Naivní americký turista Wallace Ritchie se při návštěvě Londýna omylem zaplétá do předem připravovaného atentátu. Jelikož se domnívá, že jde pouze o hru, dokáže tento dobrák Wallace zachovat pobavený klid tváří v tvář krutým a bezohledným špionům, kteří si na tento večer naplánovali poněkud jinou zábavu — rafinovaný atentát na britsko-ruskou státnickou smetánku. Žvanivý prostáček si s chutí hraje na Jamese Bonda, a s radostí a humorem jemu vlastním překazí i samostatnou a pečlivě naplánovanou akci. A to nemohou atentátníci nechat bez povšimnutí... (Warner Home Video CZ)

Radyo

Docela zábavná komedie o "agentovi", který se zapletl do špionážní hry, aniž by měl vůbec tušení, co to kolem něj ve skutečnosti probíhá. Bill Murray je komediální typ a tady to jen a jen znovu potvrzuje. Taky ostatní herci zapadají přesně do zběsile vykonstruované zápletky a i díky nim je ve filmu poměrně často se čemu smát. ()

T2

Rozpočet $20miliónovTržby USA $13,717,039Tržby Celosvetovo $14,180,000║ Taká praštená paródia na Bonda. /55%/ ()

Anthony

Bill Murray (výborný Jiří Štěpnička) hraje dobráckého blbce, který se zamotá do temných her tajných služeb. Omylem ale vystupuje jako sebevědomý tajný agent, který si dost užívá „svou roli“. Díky tomu vznikají vtipné situace, v nichž je Bill, který je pořád mimo, opravdu k popukání. Nezalekne se ani řezníka Borise (skvělý Alfred Molina) či doktorky Ludmily Kropotkinové. Zajímavá hudba Christophera Younga. ()

Radek99

V hledáčku tvůrců jsou tentokráte špionážní filmy a lokalizací do Londýna zjevně upomínají k agentské elitě - Jamesu Bondovi. Po pár minutách děje ale tenhle soud poopravuji - potrefeným agentem by byl spíše Johnny English, kdyby nebyl natočen až o 6 let později... Muž, který věděl příliš málo (aluze upomínající na slavný Hitchcockův thriller) je zajímavě stylizovaný film se skutečně velkým potenciálem (především Bill Murray) a obrovským očekáváním, který ale bohužel zůstal (podobně jako již zmiňovaný Johnny English) stát někde na půl cesty ke skutečné filmové události. Místy vtipný je, Bill Murray potvrzuje, že je opravdu mimořádným komikem, ale chybí mu to nejdůležitější - režisérské vedení nějakého skutečného režijního génia (a že jich Bill Murray už poznal...) a mnohem lepší a propracovanější scénář. Sám to rozhodně nemůže utáhnout, i když se hodně snaží... ()

tron

Značne rozpačité. Američanom pomsta Veľkej Británii (za tiež tohoročného celovečerného BEANA) nevyšla napriek tomu, že mali na svojej strane komika Billa Murraya, ktorý komiku neznáša do takej miery, že sem-tam kvôli svojmu viditeľnému znechuteniu (častokrát aj priamo pred kamerou) potopí jeden dva filmy ročne. Ale konkrétne s takýmto zlým scenárom nemohol nič urobiť, ani keby chcel. A on nechcel. Hnusná, lacná vizuálna stránka (hocijaký sitkom vyzerá lepšie), trápne vtipy, otrasné herecké obsadenie (Peter Gallagher gŕŕŕ) a amatérska réžia (inak skúseného Jona Amiela - NÁVRAT SOMMERSBYHO, VRAŽDY PODĽA PREDLOHY). Murray našťastie o niekoľko rokov neskôr vďaka Sofii Coppola a Wesovi Andersonovi dokázal, že sa narodil pre úplne iný typ filmov. Blbý MUŽ, KTORÝ VEDEL PRÍLIŠ MÁLO, po ňom však už zostal. Možno ho myslel ako vtip. Hm. Máte pravdu. Asi nemyslel. ()

