Goro, bílý pes (TV seriál)

• japonský

Ôgon no inu

• japonský

黄金の犬

• slovenský

Goro, biely pes

Rodinný / Dobrodružný / Drama

Japonsko, 1980, 8 h 6 min (Minutáž: 54 min)

Předloha:

Džukó Nišimura (kniha)

Kósei Širai

Komentáře uživatelů k TV seriálu (108)

Tohle bude asi opravdu citové vydírání. No tak si to představte: Goro (pes) jde za svou paničkou (ženská) přes všechny japonské ostrovy, furt to natahujou, aby byl divák dojat a i když je blízko ní, ani s tou svou píšťalkou, kterou můžou slyšet jen psi, ji on neslyší. Přitom: za své dlouhé cesty (137 min) ho mohli a) přejet autem, b) sežrat, 3) mohl ho pokousat nějaký jiný hodný pes (např pitbul) apod. apod. Je to prostě protahované ad absurdum, uslzená píseň a ubrečená Japonka...a teď mi vysvětlete, proč jsem k tomu sedal každý den, abych slzel, zrovna, no zrovinka JÁ?! :-D(10.10.2003)

Mám rád dobře živené psy. Vařím v asijským bistru.(17.12.2008)

….. „ Příběh je o velkém a věrném přátelství japonské dívky Reiko a jejího psa Gora. Goro svou paní ztratil, jediným smyslem jeho života se stala touha znovu ji najít a vrátit se domů. Na své dlouhé pouti běžel opuštěnými kraji, brodil se řekami, vzdoroval nepřízni počasí, hladu a únavě.“ Docela ráda jsem si připomenula seriál mého mládí (pravda, trochu jsem si těch 9 dílů tentokrát zkrátila). Ono vůbec neškodí, někdy neslušně nakouknout návštěvě přes rameno do notebooku a zjistit co se v něm skrývá :- ).(16.9.2006)

Velmi pěkný seriál - mého mládí.(26.12.2007)

• gudaulin

Tak tady nezafunguje ani obvyklá dávka nostalgie, protože už v 80. letech mi seriál (a to jsem byl mnohem mladší a nezkušenější) přišel jako cílevědomý kalkul a promyšlené citové vydírání s trpícím, (jak jinak) statečným pejskem. Když si vzpomenu na tu dojímavou hudbu podmalovávající protahované dialogy, brr! Celkový dojem 40 %.(14.2.2008)

Seriál jsem sledovala jako dítě. Vzpomínám si, že mi nesměl utéct žádný díl. Jediný problém jsem měla s úvodní znělkou. Ležela jsem v pokojíčku, hlavu pod polštářem a mamka mi přišla říct, až když skončila a začal film. Vůbec netuším, co mi na ni vadilo.(14.1.2017)

Tento seriál navazuje na o rok starší stejnojmenný film. Na rozdíl od něj ho však neznají ani Japonci ani IMDb a zdá se, že navždy zůstane legendou pouze pro jistou generaci československých diváků. Když jsem se nedávno dostal znovu k celému seriálu (TADY), trochu jsem váhal s jeho zhlédnutím, protože jsem ho naposledy viděl očima malého kluka. Dojímavý příběh, osudově smutné oči Japonců, cituplný voice-over komentující Gorovy osudy, nejemotivnější hudební melodie mého dětství a probrečený snad každý díl seriálu, vytvořily tehdy nesmazatelný filmový zážitek. A ten tady také hodnotím. No, po těch letech musím konstatovat, že ta naivita je opravdu veliká, původně děsivý souboj s medvědem je spíš k pousmání, celé je to hodně natahované a ta Molavcová, ježišmarjá.... Navzdory tomu je to stále jakž-takž koukatelná záležitost a třeba samotný Goro hraje moc fajn. Když jsem ale snad po 20 letech znovu viděl úvodní znělku, emocím a nostalgické slze jsem se neubránil.(3.2.2006)

Snad již svět.klasika.(6.7.2009)

Nesmrtelný japonský psí seriál. Goro se vrací, bohužel ne na české a slovenské obrazovky.(28.8.2010)

Nepamatuju si nic, jen to, že jsem z toho byl jako škvrně totálně v řiti.(12.1.2009)

Serial by si tedy zaslouzil 4*.Ale je to velika nostalgie.(3.4.2007)

Ako malý som mal psa, ktorého som podľa tohto seriálu pomenoval - Goro. Už dávno nežije, ale dožil sa úctyhodných 20 rokov.(2.4.2019)

• kingik

Nejsem pejskař a nikdy nebudu. Rozčiluje mě, když majitelé psů nechávají psi vysrat u našeho baráku jako by to byl nějaký park. A tenhle seriál je převážně o psovi, který se ztratí na výpravě za medvědem se svým pánem, kterého šelma roztrhá. A pes pak běží a běží stovky kilometrů zpátky ke své holce (to jsem napsal, jak kdyby spolu chodili), holka píská na píšťalku, aby ho přilákala, a tak nějak to pokračuje až do zdárného shledání. Viděl jsem to jako děcko, dnes už by tehdejší kouzlo brutálně opadlo, ale už tehdy mě zaujala japonsky zpívaná písnička doprovázející tento legendární seriál. Ne, já opravdu neumím japonsky, ale přísahám, že jsem v tom textu slyšel slovo "matuhaši". Nevím, co to tehdy znamenalo a nevím to ani dnes, nikdo mně to nepřeložil. Ani nechci, abych se dozvěděl pravý význam tohoto slova. Jistě je to překladatelský oříšek a já už jsem si ho vyložil po svém. V podstatě "matuhaši" zachránilo tenhle seriál na pěkných 40%(12.6.2012)

