Suburbans

Comeback

Komedie / Drama

USA, 1999, 81 min

• Olík

Populární kapela osmdesátých let se vrací na pódia s pár kily navíc, s méně hustou pokrývkou hlavy, ale hlavně v době, když už pro ně není v showbiznise příliš místa. Na toto komediální drama jsem narazil při studování filmografie Willa Ferrella. Bohužel jde o film z jeho raných začátku a jeho role není ani stěžejní ani nedává Willovy prostor k jeho typické exhibici. Celkově je tato hudební oddechovka beroucí si na paškál pomíjivost nabyté slávy spíše podprůměrnou zábavou bez kapky humoru.(21.10.2010)

Nebýt Willa Ferrela, ani bych o tento film nezakopl. Ihned jsem se o něj začal zajímat a i přes nízké hodnocení jsem věřil, že to Will nějak zachrání. Přání se mi příliš nesplnilo, neb Ferrell tu nedostává příliš prostoru ke svému typickému řádění a je nezvykle umírněný. Zapadá tak do schématu celého snímku, který je nemastný neslaný a sem tam přihodí nějaký fórek.(13.9.2008)

• mandes

rozpočet : ? tžby americke : $11,130(16.12.2006)

Tak tohle je taková milá průměrná komedie, která nenadchne, ale ani neurazí. Bere si na paškál hudební průmysl, spíše však boybandy a jejich pomíjivou slávu. I když je pravda, že nic zajímavého a nic zapamatováníhodného zde asi nenajdete, je to opravdu jen taková nenáročná oddechová komedie pro volný čas, která je občas vtipná, ale která neoplývá originalitou či nějakými inovačními nápady. Když už nějakou komedii o comebacku, tak doporučuji spíše film "Hudbu složil, slova napsal". Ale přesto bych tenhle film nezatracoval, svou jistou originalitu určitě má a je stravitelný. Co však chci zmínit, to je menší role Bena Stillera jako ředitele vydavatelské hudební firmy. Jestli stojí za to kvůli něčemu konkrétnímu se na tento filmu podívat, tak je to právě role Bena Stillera, který si svou roli užívá a při jehož replikách (ve filmu se objeví jen ve dvou scénách) se budete smát asi nejvíce. A z těch známějších herců je zde k vidění potom ještě Will Ferrell, který také svou roli zvládá s vtipem. Ale jak říkám, celkově tato komedie nic nového nenabízí, avšak rozhodně neurazí a já osobně jsem byl docela spokojen. Jedná o docela normální průměrný film, kterému uděluji tři hvězdičky.(5.12.2008)

• Xmilden

Hvězdička za hitový potenciál písně By My Side. Jinak je to totálně nefungující komedie, ve které chybí jakýkoliv humor. Will Ferrell si ani neškrkne a za celý film neukáže ani setinu svého potenciálu.(11.1.2011)

• - Film měl nesoutěžní premiéru na filmovém festivalu Sundance 25. ledna 1999. (Terva)

• - Natáčení probíhalo v Los Angeles. (Terva)

• - Cameo si ve filmu zahrál americký filmový kritik Kurt Loder. (Terva)