poster

Muž, který věděl příliš málo

 • USA

  Man Who Knew Too Little, The

 • Německo

  Agent Null Null Nix - Bill Murray in Hirnloser Mission

 • Německo

  Agent Null Null Nix

 • Slovensko

  Muž, ktorý vedel príliš málo

Komedie / Krimi

USA / Německo, 1997, 94 min

 • darkreider
  ****

  Tento film som videlo už pár krát a tie hlášky, čo tam padajú, nemajú chybu. Bill Murray tam sedí ako uliaty a bizarný príbeh má spád, tempo a velice podarené situácie. Mám ten film rád a vždy sa válam od smiechu. [...]Hele grázle, měl by sis položit otázku: Jsem já šťastnej? No tak co? Jseš?[...]Tohle neni moje regulérní auto. To je v opravě, zasekla se mi raketa.[...]Co jste zač? CIA, mafie? Obojí.[...](3.8.2008)

 • Avantgarda
  *****

  Trošku mě zaráží, že takto dobrá komedie, v níž Bill Murray naprosto exceluje, má zde poměrně nízké hodnocení. Musím říct, že když jsem se na film dívala, ohromně jsem se bavila a to ne jen z celkově humorné atmosféry, ale především z grimas a blbostí Billa Murraye, protože stejně jako ve všech svých filmech nehraje, ale je svým neodolatelně rozkošným způsobem sám sebou. Celý film je podle mě tak trošku parodie na film The Game s Michaelem Douglesem ze stejného roku.(18.1.2014)

 • Taarg
  *****

  Jde o snímek, který vám přijde buď trochu hloupý, nebo nekonečně vtipný. Jelikož se věnuji improvizačnímu divadlu, řezal jsem se od začátku do konce. Všechny žertíky na téma realita nebo divadelní fikce jsou v podání Murrayho doopravdy k popukání, od oceňování "hereckého výkonu" u mrtvol, po jeho největší problém - hrát impro před diváky.(6.9.2014)

 • C0r0ner
  ****

  Když bych to nikdy neviděl, nic by se určitě nestalo, ale na jedno podívání to byla docela veselá taškařice, která především díky Biilu Murraymu hezky utekla a jeho šaškování mě bavilo celou dobu. To modré hodnocení ale nakonec asi odpovídá celkovému dojmu, protože mě nic nenutí, abych se na to podíval znovu. 70%(27.7.2017)

 • Slartibarkfast
  ****

  Rozporuplné komentáře jak tak vidím, ale musím se přidat na stranu kladně hodnotících. Místy to bylo velmi přehnané a slabší a konec byl už vyloženě over, ale jinak jsem se musel smát. Nešlo to jinak. Když si vzpomenu na scénu s Billem, jak stojí na římse okna a něco mu spadne do oka. Prostě skvělá komedie. Možná není nejlepší, ale člověk se zasměje.. 70%(12.11.2009)

 • - Při výslechu v hotelu Boris odejde zavolat dr. Lumille Kropotkinové a říká jí: "Sleduj toho muže," (v originále Watch that man) čímž myslí postavu Billa Murraye. "Watch That Man" je název knihy, podle které byl tento film natočen. (HappySmile)

 • - V hotelové scéně si můžete všimnout, že jedna postava sleduje předchozí film režiséra Jona Amiela Vraždy posle předlohy. (HappySmile)

 • - Vrah v závěrečné scéně se jmenuje Venkman, což je odkaz na dřívější film Billa Murraye Krotitelé duchů. (HappySmile)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace