Božská relikvie

Božská relikvia

Armour of God

Akční / Dobrodružný / Komedie

Hong Kong, 1986, 88 min

Můj historicky první film s Jackiem Chanem (druhým byla první Police Story). Musím říct, že jsem byl unesen a dodneška si vzpomínám jak jsem si na Jackieho hrál a jak jsem ten film sjížděl na staré VHS pořád a pořád dokola. Zažíval jsem dokonalý příklad filmové posedlosti. Všechno bylo dokonalé - auta, vtípky, zápletka, vtípky, prostě všechno bylo perfektní. Jackie byl prostě ten správný, drsný týpek, kterému jsem mohl bezmezně fandit.(13.6.2006)

Další Jackieho typická a velmi povedená akční komedie s lehce dobrodružným nádechem vrcholící v jeskynních chodbách jednak skvělým soubojem se čtyřmi amazonkami (nebo co jsou zač) a jednak dalším nebezpečným kaskadérským kouskem, když Jackie skočí z letadla (ve filmu ze skály) a přistane na létající balón.(25.8.2003)

Námětem pochopitelně strašný béčkový trash, který si vás ale velmi snadno získá jednak díky své upřímnosti, ale hlavně díky tradičně dokonalým kaskadérským stuntům. Typická závěrečná behind-the-scenes montáž těchto triků je geniálním tahem a vždy krásnou tečkou za daným snímkem. Škoda, že v dnešní době se něco podobného uvidí jen ztěžka. A palec nahoru za Jackieho zkušený casting, neboť když je třeba evropanky jako semi-love interestu, proč ne rovnou bývalou španělskou miss, že?(20.5.2016)

Najprv môžem porovnať s dvojkou, keďže tú som videl ako prvú. Bál som sa, že ak to bude niečo podobné, Jackieho nezachránia ani silné 'červené' hodnotenia, ale na jednotke si dal Jackie ešte slušne záležať. Jackie ako režisér nezvládol fakt, že vtipíky a doberanie medzi dvojicou takmer vôbec neiskrilo. Štandardne som sa tešil na akrobaticko akčné bitky, ktorými sa to tu hemží pomerne slušne a stále sa objavuje nejaký prvok, ktorý mi vyrazí dych a ktorý sa predtým v inom jeho filme neobjavil. Inak Mitsubishi si to inak pekne zaplatilo, to autíčko v autíčku nemalo chybu. 80%.(22.12.2007)

• kaposlav

Opäť som si nechal poradiť starší film, teda riadne starší, ale nepoučil som sa. Počiatkom 90 rokov to bol isto dobrý film, ale čas ponechal na ňom následky. Ťažko je natočiť film, ktorý bude po takmer 30 rokoch stále na úrovni a kráčať s dobou. Intersonic bol špička, ale väčšina filmov po čase ostala druhotriedny brak. Myslel som filmy s akčnou tématikou ako karate, kung fu, ninja, shaolin z ázijskeho prostredia. Toto nebolo až tak zlé, ale už som zvyknutý na niečo lepšie.(22.12.2014)

• - Během prvních scén se výrazně mění délka Jackieho vlasů. Ve všech předchozích filmech nosil Jackie dlouhé vlasy, až pro Božskou Relikvii se nechal ostříhat nakrátko. Avšak po nehodě při natáčení scény skoku ze zdi na strom, během které málem přišel o život, se rozhodl nechat si pro štěstí narůst opět dlouhé vlasy. (Raztubyl)

• - Jackie Chan pro verzi, distribuovanou v anglickém jazyce, nadaboval svou postavu sám. (Rominator)

• - Stříbrný kabriolet, který řídí Jackie Chan, je prototyp Mitsubishi Colt Spider z roku 1984, který se však nikdy nedočkal sériové výroby. Ve filmu je díky dlouhodobé sponzorské smlouvě automobilky Mitsubishi s Jackie Chanem. (Raztubyl)