Reklama

Reklama

Glen or Glenda je fiktivní dokument o transvestismu a transexualitě. Edward D. Wood, známý jako "nejhorší režisér všech dob", ho považoval za svůj nejosobnější film. Příběh vypráví o mladém Glenovi (hraje ho sám režisér pod pseudonymem Daniel Davis), transvestitovi, který má krátce před svatbou a řeší dilema, zda má své vyvolené o zálibě v ženském oblečení říci hned nebo až po svatbě. Do tohoto základního příběhu jsou zamíchány s dějem nesouvisející záběry na bizony, válku, ocelárnu, dálnici, spoutávání a znásilňování žen, čerta a výstupy Bely Lugosiho, jenž nás v roli jakéhosi boha nelogicky varuje před zelenými draky žeroucími slimáky a ocásky malých štěňátek... (Cimr)

(více)

Diskuze

PŘIDAT PŘÍSPĚVEK
Chosé85

Chosé85 (hodnocení, recenze)

Zítra na to jdu za 79 Kč, palacefilmfestival v Brně, doufám, že to bude stát za to:-)

ulow

ulow (hodnocení, recenze)

sadsadas: Glen or Glenda je film který natočíl nejhorší režíser Ed Wood, jenom že jak to tu u některých zaznělo že Ed Wood není nejhorší režiser všech dob, u mě Ed Wood není nejhorší režiser, film Glen or Glenda pruměrný - špatný je scenkama apod. ale na tento film se dalo dívat, byl to první který sem vyděl od nejhoršího režisera všech dob který ani nejhorší není.

podfuk

podfuk (hodnocení, recenze)

a ja si rikal, jak je David Lynch originalni:) ted uz vim kam chodi na ty svoje napady ;) btw: zajimalo by mne jak by v 50. letech koukali na Inland Empire

Kubaso

Kubaso (hodnocení, recenze)

Moc a MOC PROSÍM!!! Nemáte náhodou někdo český titulky? Pleeeeeeaaaaaseeee...

Reklama

Reklama