Gabriela Soukalová: Pravda se pořád vyplatí

Trailer 1

VOD (1)

Film vypráví příběh Gabriely Soukalové, největší ženské biatlonové hvězdy v naší historii, která se zařadila mezi nejlepší závodnice na světě. Dokumentární snímek sleduje neuvěřitelnou cestu z Jablonce nad Nisou na světový trůn a umožní divákovi proniknout do tajů Gabrielina života. Sekundárně s tím mapuje vzestup popularity tohoto sportu, na němž má právě ona zásluhu. Dokázala se stát nejúspěšnější světovou biatlonistkou, ale její životní cesta nebyla jednoduchá. Musela překonat spoustu překážek, ale dostala se až na vrchol, když se stala vítězkou Světového poháru a několikanásobnou olympijskou medailistkou. Film dokumentuje její vzestup i pád.
Z vrcholu sportovního i společenského postavení se Gabriela ocitla na samém dně. Filmový dokument se zabývá jejími úspěchy, koncem kariéry i rozpadem manželství, které se stalo terčem veřejného zájmu. Jaké byly příčiny? Kdo za to může? Dalo se to zastavit? Odpovědi na tyto otázky získáte v tomto životopisném dokumentu. A nejen to. Dozvíte se také, jak se v nejtěžším momentu života postavit zase na nohy a vydat se vzhůru. Pokoušela se legendární sportovkyně v minulém roce o comeback? Filmový dokument Gabriela Soukalová: Pravda se pořád vyplatí vám na to odpoví. (Bohemia MP)

Trailer 1

M.i.k.e

Gabriele Soukalové sem samozřejmě fandil a její konec kariéry, to jak spálila mosty a ještě se spřáhla s tím pochybným individuem Koukalem mi přišlo dost nešťastné. Nicméně byla o její volba a určitě si všechno nevycucala z prstu. Co mi ovšem měl přinést tenhle sladkobolný dokument je mi záhadou a jeho přidaná hodnota je prakticky nulová. Ortodoxní fanoušky utvrdí v tom jaká byla Gabriela celý život chudinka, které skoro všichni ubližovali a její "odpůrce" naopak přesvědčí o tom že není nic víc než ubrečená slepice, která hledá chyby všude okolo. Ten kdo by se rád dozvěděl něco víc než si přečetl v novinách, nebo viděl ve sportovních zprávách má bohužel smůlu. Jednu věc mi nicméně tenhle dokument přinesl a to sice pocit že bych se měl začít bát chystaného dokumentu o Jágrovi, který bude mít dle všeho na starosti jeho v současnosti nejvíc nejlepší kámoš Větrovský. Vzhledem k Jágrovým postojům k určitým věcem v poslední době to už dopředu smrdí něčím podobným jako tenhle kousek...20% ()

Vignette

Jak tady čtu recenze, možná jsem se nechala nachytat, ale dokument mě kupodivu bavil, ačkoli Gábinu považuju za podobnou postavu, jako jsou v Británii Harry s Meghan (je fakt, že po shlédnutí jejich dokumentu mi byli taky sympatičtější, takže možná je to zkrátka moje naivita). Každopádně jsem si zavzpomínala na doby, kdy jsem Gábině fandila a obdivovala ji, jak je šikovná a u toho i krásná :), záběry na její radost po závodech mě dost dojímaly. Věřím, že to v životě neměla lehké, závodit s PP musela být šílenost. Taky věřím, že jí dal dost zabrat její exmanžel, v názoru na něm se shodují snad všichni ve filmu, dokonce i ti, kteří ji jinak mírně kritizují a nesouhlasí s ní například v otázce změny techniky nebo lékařské péče. Zajímavé je, že Gábina říká, že předmanželskou smlouvu vyžadovala, ale podle vyprávění její mámy to tak vůbec nezní. Takže je určitě možné, že nesedí víc věcí, ale to je holt asi u dokumentu, kde mluví jen jedna strana, poměrně normální. ()

Likan7

Diváci neví kde je pravda. Gabriela Soukalová má ale jasno a dává nám pořádnou dávku kydání hnoje na téměř všechny lidi kolem sebe. V soukromém i sportovním životě. Petr Koukal je dost možná hajzl, ale tohle oslavování Gabriely je na prostoru 100 minut prostě moc. Zvlášť, když se konci kariéry dočkáme někde kolem 60. minuty a zbytek je už jen totální přešlapování na místě. Nehodnotím její fenomenální sportovní úspěchy, nehodnotím Gabrielu jako člověka, i když nám tenhle dokument možná její charakter dost nastínil, hodnotím čistě tento film. ()

crackonosh

Namísto dokumentu spíše adorace často nešťastné a patrně poněkud labilní sportovkyně, která hůlky a flintu hodila do žita, aby je ochotně vyměnila za bulvár. Jenže hodnotit osoby veřejného života na základě pofidérního autorského díla-filmu je nečestné, nesportovní a také nesmírně ošemetné. A tak se raději zaměřím na bizarní a bezradný formát snímku, ve kterém režisér z nedostatku invence a schopností ilustruje vyprávění o tom, jak hrdince někdo spláchnul palačinky do záchodu dramatickou scénkou, ve které hlavní protagonistce kdosi — ano, hádáte správně — splachuje palačinky do záchodu. Jindy zas blonďatou krasavici sledujeme, kterak v zaumně nasvícených záběrech předstírá zvracení, aby tak doprovodila povídání o potížích s příjmem potravy… Ve výsledku nepříliš interesantní blábol a telenovela s celkově dosti děsivým hudebním doprovodem, ze kterého vypichuji zejména ústřední píseň opatřenou dada textem „já teď na kolenou klidně budu tu stát, i kdybych tisíckrát ještě musela spadnout“. What the F? ()

Jara.Cimrman.jr

"V době, kdy byla na úplným vrcholu, tak spadla na úplný dno." Gabriela Soukalová byla fantastická biatlonistka, který jsem zarputile fandil. Její konec byl ale hodně divnej. Pak jsem si přečetl "Jinou" a začal jsem ji i s jejím "miláčkem" Koukalem zlehka nenávidět. Doufal jsem, že, po odkopnutí Koukala, tření bídy s nouzí a se slušným časovým odstupem, bude stát dokument za to. Je to ale zoufalý. Kromě záběrů z biatlonovejch závodů, který jsem si rád připomněl, mě nebavilo asi nic. Přesto Gábino díky za ten biatlonovej boom v ČR, protože pro mě je to nejzábavnější sport na světě. ()

• Tři lidé nabídku objevit se ve filmu odmítli, a to trenér Jindřich Šikola, biatlonistka Veronika Vítková a Petr Koukal, bývalý manžel Gabriely Soukalové. (Duoscop)