Vykradači hrobek otevřou kryptu, kde se skrývá vlčí muž, a to se jim stane osudným. Vlkodlak však netouží po nesmrtelnosti a věčném hladu, proto vyhledá doktora Frankensteina, který by mu mohl pomoci. Po příchodu na hrad zjistí, že doktor je mrtev a jediný kdo na hradě žije je jeho monstrum. Nesmiřitelný boj dvou rivalů začíná. (topr harley)

T2

Podarený počin, kde priamočiary dej nič nekazí a je stále na čo pozerať, hlavne čo sa týka masiek, kulís, trikov, kamery + k tomu tu je šarmantná barónka Frankenstein. /80%/ ()

DaViD´82

Pro celý film je příznačná hned úvodní scéna na hřbitově. Atmosférická, skvěle natočená a nepochopitelně končící v tom nejlepším. A tak je to s celým snímkem. Neskutečně špatný Lugosi v roli Frankensteinova monstra je opravdu k pláči. Škodolibě tedy potěší, že se na plátně moc neohřeje. Ještě že v jednatřicátém roli monstra v původním Frankensteinovi nedostal. To by rázem byla světová kinematografie chudší o jednu zásadní klasiku. O topornosti Ilony Massey se raději ani zmiňovat nebudu. Zůstává nám tak jen Chaney mladší, který je opět naprosto přesvědčivý a má hodně prostoru. Především díky němu tedy setkání dvou klasických monster stříbrného plátna funguje. Škoda však, že úvodní pasáž v Cardiffu je se svou dokonalostí poněkud osamocená. Je totiž zbytečně shozena cestou do Vasárie a následným čistě béčkovým děním. Ze začátku je tedy sice našlápnuto na jedno z vůbec nejpovedenějších pokračování série, kterému se mohlo dostat uznání i jinde než pouze u fanoušků, ovšem jak jsem psal na začátku - nic není dotaženo a zůstalo jen u nákroku k perfektnímu filmu. Došlápnutí se nekoná. Bohužel. ()

obitus

Pokracovani Wolf Mana si udrzuje prakticky stejnou kvalitu jako prvni dil. Nesmrtelny vlkodlak Lawrence Talbot se ve sve touze po smrti vydava na kontinent, aby ziskal pomoc od Dr. Frankensteina. Ten je vsak mrtvy a Talbot nachazi pouze Monstrum... Lon Chaney jr. je v roli nestastneho Vlciho muze, ktery si uz nepreje nic jineho nez zemrit naprosto uchvatny! Na jeho vykonu prakticky cely film stoji a stoji kurva pevne. Mirnym zklamanim je Lugosi, ktery nasledoval Karloffa a prave Chayneho a stal se uz tretim Universalovskym Frankensteinovym Monstrem. Nastesti je jeho role mala a filmu by nevadila ani jeho uplna absence, jenze to by se to pak nemohlo tak skvele jmenovat :). ()

Bloody13

Skoro 70 let starý crossover dvou slavných příšer studia Universal. Wolfman v podání Lona Chaneyho Jr. se navrací mezi živé, aby zjistil, že mordování náhodných cestujících v nočních ulicích ho už nebaví, a rozhodne se svojí kletby nadobro zbavit. Atmosférický úvod na hřbitově je však bohužel tím nejlepším, co zde nalezneme. Slibovaný souboj mezi vlkodlakem a Frankensteinovým monstrem v Lugosiho toporném podání se odehraje samozřejmě až v závěrečných třech minutách. No alespoň nechybí povedené interiéry hradu a jeho miniaturních modelů s okolní přírodou. ()

EdaS

Crossover jak má být! Film je dojemný hlavně kvůli smutným očím Lona Chaneyho, kterému po vlastní smrti toužícího Vlčího muže opravdu uvěříte. Na druhou stranu Bela Lugosi jako Frankensteinovo monstrum moc dobrá volba nebyl. Naštěstí nemá tolik prostoru, aby to nějak zásadněji vadilo. *** 1/2 ()

Dan9K

Na začátku je to tak skvělé! Lepší, než původní The Wolf Man. Kdyby to zůstalo v té mysteriózní rovině v Cardiffu, tvůrci by udělali mnohem líp. Od okamžiku, kdy se začne hrát se jménem Frankenstein, to jde totálně do kopru. To, že hrál zrovna v tomto filmu Monstrum Bela Lugosi, je vzhledem k předchozímu Frankenstein filmu logické a správné. Vždyť je to Ygor! Ale nechápu, proč tedy nemluví? Proč to tvůrci vystřihli? Proč tam není zmínka, že je slepý? Díky tomu, co z toho nakonec zbylo a díky tomu, že ve většině scén hraje monstrum stejně dablér, je to fakt nešťastně zahrané. A ten konec, to je fakt stupidita...aneb jak ukončit film během dvou vteřin kdykoliv se vám zamane. ()

pepo

Cool crossover. Ako dvojka wolfmana to dokonca funguje este lepsie nez original. Problem je, ze pribeh frankensteinovho monstra opat variuje videne temy (a to som minimalne 2 predchdzajuce casti nevidel).vsetko vsak vynahradi velke finale 8/10 ()

