Muž, který věděl příliš málo

Man Who Knew Too Little, The

• Německo

Agent Null Null Nix - Bill Murray in Hirnloser Mission

• Německo

Agent Null Null Nix

Muž, ktorý vedel príliš málo

Komedie / Krimi

USA / Německo, 1997, 94 min

Docela zábavná komedie o "agentovi", který se zapletl do špionážní hry, aniž by měl vůbec tušení, co to kolem něj ve skutečnosti probíhá. Bill Murray je komediální typ a tady to jen a jen znovu potvrzuje. Taky ostatní herci zapadají přesně do zběsile vykonstruované zápletky a i díky nim je ve filmu poměrně často se čemu smát.(10.6.2003)

Výborně jsem se bavil. Nejen dobré výkony protagonistů, ale zde především vynikající scénář a režie. Takto inteligentně a téměř hodnověrně poskládaný film pro danou tematiku jsem snad neviděl ;-) Pro mě vrchol tvorby Jona Amiela. Malé bezvýznamné mínus: poslední scéna na pláži nesedla, lehce přestřelila...(17.4.2011)

Uf, uf, uf. Jen 63 %? Za komedii bez jediné chybičky? One-man show Billa Murraya, který jako zneuznaný herec dokáže zlikvidovat několik nájemných zabijáků, uniknout ze spárů smrti a zamezit mezinárodnímu spiknutí. A to vše bez toho, aniž by si byl čehokoliv vědom!!! Naprosto nepřekonatelný scénář, který rozehrává situace naivity ad absurdum. A Bill, kterému musíte všechno věřit. Film Alfreda Hitchcocka Muž, který věděl příliš mnoho jsem neviděl, takže nemohu posoudit, zda se jedná o parodii, či zda byl parodován pouze název. Hezká odpočinková komedie na přijemně strávený večer, která ničím neurazí a párkrát pobaví ("Tohle jsem chtěl vždycky zkusit." říká Murray při honičce s policajty a rozrazí zátarasy). Těm, co neviděli přeji příjemnou zábavu. Je to čtyřhvězdičkový film, ale dal jsem pět, abych zvednul průměrné hodnocení...(24.11.2005)

Průměrná komedie, s nadprůměrným Billem Murrayem. "Vzal jste tu dívku na záchod? Ne, šla úplně sama." (Už jste někdy viděli dívku, aby šla sama na záchod?:)). "Na vteřinku jsem si myslela, že jsem viděla lidskou bytost." Když připočtu ještě závěrečného kozáčka = 60 %. Všem, co jste dali nižší hodnocení, zamyslete se, kdy jste viděli nějakou úspěšnou komedii, na které se podíleli sousedi z BRD.(6.9.2008)

Když bych to nikdy neviděl, nic by se určitě nestalo, ale na jedno podívání to byla docela veselá taškařice, která především díky Biilu Murraymu hezky utekla a jeho šaškování mě bavilo celou dobu. To modré hodnocení ale nakonec asi odpovídá celkovému dojmu, protože mě nic nenutí, abych se na to podíval znovu. 70%(27.7.2017)

• - Při výslechu v hotelu Boris odejde zavolat dr. Lumille Kropotkinové a říká jí: "Sleduj toho muže," (v originále Watch that man) čímž myslí postavu Billa Murraye. "Watch That Man" je název knihy, podle které byl tento film natočen. (HappySmile)

• - V hotelové scéně si můžete všimnout, že jedna postava sleduje předchozí film režiséra Jona Amiela Vraždy posle předlohy. (HappySmile)

• - Vrah v závěrečné scéně se jmenuje Venkman, což je odkaz na dřívější film Billa Murraye Krotitelé duchů. (HappySmile)