Ústav hrůzy

Don't Look in the Basement!

The Forgotten

• Austrálie

Don't Look in the Basement!

Horor

USA, 1973, 89 min

S.F. Brownrigg

Thomas Pope

Robert Farrar

S.F. Brownrigg

Jerry Caraway
  • drankeryth

Dost nekvalitny obraz na dvd bol pre mna troska sklamanim, ako aj cely obsah filmu. Partia magorov v sukromnom sanatoriu ma moc neoslovila, ale obcas som sa musel pousmiat, akymi hlaskami ma obdarovovali:) Najlepsia scena bola na zaciatku filmu, ked jeden typek zatal sekeru do doktorovho chrbta. Zvysok filmu sa uz len unasal na takych pokojnych vlnach skor nic nerobenia, kde sa to sem tam preblesklo celkom zaujimavymi scenami zo strany magorov, ako medzi sebou komunikuju. Na lepsie resume by toho trebalo trocha viacej vo vsetkych ohladoch, co je aj troska skoda.(22.2.2014)

Na jedné straně příšerná nána v roli hlavní hrdinky, debilní pointa kterou jsem odhadl hned na začátku a celkem zbytečný a nesmyslný masakr na konci. Na druhou stranu opravdu povedená přehlídka bláznů, magorů a cvoků. S jednou z postav jsem se dokázal identifikovat, což nejspíše značí že jsem na nejlepší cestě do cvokhausu. Jako horor nic moc, ale jako psycho drama a light verze slavného Přeletu docela slušný.(28.2.2014)

Klasictejsi pointu nez ma tenhle nenapadny horror z prostredi blazince uz asi ani vymyslet nejde, ale jinak jde o pomerne povedenou zalezitost. Pacienti sverazneho ustavu jsou vykresleni dobre a uveritelne a napeti graduje az do zaverecne ctvrthodinky, kde konecne vystrikne i nejaka ta krev. Rozhodne netreba litovat hodky a pul stravene pred bednou.(3.6.2007)

Reziser S. F. Brownrigg si ma tymto filmom celkom ziskal, sice asi hodinu sa caka na to, co sa zacne diat, ale divak sa nenudi. To je dobre, takto stlacit nudu na minimum- to je mi na filmoch sympaticke vzdy. Strasidelna atmosfera sa buduje pekne krok za krokom a zaverecny koniec filmu je podla mna dost masaker. Takze v ramci hororovej jazdy 70. rokov film sice nema na hororove kulty 70. rokov /Alien, Deliverance, Jaws, Straw Dogs/ ale ako hororova jazda film rychlo ubehne a funda hororu si rozhodne pride na svoje. 69 %(22.11.2014)

• eraserhead666

Ano, rozdíl mezi doktorem a pacientem v blázinci je občas jen ten, že doktor má klíče a po šichtě může odejít domů. Přemýšlím, jestli tomu pro opravdu nezvykle šílené ladění atmosféry a závěrečnou dvacetiminutovku, která chytne alespoň nějaké grády, nějaké ty bodíky nakonec nedat, ale trpět celých sedmdesát minut nezáživnou nudou, než se začne něco zajímavého dít, je opravdu utrpení. Možná bylo dnes opravdu velké horko, možná jsem se jen nedokázal naladit na ne zcela typickou a bežnou atmosféru snímku, ale dokázal by mě více zaujmout asi jen ve dvou případech: 1) Kdyby byl kratší a to razantně. 1) Kdybych se k němu dostal v literární podobě. Jako kniha se zapojením vlastní fantazie a představivosti by to určitě fungovalo mnohem lépe.(19.6.2013)