darkrobyk

Noc. Mraky se valí přes úplněk a dvě postavy spěchají mezi kříži temného hřbitova. Jejich cílem je hrobka, kde tuší poklad. L. Talbot, pohřbený před čtyřmi roky, má údajně u sebe v rakvi zlaté hodinky, prsten i peníze. Mrtvola v rakvi je pokryta bylinami - vlčím bobem. Jejich odstraněním vykradači rozhodli o své krátké budoucnosti... V rámci universalovské série příjemný kousek se vším, co má klasický gotický horor mít. Strašidelná krajina, ruiny zámku, podzemní chodby a...monstrum. Největší prostor má samozřejmě vlkodlak, který se snaží zlomit své prokletí a v klidu zemřít. Ozdobou filmu je Ilona Masseyová, naopak Lugosi mne příliš nenadchnul. Bohužel každá doba má své blbce, ten zdejší se postará o apokalyptický konec. Škoda, že na závěr nešvenkla kamera směrem k vesnici... ()

JohnnyD

Na plnej čiare varenie z vody. Tretia variácia toho istého príbehu za sebou. Ďalší potomok Frankensteinovského rodu sa zahráva s iskrou života a znovu sa to končí tragicky. Síce to má občas náboj (úvodná rabovačka hrobov, záverečný súboj) a účinkujú aj osvedčené trademarky (kulisy), no napriek tomu cítiť, že sa séria ocitla niekde v slepej uličke. Film drží nad vodou hlavne bravúrny Lon Chaney ako utrápený Vlkodlak. Pod maskou Frankensteinovho monštra sa tentokrát skrýva Bela Lugosi, ktorý v tej dobe už musel riadne fičať na morfiu, lebo to čo predvádza je neskutočné prehrávanie aj na svoju dobu a monštrum v jeho podaní vyzerá ako paródia sama na seba. Zlatý Boris Karloff... ()

Paldini

Skvělá zábava. Film je nabitý dějem od samého začátku a úplně postrádá unylost prvního Wolf Mana. Autoři doslova nacpali film všemožnými béčkovými ingrediencemi ze světů obou titulních postav. Hrdinové a i ti vedlejší jsou dost nejednoznační. Nenajdete tady typicky zápornou ani typicky kladnou postavu. Dokonce se některé charaktery, ovlivněné okolními podněty, vyvíjí, což bych v takovémto filmu vůbec nečekal. Vše je podřízeno tomu, aby se divák královsky bavil a já si to královsky užíval. Vrcholem potom byly kulisy a triková stránka. A těmi triky nemyslím je vlkodlačí přeměnu, ale hlavně hrátky s miniaturami staveb. Krása. ()

Goldbeater

Je to vydařené dílko kombinující dva velikány své doby - Frankensteina a Vlčího muže. Určitě příjemná, pro někoho třeba i nostalgická podívaná se sympatickým Lonem Chaneym Jr. v hlavní roli vlkodlaka a Belou Lugosim, opět namaskovaného až k nepoznání v roli Frankensteinova monstra. Škoda jen, že závěr je stejný jako vždy - hrady prostě padají. Ale bavil jsem se. ()

pornogrind

Vezmu to jen ve zkratce. Neurazilo ale ani nikterak víc nenadchlo. Lonu Chaneymu Jr. role vlkodlaka sedla za to Bela Lugosi jako Frankensteinovo monstrum byl úplně marnej(rozuměj směšnej). Borisi Karloffovi v téhle roli nesahá ani po nehet u malíčku. Jako celek hodnotím 3hvězdami. ()

Anderton

Vlkodlaka nestretáva Frankenstein, ale Frankensteinove monštrum, aby ste sa nenechali oklamať názvom. A je to solídny crossover, ktorý sa mohol stať tuctovým zameniteľným béčkom v katalógu Universalu, ale prekvapivo prináša zaujímavé filozofické otázky a nečakaný koniec. Avšak určite už nejde o prvotriednu kvalitu ako pri Whaleových dielach, štúdiové prostredie cítiť až priveľmi a atmosféra mohla byť rozhodne temnejšia a intenzívnejšia. Napriek tomu ide o príjemné prekvapenie. 70% ()

nash.

Crossover patřící k těm lepším kouskům starého dobrého Universalu, který táhne především linie Chaneyho vlkodlaka. Nechybí žádný z tradičních prvků od vykradačů hrobů plížících se za úplňku hřbitovem, přes monstrum odnášející si v náručí bíle oděnou krásku až po vlkodlakovu proměnu a starou cikánku. Dokonalá esence klasických horrorů třicátých let natočená v době, kdy byla realita mnohem děsivější než cokoli, co se odehrávalo na plátně. ()

