Glen, nebo Glenda (festivalový název)

Glen or Glenda

USA, 1953, 65 min

• numi

"Beware. Beware. Beware of the big green dragon, that sits on your doorstep. He eats little boys, puppy dog tails and big fat snails. Beware. Take care. Beware." Tak tohle je fakt úlet. Kde začít? Ten neuvěřitelně nepřirozený dokumentární styl? Bizoni? Válečné záběry? Vnitřní boj Glena zda má prozradit své tajemství? Opakované záběry dálnice či letadla? Doktorovi monology? Když Glenovi jeho žena podávala angorský svetřík, tak jsem měl slzy v očích a zoufalstvím jsem málem sežral klávesnici. Tohle je naprosto nekoukatelné. Bela Lugosi vůbec není génius, on už byl v této době opravdu za zenitem. Ty záběry na lidská ucha se slovím doprovodem vypravěče o lidech s křídly, respektive koly - ne. Tohle vážně nemohlo být myšleno vážně. Tohle člověk musí vidět, aby byl vděčný za každou minutu špatného filmu, který uvidí. Tohle by se ani nemělo hodnotit, protože tohle není film. Nemůže být. [duben 2006](13.4.2006)

• Chapocka

Pořád se nemůžu "rozhodnout", jestli to byl geniální mystifikátor, co se řídil heslem: "Když nemůžu být nelepší režisér světa, budu alespoň nejhorší!" nebo skutečné filmařské prase... Jedna hvězdička je za odvahu, ať už je to jakkoli.(24.8.2010)

• zurivymlok

Nebudu něčemu dávat hvězdičky jenom proto, že je to vyjimečně špatné.(1.7.2011)

Čekal jsem jen to nejhorší, takže mě Wood ani zklamat nemohl.. A světe div se - nakonec jsem se i místy bavil.. Třeba při kreativním a "nenásilném" vměstnání naprosto nesouvisejících záběrů.. :) Bela Lugosi a jeho monolog mi zřejmě utkví v paměti dlouho... Glen or Glenda je osobní zpověď jednoho velice bizarního režiséra, o kterém bych nic nevěděl nebýt Tima Burtona.. Díky!(6.12.2014)

Kdyby tomuhle dal Edward Wood štítek: Komedie, tak by to byl asi jeden z mých nejoblibenějších filmů, protože já jsem se tak neskutečně nasmál, že jsem si přál ať to nekončí. Tohle je naprosto zlatý filmový brakový klenot.(5.12.2016)

• yuki8

Ed Wood je myslím právem označován za nejhoršího režiséra všech dob. Na tento naprosto bezduchý film jsem se vydržela dívat jen proto,že jsem se královsky bavila jeho komickou atmosférou a naprosto smysl-postrádajícími replikami rádoby "osudu".Celou dobu jsem přemýšlela, jestli je to myšleno vážně nebo jestli si ze mě autor dělá srandu. Ale faktem zůstává, že se na tento film znovu podívám s větší chutí než například na High school musical či Hannah Montanu, což bylo jen tak mimochodem mnohem větší šlápnutí vedle.. Blesky, které vypadají jako by je někdo nakreslil na čtvrtku a dal je před kameru mě taky celkem dostali...popravdě řečeno, když nad tím zpětně přemýšlím, jsem na vážkách jestli nedat pět hvězdiček, protože natočit takhle naprosto nesmyslný a skoro až geniálně pitomý snímek, to jen tak nikdo nezvládne. Ede Woode, smekám před tebou!!(9.5.2011)

Upřímně, za určitou dobu jsem si vypěstovala lásku k béčkovým filmům (teď nechci podrážet ani urážet Hollywood, vždˇje to úplně jiná disciplína). A ano, Edward Davis Wood Jr. tomu všemu kraluje! A že mě někteří odstrašovali, sakra, kdo dokáže použít 4x po sobě stejný záběr v prostřizích a vy si toho všimnete až naposled? Nebo komu se povede do filmu dát naprosto nesmyslné záběry nesouvisející s příběhem a vy si to uvědomíte až po chvilce, že to vlastně nedává smysl. Tohle byla pravdu filmová mňamka, která baví, i když je taková, jaká je(15.8.2015)

• Ardath

Edward D. Wood Jr. byl, jak už jsme se mnozí dozvěděli z Burtonova filmu, velmi nadšený tvůrce. A tohle dílo může ocenit jen stejně nadšený fajnšmekr.(23.1.2017)

1 3 5 6 7 8 9 následující >>