Nostalgie stranou, nebylo to zcela ojedinělé, vycházelo to z vracející se Lassie, ale pro děti to netrpělo vlastně žádným neduhem. A již za vznik roztomilého rčení "zmatený jako Goro před Tokiem" musím vzít nostalgii na milost a být shovívavá.(12.12.2013)

Lidová slovesnost: Zmatený jak Goro před Tokiem.(6.8.2011)

http://www.youtube.com/watch?v=i5J0ckPSyq0 , http://www.youtube.com/watch?v=X3tGlSnWm58&feature=related(28.9.2010)

Pekný, ale až príliš smutný film a dosť natiahnutý pre divákov.(17.11.2008)

Nezapomenutelný seriál mého mládí. Samozřejmě částečně i pro to, že běžel tehdá v TV a odehrával se v celkem exotickém prostředí - v Japonsku. Soudruhům asi příběh o psu hledajícím pána (obdoby Bílého Bima černé ucho) nevadil a tak byl v rámci každého Studia kamarád k dispozici jeden díl. Na tu údoní píseň asi nikdy nezapomenu. Je otázkou jak by na mne seriál působil dnes, nebo ještě lépe na dnešní generaci. Třeba již mírně vyčpěl. V mých vzpomínkách ale zůstává dál. * * *(16.6.2016)

Nostalgie, srdeční záležitost a nezapomenutelná znělka. Reiko a Gora si budu pamatovat až do své smrti. 80%(12.4.2010)

• triatlet

V 80. letech jsme si z Gora dělali legraci. "Je to bílý a nechytíš to. - Goro, bílý pes." Ten vtip mě urážel, protože jsem jako správný peskař samozřejmě fandil Gorovi a obdivoval jsem, jak je dokonale vycvičený.____________ 13.8.2011 - po opětovném zhlédnutí snižuji na podprůměr. Dětský divák vnímá souboj dobra a zla a bezkonkurenčního Gora, ovšem z pohledu dospěláka vidím jen množství spletitých situací, do kterých se Gora vinou slabého scénáře dostává, ale pokžaždé vyvázne. Nelogicky se objevuje při cestě za Reiko na místech, kde je zrobna banda mafiánů, přípoadně inspektor. To, jak dokáže unikat střelcům, je až úsměvné... Víc patos než dobrodružství. Kladem je občas komentář vysvětlující psí zvyky, občas pohledy na japonskou krajinu. A povedla se ústřední písnička.(25.7.2008)

keď Goro, tak toto .. https://www.youtube.com/watch?v=lqot4XT59II(27.1.2015)

ČESKOSLOVENSKÁ TELEVÍZNA PREMIÉRA: ČST 1 = 3.9.1983, réžia českého znenia (ČST Praha) = MIROSLAV KRATOCHVÍL - Tiež patrím k pamätníkom, ktorí každú sobotu nemohli odtrhnúť zrak od "debny". A okrem žmýkania emócií ma samozrejme najviac fascinovala ultrazvuková píšťalka hlavnej predstaviteľky. V súčasnosti ma zasa fascinuje záhada okolo identifikácie predmetného diela. Podľa skalných fanúšikov totiž v Japonsku o seriáli nikto netuší a záznam na IMDb patrí k akémusi podivnému celovečernému filmu. Inak nechápem prečo sa neozve niekto z ľudí, ktorí seriál pripravovali do vysielania na ČST (snáď ešte nepomreli) a neobjasní túto záhadu. A na záver si dovolím vysloviť úprimné poďakovanie človeku/ ľuďom čo neváhali a "hodili" VHS záznam GORA na net. Po rokoch som si tak mohol overiť, že moje hodnotenie masívne neovplyvňuje iba nostalgia. (11.2.2009)(11.2.2009)

Tento seriál jsem měl rád, když jsem byl ještě hodně mladý a teď jsem si ho sehnal. I když jak to teď vidím tehdy to pro mě mělo být asi v tý době zakázaný :D Každopádně je to jeden z mých nejoblíbenějších seriálů, díky tomu jak jsem ho viděl jako malý, přesně jak píše uživatel berg.12 V dnešní době to není nic moc, ale vzpomínky přetrvávají.... Za mě 86% :)(2.4.2012)

