Black Gestapo, The

Lee Frost, Wes Bishop

Derek Scott

Allan Alper

• Karlos80

Opravdu zvláštní, řekl bych že až skoro bláznivý film, opět za četné spolupráce Frost/Bishop. Předtím třeba "Love Camp 7" nebo "Chain Gang Women". Oba jsem viděl, první byl praotec subžánru naziexploitation, duhý takový nepovedený WIP sexploitation..V úvodu tohoto filmu divák vidí záznam z archivního dokumentu v podobě pochodu nacistické armády s jejich neslavným pozdravem Sieg Heil? Černoši zde naopak vykřikují něco jako "revenge" se zaťatou pěstí! No dobře, říkal jsem si to byla mohla bejt pecka. Bohužel zdání klame a jako mí hodnotící kolegové bych to zas až tak dobře neviděl. Po technické stránce šlo o vyloženě špatný a nezvládnutý blaxploitation, herecké výkony ty byly snad ještě horší, nahota ve filmu byla vesměs nesmyslná (spíš jako nezbytný doplněk), konec ve stylu Arnoldových nebo Stallonových akčních filmů (1 proti 100) hodně, hodně moc neuvěřitelný, ale přesto pro někoho to mohla být i docela dobrá zábava ve stylu funky, tedy jak se to vezme:-) Čekal jsem však trochu něco jiného, ty Černé barety (Black Gestapo) bych vyškrtl a nechal tam, resp. držel bych se toho dobře rozjetého dění okolo Červených, původní Peoples armády v boji proti tomu bílému zločineckému syndikátu, který se odehrával do první daleko lepší půle (a který jsem tak naivně očekával i nakonec) pak vjel film pro mě do zcela nepochopitelné slepé zatáčky a opravdu už za moc nestál. Bílý gang, jako by se vypařil a já nechápal proč. Jednu z rolí bílých gaunerů si zde zahrál i sám režisér to jen tak na okraj. Nejlepší scéna, krom uříznutého penisu, byla asi ta na silnici, kdy jeden z bílých gangsterů, je vyřazen autem plným bílých koček patřících k Černému gestapu. Ale i přesto pokud jste ji dobře sledovali a vnímali, to že přežil ten pád s kopce byla až druhá věc ale i tahle scéna bohužel byla technicky nemožná. Jak z jedné tak i z druhé strany...No nic za 2,5/5*.(12.10.2009)

Čekal jsem, že to bude o dost větší nářez, než co jsem nakonec dostal, myslel jsem, že to bude pořádně drsné, ale snímek se spokojuje jenom s pár scénami, které skutečně stojí za to. Třeba spláchnutí, to mě opravdu dostalo. Jinak se ale jede spíše na nudu a na spoustu keců, té akce tolik není.(2.9.2016)

• Nebešťan

Black versus Black.(15.8.2012)

Nad tímto filmem trochu zůstává rozum stát, ale má to prostě svoje kouzlo. Banda drsných a kladných černochů se snaží zatočit s gangem zlých a záporných bělochů.Před třiceti lety tvůrci film nejspíš prohlašovali za drama, v roce 2010 je to výborná crazy komedie. Pokud máte blaxploitation rádi, tohle Vás zaručeně nadchne.(23.6.2010)