Božská relikvie

Božská relikvia

Armour of God

Akční / Dobrodružný / Komedie

Hong Kong, 1986, 88 min

Námětem pochopitelně strašný béčkový trash, který si vás ale velmi snadno získá jednak díky své upřímnosti, ale hlavně díky tradičně dokonalým kaskadérským stuntům. Typická závěrečná behind-the-scenes montáž těchto triků je geniálním tahem a vždy krásnou tečkou za daným snímkem. Škoda, že v dnešní době se něco podobného uvidí jen ztěžka. A palec nahoru za Jackieho zkušený casting, neboť když je třeba evropanky jako semi-love interestu, proč ne rovnou bývalou španělskou miss, že?(20.5.2016)

Hodne velky zklamani. Cekal jsem nejakou dobrodruznou jizdu ve stylu Indiana Jonese a tu jsem bohuzel dostal jen na zacatku. Jackie nejdriv vycori mec krovakum, nasleduje vtipna honicka a potom celkem krvavej unos jeho pritelkyne. Potud to slape bezchybne. Bohuzel dal uz je jen velky hovno. Jackie vyfasne radobyvtipnyho poskoka a de zachranit kamosku, bohuzel absolutne neakcne, vse vyplnujou jen nudny dialogy, krenici se cinani a sem tam nejaka lehce vtipna scenka, ktera misty spada do grotesky. Nejakym zazrakem to nenudi, ale opruz to proste je. Aspon, ze na zaver tu je solidni bitka. Proste cekal jsem daleko vic.(3.4.2011)

Tohle je snad první film, co jsem viděl s Jakcie Chanem. Už je to dávno co jsem ho viděl, a když se na něj teď podívám, tak si říkám na co sem se to probůh díval. Každopádně když se na to chvilku dívám, tak mě ten film znovu nadchne. Sice ten příběh je už trochu naivní, ale i tak se mi to líbí. Jackie Chan tam předvádí suprové kousky, které jsou občas i k zasmání. Já tomu dávám plný počet.(6.2.2008)

Bozske Relikvie sa u mna radia na uplny vrchol Jackieho hereckej kariery. Perfektne namiesany kokteil humoru a skvelej akcie. K tomu jedno luxusne auto v ktorom sa skryva viac ako by ste cakali :D. Jackie Chan vo svojej vrcholnej forme. Co sa tyka pribehu druha relikvia sa mne osobne pacila este ovela viac :).(1.7.2008)

Děsivá hudba! Tohle si z BOŽSKÉ RELIKVIE budu pamatovat ještě hodně dlouho ... Jináááč ... Jackie Chan tu celkem ujde. Nesnáží se hrát tolik na humornou notu, což je v jeho případě vždycky dost zásadní problém, naopak dokazuje že je celkem guma (v dobrém) a závěrečná pranice s bandou rumunských zubatek stojí za to. Chanovi filmy (ani Chana samotného) moc nemusím, ale tohle je jeden z mála na který budu v dobrém vzpomínat.(24.1.2007)

• - Natáčení probíhalo převážně v bývalé Jugoslávii, konkrétně v městech Záhřeb, Trnje a Motovun, na hradě Predjama, v jeskyni Postojna. Dále filmový štáb pracoval v Rakousku ve městěch Graz, ve víděňském zámku Schönbrunn a altánu Gloriette a v Paříži. (GeusX)

• - Rola protivníčky bola pôvodne napísaná pre Cynthiu Rothrock, ale kvôli Jackieho zraneniu nakoniec zobrala väčšiu rolu po boku Yuena Biao vo filme Righting Wrongs (1986). (jackie88)

• - Stříbrný kabriolet, který řídí Jackie Chan, je prototyp Mitsubishi Colt Spider z roku 1984, který se však nikdy nedočkal sériové výroby. Ve filmu je díky dlouhodobé sponzorské smlouvě automobilky Mitsubishi s Jackie Chanem. (Raztubyl)