Muž, který věděl příliš málo

The Man Who Knew Too Little

• Německo

Agent Null Null Nix - Bill Murray in Hirnloser Mission

• Německo

Agent Null Null Nix

Muž, ktorý vedel príliš málo

Komedie / Krimi

USA / Německo, 1997, 94 min

Tento film som videlo už pár krát a tie hlášky, čo tam padajú, nemajú chybu. Bill Murray tam sedí ako uliaty a bizarný príbeh má spád, tempo a velice podarené situácie. Mám ten film rád a vždy sa válam od smiechu. [...]Hele grázle, měl by sis položit otázku: Jsem já šťastnej? No tak co? Jseš?[...]Tohle neni moje regulérní auto. To je v opravě, zasekla se mi raketa.[...]Co jste zač? CIA, mafie? Obojí.[...](3.8.2008)

Komedie, která těží z absurdních scén, blbosti a nesrovnalosti tak, jak to známe např. z britských komedií typu "Růžový panter", nebo franc. komedií. Celkově jde o paskvil - najednou nevím, co se děje, jednotlivé sketche jsou pro mě nepochopitelně řazeny, ale některé jsou opravdu až tak debilní a absurdní, že jsem vyprsk smíchy. A to ne jedinkrát. Takže smělé 3*. Navíc Bill Murray je možná muž, co ví úplné hovno, ale hlavně ví, jak to zahrát.(5.10.2010)

Rozporuplné komentáře jak tak vidím, ale musím se přidat na stranu kladně hodnotících. Místy to bylo velmi přehnané a slabší a konec byl už vyloženě over, ale jinak jsem se musel smát. Nešlo to jinak. Když si vzpomenu na scénu s Billem, jak stojí na římse okna a něco mu spadne do oka. Prostě skvělá komedie. Možná není nejlepší, ale člověk se zasměje.. 70%(12.11.2009)

• campix

Americká odpověď na britského popletu Mr. Beana? Tak to snad radši ne a bohužel ani Bill Murray to v hlavní roli příliš nezachraňuje. Jediným plusem je celkem svižný děj a několik situací, které už byly opravdu téměř na hraně perfektní komedie/parodie. Jinak mě Muž, který věděl příliš málo neměl naprosto čím oslnit.(1.12.2015)

V hledáčku tvůrců jsou tentokráte špionážní filmy a lokalizací do Londýna zjevně upomínají k agentské elitě - Jamesu Bondovi. Po pár minutách děje ale tenhle soud poopravuji - potrefeným agentem by byl spíše Johnny English, kdyby nebyl natočen až o 6 let později... Muž, který věděl příliš málo (aluze upomínající na slavný Hitchcockův thriller) je zajímavě stylizovaný film se skutečně velkým potenciálem (především Bill Murray) a obrovským očekáváním, který ale bohužel zůstal (podobně jako již zmiňovaný Johnny English) stát někde na půl cesty ke skutečné filmové události. Místy vtipný je, Bill Murray potvrzuje, že je opravdu mimořádným komikem, ale chybí mu to nejdůležitější - režisérské vedení nějakého skutečného režijního génia (a že jich Bill Murray už poznal...) a mnohem lepší a propracovanější scénář. Sám to rozhodně nemůže utáhnout, i když se hodně snaží...(7.9.2008)

• - V hotelové scéně si můžete všimnout, že jedna postava sleduje předchozí film režiséra Jona Amiela Vraždy posle předlohy. (HappySmile)

• - Při výslechu v hotelu Boris odejde zavolat dr. Lumille Kropotkinové a říká jí: "Sleduj toho muže," (v originále Watch that man) čímž myslí postavu Billa Murraye. "Watch That Man" je název knihy, podle které byl tento film natočen. (HappySmile)

• - Vrah v závěrečné scéně se jmenuje Venkman, což je odkaz na dřívější film Billa Murraye Krotitelé duchů. (HappySmile)