Muž, který věděl příliš málo

• USA The Man Who Knew Too Little (více)

Během výletu do Londýna si amerického turistu (Bill Murray) spletou s tajným agentem. Ten doměnku, že je tajný agent ještě více potvrzuje vzhledem k bravurnosti, s jakou nevědomky prochází tento zdánlivě nebojácný člověk celou sérií nástrah ... (oficiální text distributora)

Oskar

Je mi moc líto, ale tohle je vážně slabá komedie. Kdyby v ní nehrál snaživý Bill Murray, bylo by to ještě trochu horší, ale nechci ve vás vzbudit dojem, že takhle je to nějaká výhra. Bohužel, slibný potenciál vděčné zápletky byl využit velice chabě a stačilo by jen málo, aby to ani nebyla komedie. Nezasmál jsem se ani jednou. Smůla. ()

Anthony

Bill Murray (výborný Jiří Štěpnička) hraje dobráckého blbce, který se zamotá do temných her tajných služeb. Omylem ale vystupuje jako sebevědomý tajný agent, který si dost užívá „svou roli“. Díky tomu vznikají vtipné situace, v nichž je Bill, který je pořád mimo, opravdu k popukání. Nezalekne se ani řezníka Borise (skvělý Alfred Molina) či doktorky Ludmily Kropotkinové. Zajímavá hudba Christophera Younga. ()

Radyo

Docela zábavná komedie o "agentovi", který se zapletl do špionážní hry, aniž by měl vůbec tušení, co to kolem něj ve skutečnosti probíhá. Bill Murray je komediální typ a tady to jen a jen znovu potvrzuje. Taky ostatní herci zapadají přesně do zběsile vykonstruované zápletky a i díky nim je ve filmu poměrně často se čemu smát. ()

tron

Značne rozpačité. Američanom pomsta Veľkej Británii (za tiež tohoročného celovečerného BEANA) nevyšla napriek tomu, že mali na svojej strane komika Billa Murraya, ktorý komiku neznáša do takej miery, že sem-tam kvôli svojmu viditeľnému znechuteniu (častokrát aj priamo pred kamerou) potopí jeden dva filmy ročne. Ale konkrétne s takýmto zlým scenárom nemohol nič urobiť, ani keby chcel. A on nechcel. Hnusná, lacná vizuálna stránka (hocijaký sitkom vyzerá lepšie), trápne vtipy, otrasné herecké obsadenie (Peter Gallagher gŕŕŕ) a amatérska réžia (inak skúseného Jona Amiela - NÁVRAT SOMMERSBYHO, VRAŽDY PODĽA PREDLOHY). Murray našťastie o niekoľko rokov neskôr vďaka Sofii Coppola a Wesovi Andersonovi dokázal, že sa narodil pre úplne iný typ filmov. Blbý MUŽ, KTORÝ VEDEL PRÍLIŠ MÁLO, po ňom však už zostal. Možno ho myslel ako vtip. Hm. Máte pravdu. Asi nemyslel. ()

Radek99

V hledáčku tvůrců jsou tentokráte špionážní filmy a lokalizací do Londýna zjevně upomínají k agentské elitě - Jamesu Bondovi. Po pár minutách děje ale tenhle soud poopravuji - potrefeným agentem by byl spíše Johnny English, kdyby nebyl natočen až o 6 let později... Muž, který věděl příliš málo (aluze upomínající na slavný Hitchcockův thriller) je zajímavě stylizovaný film se skutečně velkým potenciálem (především Bill Murray) a obrovským očekáváním, který ale bohužel zůstal (podobně jako již zmiňovaný Johnny English) stát někde na půl cesty ke skutečné filmové události. Místy vtipný je, Bill Murray potvrzuje, že je opravdu mimořádným komikem, ale chybí mu to nejdůležitější - režisérské vedení nějakého skutečného režijního génia (a že jich Bill Murray už poznal...) a mnohem lepší a propracovanější scénář. Sám to rozhodně nemůže utáhnout, i když se hodně snaží... ()

• Když Bill Murray rozrazí dveře dřevěnou palicí, pronese notoricky známou hlášku: „Here's Johnny,“ odkazujíc tak na slavný horor Osvícení (1980). (Azurovydrak)
  • Při výslechu v hotelu Boris odejde zavolat dr. Lumille Kropotkinové a říká jí: "Sleduj toho muže," (v originále Watch that man) čímž myslí postavu Billa Murraye. "Watch That Man" je název knihy, podle které byl tento film natočen. (HappySmile)