Nehodnotím kvalitu zpracování seriálu o geniálním, leč věrohodném čtyřnohém blonďákovi, ale ... co jsem asi tak před těmi více jak dvaceti lety mohl v té bedně vidět? No, zeptal bych se současných capartů, ale ty mě s Gorem a s Japonským seriálem pošlou maximálně tak někam ...Pikaču....to jo. Avšak já a my všichni tady kolem dobře víme, že ... a vzpomínky zůstanou..... a ty hezké (pokud již nějaké takové někde v přehlcené mysli vyštracháme) si zaslouží vysoké hodnocení.(30.7.2006)

Nostagie především :-) Hafákova cesta přes celé Japonsko zpět domů, ke své malé paničce, má ještě dnes každé totalitní dítě v živé paměti, díky tehdejším několika reprízám v Magionu, Veze a studiu kamarád. Dnes lze všechny díly v dabingu shlédnout i na youtube.(9.12.2014)

Já u toho pokaždý brečel, ta uvodní melodie byla prostě moooc smutná no:-)(14.2.2008)

Příběh je o věrném přátelství psa a člověka. Je vůbec možné, že seriál je tak starý? Na něm jsem vyrostla. Vždycky mě dokázal strašně dojmout. Cítila jsem šílenou bezmoc, když Reiko zkoušela pískat na píšťalku, ale Goro se neobjevil. Nepochopí, kdo nemá doma věrného psa, který vás bezmezně miluje. Už jsem zase sentimentální. Tu píšťalku mám doma v šuplíků. Buď nefunguje nebo je můj pes hluchý.(27.1.2009)

Páni, když jsem tenhle seriál viděla naposledy tak mi bylo nanejvýš tak pět let. A zbožňovala jsem ho. Dodnes si pamatuju na psa, holčičku s píšťalkou... A taky na písničku u titulků, kterou jsme měli i nahranou... Ach, vzpomínky...(20.3.2007)

Pamätám, pamätám. Mimoriadne obľúbený seriál, hlavne u vtedajšej mládeži. Proste sme tomu bielemu hafanovi fandili.(27.3.2011)

Goro je pre vacsinu z nas nostalgicka spomienka na mladost, na casy, ked v TV bolo tak malo rozumneho k videniu, ze aj Goro, biely pes kishu inu nam pripadal ako najlepsi serial na celom svete. Bohuzial, nie je najlepsi, a uz vobec nie na celom svete, v Japonsku ho dnes ze vraj ani nik nepozna, ani VHS realeasu sa nedockal. Tak ci onak, boli sme vtedy deti a goro si vnasom srdci ukradol kusok, ktory nic ine uz nedokaze zaplnit. Patrila by sa nejaka TV repriza, nie?Nech sa svte nedeli na tych co sa ucili po rusky, hrali sa na osembitoch a videli gora a na tych mladsich. :)(9.6.2005)

Ani nevím jestli to mám hodnotit ,když už jsem to snad od revoluce neviděl. A témeř nic si z toho nepamatuju,přesto mě něco utkvělo v paměti. Uvodní melodie byla nádherná stejně jako láska dívky a psa Gora. Proč tenhle seriál tv nedavají?????(15.7.2008)

Seriál mého dětství... Na tu bídu, co tenkrát dávali, to byla pecka. Úvodní melodii nikdy nezapomenu. Brečela jsem jako želva. Docela bych si dala reprízu. Čistě ze sentimentu.(3.2.2015)

Nebyla jsem ještě na světě, abych mohla seriál vidět už jako dítě, takže moje hodnocení je nezkreslené nostalgií. Příběh je dobrý, ale je to tak hrozně natočené, že víc jak 3 hvězdy dát opravdu nemůžu.(9.4.2017)

Na tehdejší dobu to nebylo vůbec špatné.(21.5.2008)

Vždycky jsem chtěl tu stříbrnou píšťalku. Psa ne, jen tu píšťalku.(8.5.2009)

Za komárů skoro jediné co se dalo sledovat.(15.2.2009)

Ano, nostalgií zahalené vidění. Bál jsem se, že teď po 14 letech se mi to nebude líbit, ale je to přesně tak skvělé a doteď nepřekonatelné jako kdysi.(24.6.2008)

Jako malý jsem tenhle seriál žral. A je to škoda, že již tento seriál nedávají. A jelikož mám doma podobného chlupáče, tak nemůžu jinak než * * * *(24.11.2010)

Dnes už dávno zapomenutý seriál, který jsem jako malý zbožńoval. Dnes by Goro asi nebyl ničím výjimečným, ale pro mě TENKRÁT rozhodně byl. Chtěl bych ho po těch sto letech znovu vidět.(9.5.2008)

Může mi někdo dnes říct, co mě na tom tehdy tak dojímalo??(6.1.2010)

Cista nostalgie :-))) ale ten uvodni voiceover o cloveku a psu vyloudi slzicku i dneska :-)(30.7.2006)

Tak kruté citové vydieranie ma poznačilo na celý život :) Neviem, či by som bola ochotná a mala odvahu pozreť sa na to znova :)(25.10.2008)

Tak v té době zabodoval hodně. Goro a ještě ten Benji (seriál) jsme znali nejvíc když jsme měli 7-8. ...Goro ale zůstalo v mé paměti více. 3,5/5(22.6.2014)

Nerada na to vzpomínám, to byla hrozná depka.(19.2.2010)