Oktavianus

Nechtělo by se mi žít ve vesnici s názvem Vasaria. Kromě toho, že je to na venkově plném Němců, ještě je čas od času terorizuje Frankensteinovo monstrum - a teď se tam objevil i nesmrtelný Larry Talbot. Vynikající pokračování Ghost of Frankenstein (hrají tu opět všichni, jen si trošku zpřeházeli role :) ) a Wolf Mana. K filmu samému jen dvě výtky: konec samotný (vlastně to naznačuje, že pravdu měli omezení venkovani a jejich radikální řešení) a nevýrazný Lugosi. Když se monstrum šklebí, jde poznat, že je to on, ale na rozdíl od strašidelně golemovského pohybu Borise Karloffa vsadil na klátivou chůzi jako na chůdách, takže vypadá akorát směšně. Jinak je to ale skvělý snímek, atmosférický, temný, tragický, s hezkou baronkou Frankensteinovou a - to nejlepší nakonec - především fantastickým Lonem Chaneym. Snad poprvé někdo ve společném filmu přehrál Lugosiho (i když to, pravda, scénář nařizoval, ale všichni víme, co Bela umí). Působivé. ()

Flego

Frankensteinovi predsa len svedčili viac tridsiate roky, tento snímok síce začína atmosferickými scénami s vykrádačmi hrobiek, ale potom sa vezie do priemerných vôd. Bela Lugosi nikdy nebol herec. ()

anais

Podobně jako v předchozím universalovském filmu o vlkodlakovi, i tady je tím nejlepším výkon Lona Caneyho. Jeho lidská stránka plná emocí je lepší než neohrabané Lugosiho monstrum i než jeho vlastní výkon ve vlkodlačí masce. Film už jen recykluje nápady z předchozích filmů, a zdaleka nedosahuje jejich kvalit. I tak je to stále celkem příjemně nostalgická záležitost. ()

GigaPudding

Překvapivě pro mě Frankenstein a Vlkodlak není nějaký standalone crossover, ale navazuje na původní filmy o vlkodlakovi a frankensteinovi. Dokonce je tu i Lon Chaney, který hraje prakticky zase to samé, jen tu má teď nějaký cíl, takže není furt tak zmatenej :). První scéna filmu navíc byla dost stylová a strašidelná, jenže to taky byla poslední strašidelná. Žánrově se to málem blíží "existenciálnímu" dramatu o tom koho baví nebo nebaví žít a překvapivě moc nejde o nějaké vlkodlaky a zombie. To je na filmu na jednu stranu zajímavé, ale na druhou je to trochu nuda. To titulní setkání je ale docela zvláštně vyřešené, to se filmu musí nechat :). Zároveň ale Béla Lugosi tu nehraje cikána Bélu, ale frankensteinovo monstrum a člověk by tomu nevěřil, kdyby to neviděl na vlastní oči, ale i v téhle roli se dá přehrávat tak příšerně prkenným a veselým způsobem, že tomu člověk nevěří málem ani když to vidí :). Jinak jako celé je to takové nastavované a nikam to moc nesměřuje. Divák se ale aspoň dozví pár zajímavostí jako například že obyvatelé vesničky pod Frankensteinovým hradem jsou už vytrénovaní a s palicí a zapálenou pochodní i spí pro případ náhlého celovesnického shromáždění za účelem lynče :). A další kuriozitka je scéna, kdy obézní výčepní velmi nenápadně odposlouchává rozhovor Larryho Talbota s doktorem Manneringem schovaný za nějakým kusem jmelí nebo co to je :). Jako je to zajímavé a chvílemi zábava, ale už je to jen takový frankensteinskovlkodlačí dojezd. ()

erl

Universal Monsters crossover . Do hry vstupuje Wolf Man pro kterého se Lon Chaney Jr. zřejmě narodil. Tragický hrdina se kterým divák soucítí a přeje mu konečně klid. Jenom ten Bela je jako Frankensteinovo monstrum toporný a nepřesvědčivý. Atmosféra dobrá , děj odsejpá a vše vrcholí povedeným střetem dvou legendárních kreatur. ()

liquido26

Místo, kde se příběh Vlčího muže s třetl s Frankensteinoskou sérií. Na plátně se znovu potkávají legendy Lon Chaney jr. a Bela Lugosi, stejně jako u Ghost of Frankenstein, ale tentokrát každý v jiné roli. Lugosi coby Frankensteinovo monstrum a Chaney ve své nejslavnější roli Vlčího muže. (Původně chtěl hrát obě role sám, ale především z ohledu k maskérům bylo od tohoto záměru upuštěno). Celý příběh se točí především kolem Vlčího muže a monstrum zde hraje bohužel jen druhé housle. Myslím si, že takovéhoto spojení dvou silných postav, představovaných navíc tak skvělými herci se dalo zužitkovat daleko lépe, ale i tak mě tento snímek bavil víc než předchozí Frankensteinův duch. Na závěr si neodpustím malý spoiler, ale nedá mi to:-) V předchozím The Ghost of Frankenstein monstrum skončilo v plamenech Frankensteinova sídla. Beru tu několikrát zmiňovanou frázi o tom, že je nezničitelné. Co mi ale nejde na rozum je to, proč se teď najednou objevuje zamrzlé v ledu ve sklepení poničeného zámku, které je plné sněhu. (Ale docela jsme se u toho zasmáli:-)) ()