Do útoku

• slovenský

Do útoku

Akční / Drama / Rodinný / Sportovní

USA, 1987, 93 min

Tenhle film jsem za ta léta viděl již několikrát a vždycky mě bavil. Sly tady vypadá hodně dobře a role napraveného otce mu náramně sluší, navíc ten turnaj v páce s řadou pěkných týpků ("Bejt jednička je to jediný, druhý místo neexistuje. Druhý stojí za hovno."). K pohodovému pokoukání pak hodně přispívá výborný soundtrack v čele s titulkou "Winner Takes It All" od Sammy Hagara.(16.3.2009)

Příběh, na němž není nic složitého - je přehledný jako širá pláň, předvídatelný, černobílý a třeba i trochu prostoduchý, ale jeho neoddiskutovatelnými klady jsou úžasná dobová atmosféra a přímočarý tah na branku. Sly je prostě zase jednou ten správný chlap se silnými svaly a se silným náklaďákem - chlap, který zůstává tím jediným pevným bodem ve vesmíru, když se všechny okolní světy hroutí. Nemusíte brát mé 4* moc vážně, ale "Do útoku“ je snímek, ke kterému mám osobní vztah - a nezklamal mě ani po letech.(11.8.2010)

• Djkoma

Ještě mladý Sylvester Stallone ve filmu, z kterého jsem si po asi 10 letech pamatoval pouze zápletku, konec a "scénu s palcem". Z každé minuty dýchá atmosféra 80-90. let a to dříve působilo fajn, dnes to je však spíše směšné a brzy prakticky nekoukatelné. Příběh je jedno velké klišé se snahou dojmout i pomocí opravdu šílených hudebních skladeb:). takže 2* z nostalgie a jedeme dál.(14.3.2009)

Prvních třicet minut vcelku šlo, kdy začal poznávat svého syna. Byly tam scény, které mě někdy vedly k zamyšlení a vzpomněl jsem si na mě v těchto letech. Klasika, jak učil svého syna řídit v tom obrovském kamionu, ale úplně nejlepší na celém filmu bylo, že ačkoli Stallone je ve filmech neporazitelný hrdina, nebyl jsem si jistý kdo vyhraje až do samého konce. Dlouhé a strhující finále mě ohromně bavilo a vše dopadlo podle mých předpokladů dobře. Film má ale úplně jednoduchý příběh a stvárnit nebyl asi taky žádný problém. Když si film celý projedu v hlavě, vyjde mi jasná kultovní klasika. Nevím, co bych k těmto klasikám dodával, to se musí vidět.(27.12.2009)

I po více než 20ti letech velmi příjemná záležitost. Taková oddychovka, žádné střílení, krev a bitky, ale spíš tak něco ve stylu Rockyho. Stalone je zde sympaťák, není tak vypatlanej jako v Rockym a Rambovi, je správně tak akorát namakanej. Vztah s jeho synem je sice mnohokrát ohraná písnička, ale přesto chytne za srdce a závěrečná soutěž v "páce" je prostě super. Hlavně poslední match, ten má neuvěřitelnou atmosféru a Stalone s tím snad dvoumetrákovým hovadem zde ze sebe fakt vymáčkli maximum (doufám že ne veškeré maximum ...). Pamatuju si jak plakát tohoto filmu prodávali na poutích komedianti a my jsme si ho ještě s plakátem Cobry a Ramba kupovali a lepili po pokojích, aniž bysme věděli přesně o koho se vlastně jedná... "ale byl to prostě nějakej ten největší bouchač co hraje v těch filmech na videu" ... Z filmu příjemně srší pro mne obecně trapná a naivní 80. léta, ovšem tady jsou to "krásná nostalgická 80. léta"...(27.1.2009)

• - Úvodní píseň "Over the Top" původně nazpíval John Wetton ze skupiny Asia, ale producentům se nelíbil jeho hlas. Píseň poté nazpíval Sammy Hagar. (Terva)

• - Stallone za svou roli tehdy dostal dosud rekordní dvanáctimilionový honorář. (hippyman)

• - Kamión, ve kterém jezdil Lincold Hawk, je AutoCar A64. (imperaToor)