Muž, který věděl příliš málo

Man Who Knew Too Little, The

• Německo

Agent Null Null Nix - Bill Murray in Hirnloser Mission

• Německo

Agent Null Null Nix

Muž, ktorý vedel príliš málo

Komedie / Krimi

USA / Německo, 1997, 94 min

• Oskar

Je mi moc líto, ale tohle je vážně slabá komedie. Kdyby v ní nehrál snaživý Bill Murray, bylo by to ještě trochu horší, ale nechci ve vás vzbudit dojem, že takhle je to nějaká výhra. Bohužel, slibný potenciál vděčné zápletky byl využit velice chabě a stačilo by jen málo, aby to ani nebyla komedie. Nezasmál jsem se ani jednou. Smůla.(28.7.2003)

Skvělá a neprávem nedoceněná komedie, jejíž hlavní hrdina nejen že věděl málo - on věděl úplný prd a ještě se u toho náramně bavil. A já taky. Bill Murray je králem komiků a jeho nešikovnej hrdina mě vlastně rozesmál víc, než Sellersův Clouseau. Je ale třeba dodat, že tahle komedie nestojí jen na talentu Murrayho, celej ansámbl odvedl více než dobrou práci a v celym filmu se v podstatě nenajde slabší místečko.(4.4.2013)

Když bych to nikdy neviděl, nic by se určitě nestalo, ale na jedno podívání to byla docela veselá taškařice, která především díky Biilu Murraymu hezky utekla a jeho šaškování mě bavilo celou dobu. To modré hodnocení ale nakonec asi odpovídá celkovému dojmu, protože mě nic nenutí, abych se na to podíval znovu. 70%(27.7.2017)

Zajímavé...je tu spousta komedií, které nejsou vůbec vtipné a mají osmdesát procent. A když se pak najde snímek u kterého se člověk zasměje, nedostane se ani do červených čísel. Já jsem se bavila dobře, tyhle bláznivé komedie mám celkem v oblibě, zvlášť když jsou obsazené tak kvalitními herci, jakými jsou bezesporu Bill Murray a můj oblíbený Alfred Molina v roztomilé roli maniakálního Borise - obávaného tajného dvojího agenta s přezdívkou Řezník.(15.3.2013)

• campix

Americká odpověď na britského popletu Mr. Beana? Tak to snad radši ne a bohužel ani Bill Murray to v hlavní roli příliš nezachraňuje. Jediným plusem je celkem svižný děj a několik situací, které už byly opravdu téměř na hraně perfektní komedie/parodie. Jinak mě Muž, který věděl příliš málo neměl naprosto čím oslnit.(1.12.2015)

• - Vrah v závěrečné scéně se jmenuje Venkman, což je odkaz na dřívější film Billa Murraye Krotitelé duchů. (HappySmile)

• - Při výslechu v hotelu Boris odejde zavolat dr. Lumille Kropotkinové a říká jí: "Sleduj toho muže," (v originále Watch that man) čímž myslí postavu Billa Murraye. "Watch That Man" je název knihy, podle které byl tento film natočen. (HappySmile)

• - V hotelové scéně si můžete všimnout, že jedna postava sleduje předchozí film režiséra Jona Amiela Vraždy posle předlohy. (HappySmile)