• klima777

Ach, to bylo nějakého pláče...(10.10.2010)

Dosť dlho som odkladal aj sa obával po dlhých rokoch znova pozrieť tento u mňa kultový seriál z detstva. Obával hlavne toho, či toto pripomenutie nezničí moju nostalgiu spred tridsiatich rokov. Teraz po zhliadnutí môžem ale povedať, že nebanujem... nebanujem, že som strávil s týmto seriálom tri večery, že som znova po rokoch zažíval tú neúnavnú vytrvalosť a túžbu, s akou sa Reiko s Gorom hľadali. Samozrejme, už som to tak veľmi nepreciťoval, ale aj tak sa našli scény, ktoré človeka ozaj dojmú... napr. keď Gora potom, čo ho bezvládne našla ležať na ceste, vyliečila dievčina, ktorá sama bola nevyliečiteľne chorá...(20.1.2015)

Z celého seriálu si nejvíc pamatuju scénu, kdy jdou Reiko a Goro proti sobě po stejné silnici a nebýt někoho v autě, kdo nabídne Reiko svezení, konečně by se setkali.(20.7.2008)

Myslím, že posledný diel som ako malý nevidel, takže ja doteraz ani neviem, ako sa to skončilo.(3.2.2010)

Trocha nostalgie, ukrutně natážený návrat psa ke své paničce, je to tklivé, všichni drželi palce a pak skoro uronili slzu, že zase nic..(26.9.2011)

Goro, to je legenda. Mimochodem, to bylo docela slušný drámo... Dnešní generace asi ani Gora nezná, co? [7/1O](30.1.2007)

• velkyvezir

Ten seriál jsem naposled viděl někdy v 80. letech a utkvěly mi dvě vzpomínky: 1. Neuvěřitelná nuda. 2. Hlavní postava měla píšťalku pískající na frekvenci, kterou slyší jen psi a která měla dosah cca 1-1,5 km. V jedné scéně byl Goro od své majitelky tak půl kiláku, ona pískala a on nic neslyšel... takže seriál mohl mít další díly.(20.9.2008)

Nostalgie.(14.7.2009)

Opravdu nevím, co bych řekl tomuto seriálu, kdybych ho dnes viděl, Vím jen to, že před více jak dvaceti lety jsem napětím nedýchal, nejedl, nepil při jeho sledování Navíc v pěměti mám spousty útržků z děje i s obrazy. Kult mého dětství.(28.10.2010)

Tohle mě v dětství rozsekalo takovým způsobem, že už to nechci nikdy vidět. Víc už jsem brečela snad jen u Hačiko.(3.8.2012)

4 hvězdy spíš za vzpomínku, protože seriál si pamatuju jen matně. Každopádně vím, že jsem u něj hrozně brečela a celou dobu přála Gorovi, aby už nebyl zmaten a setkal se s Reiko:-)(30.6.2009)

Seriál, bez kterého si nedovedu představit své dětství. Nic nebylo tak napínavé, nic se mi tak nevrylo pod kůži. Nedávno jsem poslouchala magnetofonový záznam z mých asi čtyř let, když na pobídku mých rodičů: "zazpívej nám písničku" reaguju tím, že zpívám znělku z Gora.(28.10.2010)

Nádherná znělka, souboj s medvědem a krásně smutný příběh Gora a jeho paničky Reiko. Moc víc si ze seriálu nepamatuju, ale jako děcko jsem jej hltal a byl napnutý jako struna, zda se konečně setkají. Nostalgické 4 hvězdy.(28.4.2015)

I když jsem tento seriál na začátku 90. let v TV sledoval a asi před deseti lety znovu shlédl, mimo nostalgie to ve mně nevyvolalo žádné hlubší pocity a od té doby jsem neměl potřebu se na Gora znovu mrknout. Celé to na mě působí jako prvoplánové citové vydírání a navíc se to strašně vleče. Možná by bohatě stačila stopáž celovečerního filmu a bylo by to daleko únosnější. Tak či tak, filmy a seriály, v nichž je hlavním hrdinou pes či jiné zvíře mě nikdy moc nebraly. Objektivně bych dal 2 *, ale vzhledem k tomu, že tento seriál přece jen patří již mezi ty diskriminované a zřejmě už asi nikdy v televizi nepoběží, přidám jednu navíc. 45%(20.12.2015)

nikdy nezapomenu....(18.9.2007)

Pamatuju si, že mi jednou, když frčel tento seriál učitelka řekla, že na tabuli koukám jak Goro na Tokio.. Asi to bylo i pro starší než já :)(29.7.2008)

Jeden z kultů mého dětství. Tenkrát na mě tenhle seriál dýchal exotikou a popisoval dobrodružství, u kterých se mi tajil dech. Postupem času tento seriál sice trochu ztratil na lesku, ale pořád jde o jeden z nadprůměrných dobrodružných seriálů. Nezapomenutelná je také znělka, ale to ostatně skoro u všech seriálů mého dětství.(26.5.2016)

