Bowery at Midnight

Sci-Fi / Horor / Krimi / Thriller

USA, 1942, 61 min

Bowery at Midnight je pomerne slušná kriminálka. Bela Lugosi sa na prvý pohľad javí ako láskavý filantrop, no v skutočnosti je to vrah a zlodej. Jeho postavu som mu celkom veril a ten jeho dobrosrdečný úsmev ma úplne dostal. Najviac ma však potešil schizofrenický doktor, ktorý mal bohužiaľ pramálo priestoru a v príbehu nevyužili jeho potenciál. Poza chrbát svojho šéfa (Lugusiho) tajne oživuje mŕtvoly. Škoda, že sa táto linka vo filme objavila len krátko a v podstate len poprela, čo ľudia dovtedy vedeli o zombiekoch bez nejakého väčšieho zmyslu.(9.1.2013)

• Oktavianus

Na to, že to má sedmdesátiprocentní hodnocení, mě tedy tento film neoslovil. Sice má Lugosiho, příjemný závěr, překrásnou Wandu McKayovou (ta holka měla obrovskej potenciál, jako herečka i jako krasotinka, by mě zajímalo, proč je její největší úspěch pár krimihororů s Lugosim) a relativně ucházející atmosféru, ale možná začínám být těmi kriminálkami vydávanými za horory jen proto, že tam někdo vraždí, mírně přesycený. A i když je nevinně se usmívající rozzářený Bela okouzlující skoro až k sežrání, nějak jsem ten film nesežral.(30.1.2014)

V Hostinci U Bely Lugosiho se scházejí tuláci, bezdomovci a různé podvratné živly, které usměvavý hostinský Karl Wagner (Bela Lugosi) využívá pro své zločinecké aktivity. Žádný z jeho spolupachatelů si však před ním nemůže být jist životem. Profesor psychologie Frederick Brenner (opět Bela Lugosi) vede spokojený, i když možná stereotypní život se svou ženou, snaží se dopsat knihu a přednáší na univerzitě. Jeho žena si stěžuje, že by mohl být častěji doma, a ze spaní ho budí noční můry. Bowery at Midnight představuje Belu Lugosiho v dvojroli v tomto celkem zajímavém, i když nijak napínavém ani strhujícím, snímku. Rozuzlení je také docela zajímavé, ale na konci chybí nějaká dramatičtější gradace. Lehké náznaky sci-fi a ten pošahaný doktor mi tam taky moc neseděly. Ale celkově vzato Bowery at Midnight byla příjemně strávená hodinka s Belou Lugosim.(7.2.2009)