Příběh o cenzuře a obřízce se odehrává v Ottawě v roce 1979. Peter Cort je výzkumník a píše knihu o mužské obřízce. Peter Koosens, jeho asistent, je sexuálně posedlý kanadským premiérem Pierrem Trudeau a pravidelně falšuje fotografie tak, aby ho ukazovaly s Trudeauem v milostných zápletkách. Pozdeji se oba potkají s Peterem Denhamem, videoumělcem, který ve svých filmech používá písně skupiny Jackson Five. Když Denham vloží fotografie Koosense a Trudeaua do jednoho ze svých videí, jsou všichni tři zatčeni za porušení autorských práv policistou, který zpívá operu, posláni před soud a ve scéně odehrávající se v soudní síni s doprovodem hudby z La Habanera posláni do vězeňského nápravného tábora. (MEZIPATRA 2007) (oficiální text distributora)

5150

John Greyson není pro každého. PACIENTA ČÍSLO NULA jsem ještě zkousnul, ale tohle už byla vyloženě ztráta času, kterou jsem dokoukal jen ze slušnosti. Po projekci byla totiž diskuze s Johnem a už tak bylo v sále trapně málo diváků..)) zajímavost.. scény v otevřených prostorách přímo odkazují na jeden film Petera Greenawaye.. // Mezipatra 2007 ()