Muž, který věděl příliš málo

Man Who Knew Too Little, The

• Německo

Agent Null Null Nix - Bill Murray in Hirnloser Mission

• Německo

Agent Null Null Nix

Muž, ktorý vedel príliš málo

Komedie / Krimi

USA / Německo, 1997, 94 min

Docela zábavná komedie o "agentovi", který se zapletl do špionážní hry, aniž by měl vůbec tušení, co to kolem něj ve skutečnosti probíhá. Bill Murray je komediální typ a tady to jen a jen znovu potvrzuje. Taky ostatní herci zapadají přesně do zběsile vykonstruované zápletky a i díky nim je ve filmu poměrně často se čemu smát.(10.6.2003)

Skvělá a neprávem nedoceněná komedie, jejíž hlavní hrdina nejen že věděl málo - on věděl úplný prd a ještě se u toho náramně bavil. A já taky. Bill Murray je králem komiků a jeho nešikovnej hrdina mě vlastně rozesmál víc, než Sellersův Clouseau. Je ale třeba dodat, že tahle komedie nestojí jen na talentu Murrayho, celej ansámbl odvedl více než dobrou práci a v celym filmu se v podstatě nenajde slabší místečko.(4.4.2013)

Průměrná komedie, s nadprůměrným Billem Murrayem. "Vzal jste tu dívku na záchod? Ne, šla úplně sama." (Už jste někdy viděli dívku, aby šla sama na záchod?:)). "Na vteřinku jsem si myslela, že jsem viděla lidskou bytost." Když připočtu ještě závěrečného kozáčka = 60 %. Všem, co jste dali nižší hodnocení, zamyslete se, kdy jste viděli nějakou úspěšnou komedii, na které se podíleli sousedi z BRD.(6.9.2008)

Tento film som videlo už pár krát a tie hlášky, čo tam padajú, nemajú chybu. Bill Murray tam sedí ako uliaty a bizarný príbeh má spád, tempo a velice podarené situácie. Mám ten film rád a vždy sa válam od smiechu. [...]Hele grázle, měl by sis položit otázku: Jsem já šťastnej? No tak co? Jseš?[...]Tohle neni moje regulérní auto. To je v opravě, zasekla se mi raketa.[...]Co jste zač? CIA, mafie? Obojí.[...](3.8.2008)

• campix

Americká odpověď na britského popletu Mr. Beana? Tak to snad radši ne a bohužel ani Bill Murray to v hlavní roli příliš nezachraňuje. Jediným plusem je celkem svižný děj a několik situací, které už byly opravdu téměř na hraně perfektní komedie/parodie. Jinak mě Muž, který věděl příliš málo neměl naprosto čím oslnit.(1.12.2015)

• - V hotelové scéně si můžete všimnout, že jedna postava sleduje předchozí film režiséra Jona Amiela Vraždy posle předlohy. (HappySmile)

• - Vrah v závěrečné scéně se jmenuje Venkman, což je odkaz na dřívější film Billa Murraye Krotitelé duchů. (HappySmile)

• - Při výslechu v hotelu Boris odejde zavolat dr. Lumille Kropotkinové a říká jí: "Sleduj toho muže," (v originále Watch that man) čímž myslí postavu Billa Murraye. "Watch That Man" je název knihy, podle které byl tento film natočen. (HappySmile)