavil a na některý scénky rozhodně jen tak nezapomenu. K tomu bych ještě zmínil navíc docela dobrej soundtrack (Fine young cannibals, Mory Kanté, Yello a další). Sice film nenabídne nic moc originálního a je celkem jasný, jak to dopadne, ale ty 4 hvězdy tomu bez nějakýho velkýho váhání dám.(9.3.2015)

Rozpočet $-miliónovTržby USA $11,359,129Tržby Celosvetovo $-(11.1.2010)

• SHI-SHA

Mírně podprůměrný film o podvodníkovi jménem Eddie (Dana Carvey), kterému se úplnou náhodou naskytne možnost rychle splatit dluh - vetře se do bohaté rodiny a předstírá, že je bohatý makléř. Film má sice úplně stejný scénář jako každý druhá "moderní" komedie - podvodník -> podvodník se zamiluje -> vystaven morálnímu dilema -> přizná se a vše dobře dopadne, ale na druhou stranu rozhodně neurazí. Nerad to říkám, ale za poslední týden je to to nejlepší, na co jsem v televizi narazil. **+(11.4.2010)