Naivní americký turista Wallace Ritchie se při návštěvě Londýna omylem zaplétá do předem připravovaného atentátu. Jelikož se domnívá, že jde pouze o hru, dokáže tento dobrák Wallace zachovat pobavený klid tváří v tvář krutým a bezohledným špionům, kteří si na tento večer naplánovali poněkud jinou zábavu — rafinovaný atentát na britsko-ruskou státnickou smetánku. Žvanivý prostáček si s chutí hraje na Jamese Bonda, a s radostí a humorem jemu vlastním překazí i samostatnou a pečlivě naplánovanou akci. A to nemohou atentátníci nechat bez povšimnutí... (Warner Home Video CZ)

Juto

Film je odvážne a ťažko opísateľné špionážne dobrodružstvo, v ktorom každý vie, že ich život je stávke... okrem postavy Billa Murraya. Mylne si myslí, že všetko, čo sa deje okolo neho, je typom výkonného umenia (akési Absurdné divadlo). Murray je záchranca filmu. Tak dobre sa potáca a robí aj to najzákladnejšie nedorozumenie vtipným. 6/10 ()

Rakosnicek77

Tak tohle je fakt hodně šílená záležitost :-) Pokud jste to ještě neviděli a máte rádi komedie, tak jednoznačně doporučuju shlédnutí této bláznivé záležitosti, Bill Murray je tady ve své vrcholné formě a proto je radost koukat na to, jak se filmu daří dostat diváka přesně tam, kam ho měl v úmyslu dostat! :-) Bavil jsem se od samotného začátku a nemůžu tvrdit, že by podobně dobrých komedií, bylo zase až tolik! ()

Azurovydrak

Legendární komedie, která nezestárla ani o den. Je neuvěřitelné jak může být tak jednoduchý film tak děsivě zábavný a pozoruhodný. Největší zásluhu na tom má samozřejmě Bill Murray, který tu válí o sto šest a není jediná chvilka, kdy bych se při pohledu na jeho výkon nebavil. Úplný závěr byl sice dost mimo, ale co - 90% ()

Queendom

Skvělá a neprávem nedoceněná komedie, jejíž hlavní hrdina nejen že věděl málo - on věděl úplný prd a ještě se u toho náramně bavil. A já taky. Bill Murray je králem komiků a jeho nešikovnej hrdina mě vlastně rozesmál víc, než Sellersův Clouseau. Je ale třeba dodat, že tahle komedie nestojí jen na talentu Murrayho, celej ansámbl odvedl více než dobrou práci a v celym filmu se v podstatě nenajde slabší místečko. ()

Radiq

Z dobrého nápadu vznikla jako vždy průměrná komedie, o které jste věděli, jak bude probíhat a jak dopadne, ale byli jste zvědaví, co Bill Murray předvede za fórky. Takže původní nápad byl skvělej, ale pak už to šlo všechno podle starého známého schématu a s přibývajícím časem vtipy přestávaly být vtipama. Podle mě nejlepší role Alfreda Moliny - dokonce se mi líbil víc, než Murray. Ostatní už byli jenom takový nezajímavý postavičky. A teď už vím, kde se David Fincher inspiroval, když natáčel Hru. ()

• Na letisku od Billa Murraya žiadajú pas. Povedal, že fotky nie sú veľmi dobré a otvoril peňaženku. Je to jeho fotka Carla Spacklera z Caddyshack (1980). (Arsenal83)
  • Při výslechu v hotelu Boris odejde zavolat dr. Lumille Kropotkinové a říká jí: "Sleduj toho muže," (v originále Watch that man) čímž myslí postavu Billa Murraye. "Watch That Man" je název knihy, podle které byl tento film natočen. (HappySmile)
  • Když Bill Murray rozrazí dveře dřevěnou palicí, pronese notoricky známou hlášku: „Here's Johnny,“ odkazujíc tak na slavný horor Osvícení (1980). (Azurovydrak)