Moji nejvýraznější vzpomínku na tento seriál formovala kamarádka, která si dlouhá léta myslela, že Goro, bílý pes je specifikace barvy. Něco jako černobílý nebo sněhobílý, tak tenhle byl zkrátka gorobílý :-). Gorobílý pes!(31.3.2017)

• EllinkaD

Jééé, poslechla jsem si tu písničku a zase jako kdybych se vrátila do dětství - připojuju se k těm, co tento seriál sledovali s napětím a občas i se slzičkami. Líbil se mi, docela ráda bych se na něj podívala i teď po x letech :o)(26.5.2008)

• spacylemon

Člověk vzpomíná na Gora a cítí takovou nostalgii, že by mu hned dal plný počet... Jenže copak je seriál automaticky dobrý jenom proto, že se vysílal, když byl člověk malé děcko a na tu dobu teď rád vzpomíná? Fakt je ten, že jsem ho neměl rád. Tenkrát se ve Veze (nebo kde) hlasovalo, který seriál bude příště a pokaždé to vyhrávaly holčičí dojáky jako Goro nebo Laura, tulení mládě (btw. jaktože není na csfd?) a mě to vždycky tak sralo, protože akorát zabíraly místo pořádným seriálům, jaké chce takový sedmiletý parchant opravdu vidět... Dobře, nebudu tomu čoklíkovi křivdit, dívat se na to dalo. Ale co dál? Tehdy mě nenadchl, dneska bych ho už asi nezvládl, takže co jako s tím?(22.6.2008)

Vůbec nevím, jestli ten seriál je fakt tak dobrý, ale jako kluk jsem u toho byl jak u vytržení a byl jsem z toho úplně na prášky. Takže dejme tomu tři hvězdy za seriál a dvě za nostalgii. Mimochodem, česká kapela kapela Goro se inspirovala právě tímhle seriálem :)(4.9.2008)

Jeden z kultovních dětských seriálů našeho mládí. Tehdy sedělo u obrazovky každé dítě a hltalo každý díl a každou minutu, byť se v celém seriálu toho moc neděje a vše je uměle natahované. Gora si zamiloval každý a jen zazněla originální znělka, tak spousta z nich mělo slzu na krajíčku. Tento seriál zůstane asi už navždy kultovní záležitostí jen jedné generace Čechoslováků, přitom za hranicemi ho moc lidí nezná. Z nostalgie, za Gora a za úvodní znělku musím dát čtyři hvězdičky. :)(7.1.2014)

Tohle je prostě legenda z magionu a kdo se chce vrátit do dětských dob, kdy vysedával u tohoto pořadu a koukal na tyhle pohádky, ať se mrkne na http://www.flyingczechman.org/index.php?cat=4 kde se dá stáhnout všech 9. dílů GORA. Je to fakt retro, ale krásné :)(23.1.2006)

Goro, bílý pes aneb jak potýrat malého diváka:-). Kolikrát já si říkal, tak kdy ho už konečně Reiko najde respektive kdy ten Goro přiběhne...Horší než čekání na Lassie:-) Ovšem ta píšťalka, to bylo něco... A taky jsme měli díky tomuto seriálu jedno úsloví: Zmatený, jak Goro před Tokyem:-) Každopádně vidět bych to znovu nechtěl...(21.2.2012)

Moje jediná vzpomínka. Sedím a bulím do opěradla otáčecí židla, koukám na mamku. Ta bulí taky. Vo čem že to bylo? [b]MUSÍM SE SMÁT KDYŽ ČTU TADY TY KOMENTÁŘE[/b](31.7.2009)

Bohužel i po 22ti letech mi z tohoto seriálu naskakuje husí kůže. Jako dítě jsem z něj byla nešťastná a asi to tam někde pod kůží zůstalo. Neveselé, truchlivé a bez happyendu, podle mě tedy nic pro dětskou dušičku.(31.7.2009)

O tomhle znám i vtip. Co je to? Je to bílé a pořád se to vrací.(15.2.2012)

Je mi skoro 36 a vždycky u toho brečím jako želva. Kdysi v osmdesátkách jsem byl na tomhle seriálu závislý, protože umí citově vydírat jako žádný jiný. Čili dobrá práce. A navíc skvělá hudba, co nestárne.(7.10.2017)

Další nostalgická vzpomínka. Kouzelná Reiko s píšťalkou a úžasný čoklík. Ještě dneska mám před očima scénu (tuším asi poslední díl), kdy Goro leží v kotci ve zbídačeném stavu.... brečela jsem tenkrát jak želva :o)(25.4.2009)