Oskar

Je mi moc líto, ale tohle je vážně slabá komedie. Kdyby v ní nehrál snaživý Bill Murray, bylo by to ještě trochu horší, ale nechci ve vás vzbudit dojem, že takhle je to nějaká výhra. Bohužel, slibný potenciál vděčné zápletky byl využit velice chabě a stačilo by jen málo, aby to ani nebyla komedie. Nezasmál jsem se ani jednou. Smůla. ()

emma53

Já jsem se báječně bavila a Bill Murray byl naprosto excelentní. Oddychová komedie jak víno a dokonce i velmi dobrý dabing. ()

Gilmour93

40 % Bonda, 40 % Růžového pantera, 10 % Hitchcocka a 10 % zábavy. Wrong man? Wrong movie.. Murray v roli vola, který proplouvá událostmi, protože na něj sedlo do kola chodící štěstí, má jeden zásadní nedostatek. Chybí mu při tom kamenná tvář Leslieho Nielsena. Jenže i s ní by to nejspíš byl film, který bavil příliš málo.. ()

Rex Mundi

Keby to bolo nakrútené v polovici 80. rokov, poviem, že fajná komédia za 3*. Lenže do roku 1997 mi to už nejako nesedí. Je to jednoducho film v štýle rokov osemdesiatych a to vypovedá o jeho kladoch a zároveň je s novším rokom výroby jeho prekliatím. ()

Fiftis

Tak neviem, snáď si nikoho nepohnevám ale ja som nikdy neprišiel úplne na chuť Billovi Murraymu. Určite je to dobrý herec, ale mne sa nikdy nezdal dobrým komikom. Rozhodne je lepší a výraznejší vo vážnych rolách. Patrím medzi fanúšikov filmov z 90.rokov minulého storočia, vtedy sa filmy ešte vedeli točiť, bola to akoby druhá zlatá doba Hollywoodu. Tento film som nikdy nevidel vo svojom detstve, nikdy som si ho ani náhodou nepožičal na VHS kazete vo videopožičovni a asi už aj viem prečo. Nie je ničím výrazný. Nič, čo by sa vám zapísalo do pamäte. Len tak si plynie a neurazí. Chýbajú ďalšie výrazné postavy, chýba väčšia dávka humoru. Na komédiu slabé. Akoby sa chcel len režisér raz pochváliť, že natočil jeden film. Navyše v ktorom hrá ten známy Bill Murray. Ale to nestačí. ()

JohnnyD

Bill Murray prežíval po zlatej ére SNL (80s), až kým ho nevzkriesili Sofia Coppola (00s) veľkú krízu (90s). Niet asi filmu, kde by to bolo vidieť lepšie. ()

kingik odpad!

Tohle se opravdu nedalo. Nejhorší film s Billem Murraym, který jsem kdy viděl. Je sice chvályhodné udělat parodii na film Muž, který věděl příliš mnoho, ale když mě nerozesměje ani maličko jedna jediná scéna tak tady opravdu není co řešit. ()

Slartibarkfast

Rozporuplné komentáře jak tak vidím, ale musím se přidat na stranu kladně hodnotících. Místy to bylo velmi přehnané a slabší a konec byl už vyloženě over, ale jinak jsem se musel smát. Nešlo to jinak. Když si vzpomenu na scénu s Billem, jak stojí na římse okna a něco mu spadne do oka. Prostě skvělá komedie. Možná není nejlepší, ale člověk se zasměje.. 70% ()

Zodd

Murraymu není co vyčítat, film ho nechal vyblbnout dostatečně. Přesto si nemohu pomoci, že ono blbnutí vlastně vede odnikud nikam. Je to parodie, spousta bláznivých gagů je fajn, ale i tento žánr dá možnost ději nebo postavám si projít nějakým skutečným menším vývojem. ()

Slarque

Podprůměrná komedie s několika povedenými gagy a trochou dobrých hlášek. Mohlo být i hůř: hlavní roli mohl dostat Leslie Nielsen. ()

jojinecko

Crazy komédia, v ktorej logika a rácio nemajú miesto. Tony absurdností a ujetých situácií, ktorým dodáva ten správny šmrnc skvelý Bill Murray. Jediným cieľom tohto filmu je baviť a v mojom prípade bola misia úplne splnená. ()