Goro, bílý pes (TV seriál)

• japonský

Ôgon no inu

• japonský

黄金の犬

• slovenský

Goro, biely pes

Rodinný / Dobrodružný / Drama

Japonsko, 1980, 8 h 6 min (Minutáž: 54 min)

Předloha:

Džukó Nišimura (kniha)

Kósei Širai

Komentáře uživatelů k TV seriálu (108)

• spacylemon

Člověk vzpomíná na Gora a cítí takovou nostalgii, že by mu hned dal plný počet... Jenže copak je seriál automaticky dobrý jenom proto, že se vysílal, když byl člověk malé děcko a na tu dobu teď rád vzpomíná? Fakt je ten, že jsem ho neměl rád. Tenkrát se ve Veze (nebo kde) hlasovalo, který seriál bude příště a pokaždé to vyhrávaly holčičí dojáky jako Goro nebo Laura, tulení mládě (btw. jaktože není na csfd?) a mě to vždycky tak sralo, protože akorát zabíraly místo pořádným seriálům, jaké chce takový sedmiletý parchant opravdu vidět... Dobře, nebudu tomu čoklíkovi křivdit, dívat se na to dalo. Ale co dál? Tehdy mě nenadchl, dneska bych ho už asi nezvládl, takže co jako s tím?(22.6.2008)

keď Goro, tak toto .. https://www.youtube.com/watch?v=lqot4XT59II(27.1.2015)

ČESKOSLOVENSKÁ TELEVÍZNA PREMIÉRA: ČST 1 = 3.9.1983, réžia českého znenia (ČST Praha) = MIROSLAV KRATOCHVÍL - Tiež patrím k pamätníkom, ktorí každú sobotu nemohli odtrhnúť zrak od "debny". A okrem žmýkania emócií ma samozrejme najviac fascinovala ultrazvuková píšťalka hlavnej predstaviteľky. V súčasnosti ma zasa fascinuje záhada okolo identifikácie predmetného diela. Podľa skalných fanúšikov totiž v Japonsku o seriáli nikto netuší a záznam na IMDb patrí k akémusi podivnému celovečernému filmu. Inak nechápem prečo sa neozve niekto z ľudí, ktorí seriál pripravovali do vysielania na ČST (snáď ešte nepomreli) a neobjasní túto záhadu. A na záver si dovolím vysloviť úprimné poďakovanie človeku/ ľuďom čo neváhali a "hodili" VHS záznam GORA na net. Po rokoch som si tak mohol overiť, že moje hodnotenie masívne neovplyvňuje iba nostalgia. (11.2.2009)(11.2.2009)

Tento seriál jsem měl rád, když jsem byl ještě hodně mladý a teď jsem si ho sehnal. I když jak to teď vidím tehdy to pro mě mělo být asi v tý době zakázaný :D Každopádně je to jeden z mých nejoblíbenějších seriálů, díky tomu jak jsem ho viděl jako malý, přesně jak píše uživatel berg.12 V dnešní době to není nic moc, ale vzpomínky přetrvávají.... Za mě 86% :)(2.4.2012)

Nehodnotím kvalitu zpracování seriálu o geniálním, leč věrohodném čtyřnohém blonďákovi, ale ... co jsem asi tak před těmi více jak dvaceti lety mohl v té bedně vidět? No, zeptal bych se současných capartů, ale ty mě s Gorem a s Japonským seriálem pošlou maximálně tak někam ...Pikaču....to jo. Avšak já a my všichni tady kolem dobře víme, že ... a vzpomínky zůstanou..... a ty hezké (pokud již nějaké takové někde v přehlcené mysli vyštracháme) si zaslouží vysoké hodnocení.(30.7.2006)

Nostagie především :-) Hafákova cesta přes celé Japonsko zpět domů, ke své malé paničce, má ještě dnes každé totalitní dítě v živé paměti, díky tehdejším několika reprízám v Magionu, Veze a studiu kamarád. Dnes lze všechny díly v dabingu shlédnout i na youtube.(9.12.2014)