Pět hvězdiček za vzpomínky na tu nejkrásnější část dětství, za neskutečně nostalgickou ódu na lidsko-psí přátelství, za píšťalku, na kterou jsem si po letech vzpoměl až teď při pročítání commentů na ČSFD a okamžitě se mi vybavilo jaký hit byla tehdy na dětských táborech ... zkrátka za to že tu Goro byl v pravou chvíli a kdo by po mě chtěl objektivní hodnocení filmařské kvality seriálu, pro toho mám pouze lehký úder špičkou boty do rozkroku. Né všechny filmové prožitky se dají zaškatulkovat.(30.6.2009)

jak začít? nejkrásnější film co jsem kdy viděla o věrnosti psa jeho majitelky Reiko, hodně smutný seriál, a když jsem ho po dlouhé době zase viděla, slzy mě opět tekly po tváři a uvědomila jsem si, že je největší přátelství mezi psem a člověkem a tomu se nemůže nic vyrovnat, krásná hudba, i když je to už hodně starý film, ale pořád pěkný, krásný pes,jeho statečnost a vytrvalost a naštěstí i dobrý konec, kdy se oba shledají, nevím, ale tento seriál mě pořá dostává, v tom nejlepším slova smyslu nádherný(28.9.2009)

Goro se nám vrátil..jupí:-)(18.9.2011)

• Stejšn

Japonská Lassie. Nikdy jsem ho neměl rád, tyhle dojáky mě štvaly už jako malýho, takže žádný nostalgia-flashback u mě nenastává. EDIT: tyvole, kecám. Pustil jsem si úvodní znělku na youtube a vyhrkly mi slzy.(17.10.2011)

V podstatě bych se mohl seriálu pomstít, neboť tu hlavní hrdinku dabovala Jitka Molavcová, kterou mám jinak velmi rád, ale v kombinaci s asijským tvarem očí ten hlas působil absurdně už v mém dětství a taky to bylo hrozně dlouhé, byli jsme všichni neúnosně dlouho útrpně napínáni a u televizí v letech osmdesátých dvacátého násilně přikováni! Nicméně nám to přišlo jako celkem pecka! Takže průměr z pohledu minulosti a současnosti...(17.12.2011)

Cela rodina sme pri tom ticho sedeli. Aerial mojho detstva.(3.3.2012)

Po dlouhé dlouhé době jsem opět neodolal a podíval se. Sice už mě není šest, ale svoje kouzlo to má. Mimochodem úvodní písnička je neskutečná. Kéž by se mi někdy podařilo dopátrat autora.(13.6.2016)

Nedávno jsme si pořídili psa a s ním i takovou zvláštní píšťalku. A hádejte, na co jsem si okamžitě vzpomněl? Bohužel je to ovšem to jediné, co si kromě písně z celého seriálu pamatuji. Plus samozřejmě ještě to, že jsem tuhle japonskou verzi Lassie se vrací strašně miloval. Až to někde seženu, musím se na to podívat a objektivně to ohodnotit, protože kdybych to měl hodnotit jen z matných vzpomínek, tak tomu musím dát pět hvězdiček. Po třech letech a jednom zhlédnutí Dlouho jsem se odhodlával si seriál pustit. Asi jsem se bál velkého zklamání. Ale nakonec jsem se rozhodnul a musím říct, že správně. Těch pět hvězdiček je možná opravdu hlavně z nostalgie, protože ta z toho čišela každou minutou. Každý druhý záběr ve mě vyvolával vzpomínky, a přestože jsem byl přesvědčený, že si z toho nic nepamatuji, dávno zapomenuté neuronové cestičky začaly vydávat zasunuté vzpomínky. Ovšem odhlédnu-li od té ohromné nostalgie a příšerné kvality záznamu (i tak chvalořečím toho, kdo to patrně z VHS zdigitalizoval), musím konstatovat, že je to prostě úžasné. Kdo má rád pejsky, musí být přímo nadšen. Je to srdceryvný doják, těžící z roztomilosti a hlavně věrnosti našich čtyřnohých miláčku. Goro je tu sice nadpes, co všechno vycítí, ví, no a zkrátka je prostě jednička, plus je tu i pár jiných menších či větších kotrmelců, ale u seriálu jsem se i tak bavil náramně, o pejska a hlavní hrdinku Reiko (nějak jsem si u toho vzpomněl, že jsem do ní byl ve školce platonicky zamilován) jsem měl strach, i když jsem si matně vzpomínal, že to dopadlo dobře, a zkrátka jsem jim fandil, aby už se konečně potkali. Myslím, že pro děti to musí být ještě stokrát lepší a když já byl ve svém věku nadšen, proč by nebyly dnešní děti? Televize, proč nereprízujete Gora?!(2.7.2011)

Poprvé jsem viděl jako malé děcko v 80ých letech a jako u milovníka psů mi zůstala silná paměťová stopa. Nejsem si jistý, ale tehdy to snad šlo ve Studiu kamarád. Dívku Reiko tehdy hrála už 27letá Yôko Shimada. Děkuji uživateli berg.12, že přidal v diskuzi odkaz na youtube, jde jsem to sjel nedávno znovu. A POZOR, kdo zná akční filmy za 70ek a 80ek z produkce Hongkongu i ty s Brucem Lee anebo třeba Kill Billa, i když tam jde o produkci USA, tak tenhle seriál nemá o nic horší hudby a z té mě až mrazí.(9.1.2014)

