The Corpse Vanishes

The Case of the Missing Brides

Sci-Fi / Horor

USA, 1942, 64 min

• Flego

Opäť jeden z množstva priblblých "horrorov" o šialenom vedcovi... Ani sa nedivím, že sa Béla Lugosi na staré kolená zbláznil, lebo celý život hral v debilných horroroch ( česť výnimkám - Dracula 1931 ) a následky museli prísť. www.jonhs.net/freemovies(19.4.2007)

Jedná se zcela o průměrný horor s přehrávajícími herci jak to u takových filmů bylo zvykem a to mi hodně vadilo. Naštěstí má film něco kolem hodinky,takže an zabití nudy někde v noci postačí,ale nic extra to taky nebylo. Jedná se spíše o jeden z těch nudnějších hororů.(1.7.2009)

• liquido26

Tak a je to tu zase. Starý dům s tajnými chodbami a v něm úřaduje šílený vědec Bela Lugosi a jeho podivní pomocníci: lilipután, nekrofilní lidoop a jejich matka. No prostě zase vůbec nic extra. Nudná hodinka, totálně nevýrazný a předvídatelný děj, neslané nemastné výkony, Bela Lugosi odvádí svůj standart a opět je on jediným důvodem, proč tenhle film ještě definitivně nezmizel v propadlišti dějin. Ale přeci jen musím vyzdvihnout začátek. Prvních cca deset minut bylo poměrně zdařilých. Všechny ty mrtvé nevěsty, pohřebák a z něj zlověstně vykukující Bela Lugosi mě dost bavily, ale pak to šlo prudce dolu.(25.1.2010)

• tron

THE CORPSE VANISHES je stará, nudná čierno-biela kvázi hororová záležitosť, ktorú od podpriemeru nezachráni ani starý dobrý Béla a lilipután.(25.1.2007)

Velmi slušné. Začátek jako z partesu: úmrtí nevěst na svatbách, krádeže jejich těl, kde číhá úchylný Lugosi. Čekal jsem, kdy se to pokazí na tu nudu, o níž všichni mluví, ale nedošlo k ní - dokonce ani slabší pasáž, kdy reportérka jede do Lugosiho domu dělat s ním interview, není špatná, protože se postupně začínají objevovat karikované postavičky doktorových pomocníků (úchyl, trpaslík) či jeho nepřívětivá a tajemná manželka. A závěr to zase zvedl ještě o kus výš. Pro mě osobně silné tři hvězdy a velmi příjemné překvapení.(31.1.2014)