Do útoku

• slovenský

Do útoku

Akční / Drama / Rodinný / Sportovní

USA, 1987, 93 min

Prvních třicet minut vcelku šlo, kdy začal poznávat svého syna. Byly tam scény, které mě někdy vedly k zamyšlení a vzpomněl jsem si na mě v těchto letech. Klasika, jak učil svého syna řídit v tom obrovském kamionu, ale úplně nejlepší na celém filmu bylo, že ačkoli Stallone je ve filmech neporazitelný hrdina, nebyl jsem si jistý kdo vyhraje až do samého konce. Dlouhé a strhující finále mě ohromně bavilo a vše dopadlo podle mých předpokladů dobře. Film má ale úplně jednoduchý příběh a stvárnit nebyl asi taky žádný problém. Když si film celý projedu v hlavě, vyjde mi jasná kultovní klasika. Nevím, co bych k těmto klasikám dodával, to se musí vidět.(27.12.2009)

Aby nedošlo k mejlce, "Over the top" je rodinný film na odpoledne a jako takový si myslím funguje velice dobře. Navíc je svou audiovizuální stránkou doslova esencí 80. let, přičemž tato dekáda samozřejmě kýčem nešetřila. Nabušený trash soundtrack, jehož autorem je italský syntezátorový mág Giorgio Moroder (jehož doprovází různí vokalisté), do toho všeho víc než zapadá. Ústřední pecka Take it higher s Larrym Greenem je fakt šlágr jaxe patří.(11.2.2009)

• Terva

CITÁT - Já vás pane nenávidím!!.......... Tenhle snímek jsem už viděl tak se divím, že ho ještě nemám ohodnocen. Nějak jsem na něj zapomněl. V poslední době jsem zjistil, že spousta starších snímků, co jsem kdysi viděl nemám ohodnoceno. Mám co napravovat a tak jsem začal s Arnoldem Schwarzeneggerem a Sylvestrem Stallonem. Ti dva herci se kdysi neměli moc v lásce no a teď spolu točí filmy. Ale zpět k tomuto snímku. Je to jeden z nejslabších příběhů, kde hrál Sly a moc mi to nesedělo. Je to taková romantická kašička otce a syna, která nevyznívá moc věrohodně. Průměrný příběh na který se sice dá koukat, ale rychle zapomenou, tak jak se to stalo mě. CITÁT - Dobrou noc.......(2.8.2014)

• Eldrick

Sly dá na páku skutečnýho 5-ti násobnýho světovýho šampióna v armwrestlingu, Ricka Zumwalta (dnes již nežije), kterej váží dobrejch 140 kilo. No nádherně naivní pohádka. Taky mě pobavilo, jak 80-ti kilový Stallone prohodí dveřma wrestlera Terryho Funka. Ale proč ne, byly 80. léta, v těch bylo možný i nemožný.(12.7.2010)

• Segrestor

Chápeme-li otcovství Sylvestera Stallona ve filmu Over the Top jako sociálně konstruovanou zkušenost, založenou na přikládání významů a interpretacích určitých situací a chování, můžeme přistoupit k analýze způsobů, jakými tento filmový otec konstruuje své vlastní otcovství na základě jednotlivých repertoárů, a tak vytváří svou nápaditou a světové kinematografii přínosnou roli. Připomeňme si ale nejprve podstatu, jež je východiskem této analýzy. Sylvester Stallone svého filmového syna prostě miluje a tak neváhá vřítit se s ním do mnohých eskapád a prožít tak mnohá dobrodružství. Ovšem je třeba si uvědomit, že Stallone zde neplní funkci živitele ani funkci autority, nýbrž funkci představitele původu a osobní rozměr (otevřenost, pomoc, jeho postava Lincoln Hawk je pro dítě významným blízkým). A to je tím hnacím motorem celého tohoto psychologického filmu. On zde totiž již nehraje typického otce, nehraje ani roli hlavy rodiny, je ale přitom stále zodpovědný za rodinu jako celek a navíc je mu přisouzeno zastávat funkci otevření pohledu dítěte do externího světa a především do světa soubojů v páce. No, uznejte sami, takový film se netočí každý den.(9.9.2011)

• - V české verzi dabingu se objeví hlas Pavla Rímského u dvou postav. Namluvil faráře na pohřbu Hawkovy manželky (Susan Blakely) a také Bulla Hurleyho (Rick Zumwalt), šampiona v páce. (Nocturno culto)

• - Malé cameo bodyguarda si zde zahrál slavný wrestler Terry Funk. (Kletus)

• - Natáčení probíhalo v Kalifornii, Arizoně, Utahu a Coloradu. (Terva)