poster

Mrtvé oči Londýna (festivalový název)

 • anglický

  The Dark Eyes of London

 • anglický

  Dead Eyes of London

 • anglický

  The Human Monster

Krimi / Horor / Mysteriózní / Drama

Velká Británie, 1939, 73 min

Režie:

Walter Summers
 • bassator

  43rd KVIFF 2008 - MIDNIGHT SCREENINGS - Půlnoční filmy, AUDIENCE AWARD - Divácká cena deníku Právo (Divácká cena: 1234) - 1.87/163(25.8.2009)

 • Lyncha
  **

  Komediální prvky tam opravdu byly, jak uvádí gr8 ecsape, ale nejsem si tak jistá, že to byl záměr. Je pravda, že je těžké hodnotit dnes horor natočený před téměř 70 lety, kdy lidem připadalo strašidelné to, čemu se dnes my smějeme, ale i tak mi to připadalo dost slabé. Chvílemi to nemělo hlavu ani patu a o zápletce se nedá mluvit vůbec. I mezi starými horory se najdou lepší.(14.7.2008)

 • liquido26
  ***

  Christopher Lee se nechal slyšet, že tento film viděl, když mu bylo tolik, že byl pro něj ještě nepřístupný a měl z něj docela nahnáno. O komediální stránku filmu, jak tu někteří zmiňovali, se stará převážně nechtěnně Bela Lugosi, který když s někým mluví vypadá to, že ho spíš hypnotizuje (podobně jako to dělal třeba v té scéně v opeře v Drákulovi, kde ale hypnóza byla záměrná). Film mě moc nenadchl. V Lugosiho filmografii je to spíš průměr.(23.9.2009)

 • Skejpr
  ****

  Velmi slušná kriminálka s komedilními prvky, která dokazuje, že Bela byl satan už sto let před Woodem(11.7.2008)

 • Oktavianus
  ***

  Nebylo by to špatné, kdyby byl hlavní postavou dr. Orloff - jeho tradičně vyšinutá ďábelská a bezcitná postava je opět skvělá, tentokrát v prostředí mezi slepci, navíc s nádhernou slepou vraždící bestií jménem Jake v zádech. Jenže hlavní postavou Bela Lugosi, třebaže je zdaleka nejznámější hvězdou filmu, opět není - tím jsou dva extrémně nesympatičtí detektivové, jeden ze Scotland Yardu, druhý z Chicaga, oddělat by ale zasloužili oba. A to je problém: ve chvílích, kdy zabírají plátno oni, film jde strašlivě dolů, co si budeme povídat, Dark Eyes of London táhne opět pouze Lugosi, takže jakmile v záběru chybí, je to slaboučká kriminálka. A je ho tam příliš málo.(12.10.2013)