Do dnes kultovní seriál, který byl v 80. letech na televizních obrazovkách hojně vyhledáván. Dobrodružně romantický příběh o dívence Reiko hledající svého pejska sledoval každý doslova se zatajeným dechem. I vycvičený Goro prožil při putování do svého domova lecjaké příhody a nástrahy, zvláště, když měl v obojku něco, po čem toužila spousta lidí. Příběhů o pejscích je dnes už samozřejmě mnoho, ale tento má v sobě přeci jen jistý punc nostalgie a takových zvláštních vzpomínek. Docela mě mrzí, že v Česku neexistuje Tv kanál zaměřený na filmovou klasiku, aby se mohla takováto díla připomínat.(5.4.2014)

Magionová legenda z Japonska - titulní písnička, japonská holčička s píšťalkou jejíž zvuk slyší pouze hafani a hlavně bílý pes Goro. V kategorii japonský dětský seriál dávám pět hvězd ( je taky jediný který znám )(1.12.2014)

Totální doslovné emoční splynutí s berg.12 - legenda, dal bych i 5 ale po stažení a shlédnutí dílů skoro po 20 letech musím být objektivní...(14.5.2006)

My všichni, co jsme tohle sledovali jako děti v osmesátkách, a dnes to vidíme znovu, nemůžeme kritizovat. Tenhle seriál je emocionální dojemná ždímačka, i když pravda je, že když jsem teď po dvaceti letech viděl onu scénu s medvěděm, po které jsem kdysi nemohl spát, úsměvu jsem se neubránil. Ale Goro je machr.(30.6.2007)

Těžká věc, ale nebudu-li hodnotit mozkem, tak klidně dám 4... Ôgon no inu drž se, vydrž, najdi Reiko:-)!(20.5.2009)

Mluvilo se o tom všude, řešilo se to po každém díle, a přitom šlo jen o zatoulaného bílého psa, tak v čem je ta pointa úspěchu? Hudba, Reiko, Goro, dobrý dabing ... a smutný pod kůži se zarývající příběh, kdy stejně každý Gorovi fandil ...(20.2.2011)

Nevím, po kolika letech jsem si dal repete, ale během víkendu jsem sjel všech 9 dílů. Nostalgická hodnota, která se v bodování taky musí nutně projevit, je neoddiskutovatelná, stejně jako nezapomenutelná ústřední píseň. Ale může seriál nabídnout i něco dalšího kromě nostalgie? Rozhodně ano. Samotný příběh psa je sice v podstatě osvědčeným citovým vydíráním diváka, ale seriál se může pochlubit zajímavými postavami s ještě zajímavějšími osudy. K dobru mohu přičíst i nenásilný poučný komentář, díky kterému se člověk o psech něco dozví, i humanistické poselství, protože nějaký ten dobrý člověk vždycky do Gorova života na jeho cestě vždycky vstoupí. Mínusem je opakování některých dějových linií, a to i několikanásobné. Celkově by seriálu slušel zásah střihače a kratší stopáž.(7.11.2016)

Takovej japonskej Kolja se psem. Cedicka na city a nekdejsi letak.(24.4.2007)

Nemůžu si pomoct ale tento seriál jsem velice milovala(20.9.2007)

Seriál mého mládí aneb Bílý Bim a černé ucho po Japonsky(26.7.2009)

Ta melodie je rozhodně nesmazatelně zapsána v mé palici, ale ten příběh si pamatuji matně. Avšak si pamatuji, že jsem se na tento seriál koukal moc rád.(12.3.2013)

Jako dítě navíc po psu toužící jsem tento seriál přímo zbožnovala. není to tak dlouho co jsem si ho stáhla a líbil se mi i po těch letech no asi jako vše kde se něco čtyřnohého vyskytuje(11.7.2013)

Jsem měkkej no, já u toho skoro slzel. Nebo opravdu slzel? Už nevím, ale neutekl mi ani díl. ;)(18.12.2014)

Těžko říct, jak bych ten seriál vnímal dnes - možná by mě nebavil, možná by mi dokonce připadal pitomý - ale já ho sledoval jako malej kluk, a tenkrát se mi líbil moc!(26.12.2014)

Nejsilnější, nejvíc traumatizující a navždy nesmazatelný televizní zážitek z dětství.(25.7.2015)

Prostě tomuhle musím dát pět. Jako dítě jsem to naprosto "žrala" a musím říct, že to nevyznívá špatně ani dnes, když jsem dospělá. Zkoukla jsem celé znova ...Dobrá zápletka, postavy i hudba ...Perličkou je, že v Japonsku dnes ten seriál nikdo nezná. Jediné, co mne na tom excelentně vadí, je dabing Jitky Molavcové .-)(29.1.2017)

Nechci být sentimentální, ale tohle byl seriál mého dětství (ostatně, asi jako ostatních kdo jej hodnotili) a u každého dílu jsem věrně seděla a brečela. Dodnes si pamatuju tu úvodní melodii, už u ní jsem bulila - jaksi do zásoby. A taky mám v paměti hlášku "zmatený jak Goro před Tokiem", v té době hláška dost frekventovaná. Jo, a každý chtěl mít doma neslyšitelnou píšťalku, a nakonec jí doma měl skutečně kdekdo - jak ten, co k ní měl i psa, tak ti bez hafanů. Co si pamatuju, byla oběma skupinám tak říkajíc k houvnu, i když je možné, že skupina první měla kromě píšťalky i hluché psy… Je to zhruba dvacet let zpátky, co jsem seriál viděla, a z dnešního pohledu bych ho nejspíš hodnotila jinak, přesto, i když je to neobjektivní a nefér, ale už kvůli těm vzpomínkám prostě musím dát za čtyři****.(5.4.2011)