Já u toho pokaždý brečel, ta uvodní melodie byla prostě moooc smutná no:-)(14.2.2008)

Příběh je o věrném přátelství psa a člověka. Je vůbec možné, že seriál je tak starý? Na něm jsem vyrostla. Vždycky mě dokázal strašně dojmout. Cítila jsem šílenou bezmoc, když Reiko zkoušela pískat na píšťalku, ale Goro se neobjevil. Nepochopí, kdo nemá doma věrného psa, který vás bezmezně miluje. Už jsem zase sentimentální. Tu píšťalku mám doma v šuplíků. Buď nefunguje nebo je můj pes hluchý.(27.1.2009)

Páni, když jsem tenhle seriál viděla naposledy tak mi bylo nanejvýš tak pět let. A zbožňovala jsem ho. Dodnes si pamatuju na psa, holčičku s píšťalkou... A taky na písničku u titulků, kterou jsme měli i nahranou... Ach, vzpomínky...(20.3.2007)

Pamätám, pamätám. Mimoriadne obľúbený seriál, hlavne u vtedajšej mládeži. Proste sme tomu bielemu hafanovi fandili.(27.3.2011)

Goro je pre vacsinu z nas nostalgicka spomienka na mladost, na casy, ked v TV bolo tak malo rozumneho k videniu, ze aj Goro, biely pes kishu inu nam pripadal ako najlepsi serial na celom svete. Bohuzial, nie je najlepsi, a uz vobec nie na celom svete, v Japonsku ho dnes ze vraj ani nik nepozna, ani VHS realeasu sa nedockal. Tak ci onak, boli sme vtedy deti a goro si vnasom srdci ukradol kusok, ktory nic ine uz nedokaze zaplnit. Patrila by sa nejaka TV repriza, nie?Nech sa svte nedeli na tych co sa ucili po rusky, hrali sa na osembitoch a videli gora a na tych mladsich. :)(9.6.2005)

Ani nevím jestli to mám hodnotit ,když už jsem to snad od revoluce neviděl. A témeř nic si z toho nepamatuju,přesto mě něco utkvělo v paměti. Uvodní melodie byla nádherná stejně jako láska dívky a psa Gora. Proč tenhle seriál tv nedavají?????(15.7.2008)

Seriál mého dětství... Na tu bídu, co tenkrát dávali, to byla pecka. Úvodní melodii nikdy nezapomenu. Brečela jsem jako želva. Docela bych si dala reprízu. Čistě ze sentimentu.(3.2.2015)

Nebyla jsem ještě na světě, abych mohla seriál vidět už jako dítě, takže moje hodnocení je nezkreslené nostalgií. Příběh je dobrý, ale je to tak hrozně natočené, že víc jak 3 hvězdy dát opravdu nemůžu.(9.4.2017)

Na tehdejší dobu to nebylo vůbec špatné.(21.5.2008)

Vždycky jsem chtěl tu stříbrnou píšťalku. Psa ne, jen tu píšťalku.(8.5.2009)

Za komárů skoro jediné co se dalo sledovat.(15.2.2009)

Ano, nostalgií zahalené vidění. Bál jsem se, že teď po 14 letech se mi to nebude líbit, ale je to přesně tak skvělé a doteď nepřekonatelné jako kdysi.(24.6.2008)

Jako malý jsem tenhle seriál žral. A je to škoda, že již tento seriál nedávají. A jelikož mám doma podobného chlupáče, tak nemůžu jinak než * * * *(24.11.2010)

Dnes už dávno zapomenutý seriál, který jsem jako malý zbožńoval. Dnes by Goro asi nebyl ničím výjimečným, ale pro mě TENKRÁT rozhodně byl. Chtěl bych ho po těch sto letech znovu vidět.(9.5.2008)

Může mi někdo dnes říct, co mě na tom tehdy tak dojímalo??(6.1.2010)