Naivní americký turista Wallace Ritchie se při návštěvě Londýna omylem zaplétá do předem připravovaného atentátu. Jelikož se domnívá, že jde pouze o hru, dokáže tento dobrák Wallace zachovat pobavený klid tváří v tvář krutým a bezohledným špionům, kteří si na tento večer naplánovali poněkud jinou zábavu — rafinovaný atentát na britsko-ruskou státnickou smetánku. Žvanivý prostáček si s chutí hraje na Jamese Bonda, a s radostí a humorem jemu vlastním překazí i samostatnou a pečlivě naplánovanou akci. A to nemohou atentátníci nechat bez povšimnutí... (Warner Home Video CZ)

hull

Průměrná komedie, s nadprůměrným Billem Murrayem. "Vzal jste tu dívku na záchod? Ne, šla úplně sama." (Už jste někdy viděli dívku, aby šla sama na záchod?:)). "Na vteřinku jsem si myslela, že jsem viděla lidskou bytost." Když připočtu ještě závěrečného kozáčka = 60 %. Všem, co jste dali nižší hodnocení, zamyslete se, kdy jste viděli nějakou úspěšnou komedii, na které se podíleli sousedi z BRD. ()

C0r0ner

Když bych to nikdy neviděl, nic by se určitě nestalo, ale na jedno podívání to byla docela veselá taškařice, která především díky Biilu Murraymu hezky utekla a jeho šaškování mě bavilo celou dobu. To modré hodnocení ale nakonec asi odpovídá celkovému dojmu, protože mě nic nenutí, abych se na to podíval znovu. 70% ()

Taarg

Jde o snímek, který vám přijde buď trochu hloupý, nebo nekonečně vtipný. Jelikož se věnuji improvizačnímu divadlu, řezal jsem se od začátku do konce. Všechny žertíky na téma realita nebo divadelní fikce jsou v podání Murrayho doopravdy k popukání, od oceňování "hereckého výkonu" u mrtvol, po jeho největší problém - hrát impro před diváky. ()

Avantgarda

Trošku mě zaráží, že takto dobrá komedie, v níž Bill Murray naprosto exceluje, má zde poměrně nízké hodnocení. Musím říct, že když jsem se na film dívala, ohromně jsem se bavila a to ne jen z celkově humorné atmosféry, ale především z grimas a blbostí Billa Murraye, protože stejně jako ve všech svých filmech nehraje, ale je svým neodolatelně rozkošným způsobem sám sebou. Celý film je podle mě tak trošku parodie na film The Game s Michaelem Douglesem ze stejného roku. ()

Vajonek

Film s hodně pasážemi, které jsou spíše takovými trapnými pokusy o zábavu, a s pár lepšími místy. A to říkám jako osoba s velkou slabostí pro Billa Murrayho. Nemyslím si, že by se u dobré komedie musel člověk válet smíchy, když se ale nezasměje (nebo neusměje) skoro vůbec, asi to není úplně v pohodě. Čím film trvá déle (a to není jeho stopáž z těch nejdelších), tím je zábava slabší (opakovaný vtip není vtipem, no), závěr s agenty plazícími se po pláži na čtyřech radši nebudu komentovat. Nejvíce se mi líbily scény s Alfredem Molinou, ty jsem si vyloženě užívala. Celkově u mě 50 %. ()

• Na letisku od Billa Murraya žiadajú pas. Povedal, že fotky nie sú veľmi dobré a otvoril peňaženku. Je to jeho fotka Carla Spacklera z Caddyshack (1980). (Arsenal83)
  • Bill Murray ve filmu pronese hlášku: „You've got to ask yourself one question: 'Do I feel lucky?' Well, do you, punk?“, což je odkaz na film Drsný Harry (1971). (Azurovydrak)
  • Meno "Dr. Ludmilla Kropotkin" (Geraldine James) je v ruštine nezmysel. Podľa ruskej gramatiky by touto osobou mal byť muž, zatiaľ čo ženské meno je Lyudmila. (Arsenal83)