Goro Bílý pes jsem sledoval, jako dítě. Moc jsem se těšil na každý díl, v kterém se objevovala hlavní hrdinka Reiko a její věrný pes Goro. Celkem " In " byla píštalka, s kterou volala svého čtyřnohého kamaráda, měla tak vysoký tón, který slyšel pouze Goro a věděl, kdy je v nebezpečí či naopak. Na 80 léta úžasný japonský seriál ****(30.6.2011)

Goro,Goro,Goro-přichystal jsi mi silný zážitek.Jeden z mála seriálů,který je takzvaně "o něčem".Neskutečně emotivní příběh o nekonečném a oddaném oboustranném přátelství a lásce japonské dívky Reiko a psa Gora plemene kishu.Bohužel jsem to neviděl při premiéře na ČT-viděl jsem to až nyní.Dnes se může seriál zdát až trochu naivní a Reiko mi někdy připadala mírně řečeno pitomá-když třeba v posledním díle dovolí,aby si ten debilní zloduch ještě opřel pušku o její rameno,když střílí po Gorovi.Možná je to úplně jinou japonskou mentalitou.Ale pro mě je důležité,že to dopadlo tak,jak to dopadlo.Někde jsem před tím totiž četl,že to má moc smutný konec a tak jsem se právě toho konce docela obával.Ale stejně jsem seriál "zhltnul" na jeden zátah.Písnička v závěrečných titulcích moc hezká,výkon Gora skvělý a přestože se mi víc líbí akita-inu tak musím uznat,že i toto plemeno je pěkné.Škoda jen,že už to asi u nás nepoběží.Raději budou všude dávat ty americké hovadiny.(1.1.2012)

Vzhľadom k tomu,že tento seriál sme všetci pred tridsiatimi rokmi žrali,tak ho tak aj hodnotím.Dnes samozrejme na to pozeráme inými očami a miestami mi niektoré scény prídu smiešne,ale hodnotím to aj tak na5*.Svojho času sme sedeli zo zatajeným dychom pred TV a nevedeli sme sa dočkať ďalšieho dielu a dnes som sa k nemu vrátila a pozrela so si to na dva razy.Dojímavý a pekný seriál.(15.7.2013)

Magion,Vega, tklivá úvodní melodie a já jsem zase naměkko.(5.1.2014)

Žádnej plyšovej pes, kterýho jsem kdy v životě měl, nemohl mít jiné jméno... Goro a píšťalka. Nezapomenutelná vzpomínka na to, když jsem byl prcek. A úžasná melodie. Ti, kterým je míň, asi nepochopí, že tohle je kult. Že to, že se všechny díly objevily na netu, je neuvěřitelný a sedím u toho a vzpomínám, jak jsme kdysi seděli všichni okolo malý černobílý televize a ubulenejma očima koukali a drželi palce. Tenhle seriál je vyděračskej, manipuluje citama. Kdybych ho měl hodnotit teď, je to stěží na dvě hvězdy, ale za ty vzpomínky a za nostalgii - jasných 100%.(11.12.2014)

Nostalgická vzpomínka...(21.7.2016)

Vedle Hačiko - příběh psa je Goro - bílý pes pro mě druhým televizním počinem, který vypráví o vztahu psa a jeho pána. Krásná a téměř nezapomenutelná úvodní píseň již od začátku evokuje příjemnou atmosféru. Postavy jsou sympatické (to asi i díky výbornému dabingu), ale po pár dílech trochu omrzí děj. Několikrát se opakuje to, že pes je buď zraněný nebo nemocný, někdo ho najde, ošetří ho a pes poté pokračuje v cestě. Příjemný komentář v pozadí, který v menší míře popisuje chování a jednání psa (i když já osobně jsem se tam nedozvěděla nic nového :-)). Sečteno, podtrženo, je to velmi příjemný seriál, i když hlavní postava Reiko mi občas lezla dost na nervy, klady převyšují.(10.11.2016)

Srdcovka z mládí. Žádný seriál se mi nezažral tak hluboko do podvědomí, jako toto japonské devítidílné citové vydírání. Dnes už asi nesnese srovnání s moderními seriály, ale kouzlo které měl díky výjimečné hudbě, exotickému prostředí a sympatické hlavní hrdince s hlasem Jitky Molavcové se nedá jen tak něčím přebít. O mnoho let později jsem si pořídil DVD s originální verzí, abych zjistil jaký hlas vlastně měla herečka Masami Hasegawa. A přitom jsem přišel na to, že některé scény byly úplně zbytečně vystřiženy. Zvláštní je, že originál má s původním zvukem trochu jinou atmosféru. V tomto případě nemůžu jinak, než dát pět hvězd.(12.10.2019)