Muž, který věděl příliš málo

The Man Who Knew Too Little

• Německo

Agent Null Null Nix - Bill Murray in Hirnloser Mission

• Německo

Agent Null Null Nix

Muž, ktorý vedel príliš málo

Komedie / Krimi

USA / Německo, 1997, 94 min

Naprosto neskutečná komedie u které jsem se bavila stejně jako u Blondýna s červenou botou. Bill Murray je vynikající herec, stejně tak jako Joanne Whalley. Vůbec byl film velmi dobře obsazen. Jistě zápletka patetická, ale provedení nemělo onu americkou ordinérnost, která u tohoto typu filmů v americké produkci bývá dost často. Skoro bych řekla, že to mělo spíše britský nádech. Skvělé skeče, dobrý střih i hudba. Za mne velmi kladných pět hvězd.(12.11.2016)

V hledáčku tvůrců jsou tentokráte špionážní filmy a lokalizací do Londýna zjevně upomínají k agentské elitě - Jamesu Bondovi. Po pár minutách děje ale tenhle soud poopravuji - potrefeným agentem by byl spíše Johnny English, kdyby nebyl natočen až o 6 let později... Muž, který věděl příliš málo (aluze upomínající na slavný Hitchcockův thriller) je zajímavě stylizovaný film se skutečně velkým potenciálem (především Bill Murray) a obrovským očekáváním, který ale bohužel zůstal (podobně jako již zmiňovaný Johnny English) stát někde na půl cesty ke skutečné filmové události. Místy vtipný je, Bill Murray potvrzuje, že je opravdu mimořádným komikem, ale chybí mu to nejdůležitější - režisérské vedení nějakého skutečného režijního génia (a že jich Bill Murray už poznal...) a mnohem lepší a propracovanější scénář. Sám to rozhodně nemůže utáhnout, i když se hodně snaží...(7.9.2008)

Trošku mě zaráží, že takto dobrá komedie, v níž Bill Murray naprosto exceluje, má zde poměrně nízké hodnocení. Musím říct, že když jsem se na film dívala, ohromně jsem se bavila a to ne jen z celkově humorné atmosféry, ale především z grimas a blbostí Billa Murraye, protože stejně jako ve všech svých filmech nehraje, ale je svým neodolatelně rozkošným způsobem sám sebou. Celý film je podle mě tak trošku parodie na film The Game s Michaelem Douglesem ze stejného roku.(18.1.2014)

Uf, uf, uf. Jen 63 %? Za komedii bez jediné chybičky? One-man show Billa Murraya, který jako zneuznaný herec dokáže zlikvidovat několik nájemných zabijáků, uniknout ze spárů smrti a zamezit mezinárodnímu spiknutí. A to vše bez toho, aniž by si byl čehokoliv vědom!!! Naprosto nepřekonatelný scénář, který rozehrává situace naivity ad absurdum. A Bill, kterému musíte všechno věřit. Film Alfreda Hitchcocka Muž, který věděl příliš mnoho jsem neviděl, takže nemohu posoudit, zda se jedná o parodii, či zda byl parodován pouze název. Hezká odpočinková komedie na přijemně strávený večer, která ničím neurazí a párkrát pobaví ("Tohle jsem chtěl vždycky zkusit." říká Murray při honičce s policajty a rozrazí zátarasy). Těm, co neviděli přeji příjemnou zábavu. Je to čtyřhvězdičkový film, ale dal jsem pět, abych zvednul průměrné hodnocení...(24.11.2005)

Zajímavé...je tu spousta komedií, které nejsou vůbec vtipné a mají osmdesát procent. A když se pak najde snímek u kterého se člověk zasměje, nedostane se ani do červených čísel. Já jsem se bavila dobře, tyhle bláznivé komedie mám celkem v oblibě, zvlášť když jsou obsazené tak kvalitními herci, jakými jsou bezesporu Bill Murray a můj oblíbený Alfred Molina v roztomilé roli maniakálního Borise - obávaného tajného dvojího agenta s přezdívkou Řezník.(15.3.2013)

• - Vrah v závěrečné scéně se jmenuje Venkman, což je odkaz na dřívější film Billa Murraye Krotitelé duchů. (HappySmile)

• - V hotelové scéně si můžete všimnout, že jedna postava sleduje předchozí film režiséra Jona Amiela Vraždy posle předlohy. (HappySmile)

• - Když Bill Murray rozrazí dveře dřevěnou palicí, pronese notoricky známou hlášku: „Here's Johnny,“ odkazujíc tak na slavný horor Osvícení (1980). (Azurovydrak)