poster

Glen, nebo Glenda (festivalový název)

 • USA

  Glen or Glenda

Drama

USA, 1953, 65 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Kryton
  *

  Špatné, špatné, špatné, špatné...nebavil jsem se tak jako třeba u Plan 9 from Outer Space. Slepenec špatných filmů - scény s Lugosim, scény u psychologa, scény s Edem Woodem. Tradičně špatné hraní, tradičně špatné dialogy a tradičně špatné je všechno. Nejvíce je to manifest obhajující Woodův fetish. Hodnocení OST: 1/10(3.3.2013)

 • Le_Chuck

  Film s mentalitou malého dieťaťa, ktoré chce pri neznalosti "jazyka dospelých" vyjadriť niečo veľmi dôležité. Chýba akákoľvek štruktúra, či dramatická stavba je tu len odkaz a pri jeho koreňoch jeden snaživý nepochopený človek, ktorý dostal šancu. Ono to naozaj vyzerá, že film vznikal ONLINE t.j. spôsobom "čo by sme tam dnes mohli šupnúť, aby to bolo dlhšie" bez vízie nejakej myšlienkovej postupnosti. Nemám srdce tomu napáliť odpad! aj keď by si to objektivne film zaslúžil. Vidím za tým snahu, lásku, entuziazmus a bezradné oči jedného naivného, netalentovaného Jr.(25.2.2007)

 • Compote
  *****

  Jeho ruce hladily její hebký angorský svetr, který si chtěl tak strašně dlouho vzít na sebe... Opravdu, není nad to vidět dokument o transvestitech, záběry 2.světové, domorodců, lehčího porna a sudokopytníků, a jako bonus dostat varování před drakem, co žere malé chlapce a ocásky štěňátek, to vše..v jednom. Nejlepší nejhorší film. Za méně než 5* bych prostě měla výčitky, tahle "genialita" mě vážně bavila.(26.10.2010)

 • berg.12
  *****

  Je to neuvěřitelné, ale i s přihlédnutím k datu vzniku by film, jako hraný dokument na dané téma, snad i fungovat mohl. O transvestitech se v něm dozvíte poměrně dost. Bohužel, tohle nebyl jediný záměr a doprovodná linie s Lugosim, herecké výkony, snová scéna nebo koření v podobě známých nesmyslných vložek, vytvářejí z tohohle filmu naprosto unikátní a nedostižný odraz jedné režisérské imaginace.(23.8.2006)

 • novoten
  **

  Asi potřebuji sci-fi žánr, abych si mohl Woodův film vychutnat. Jenže u Glena či Glendy chybí do legendárního Plánu 9 ještě dlouhých šest let, takže se nějaké zvrácené potěšení nekoná. Na druhou stranu jsem dlouho nemohl přijít na to, co je tak špatné na zcela upřímné výpovědi zmatené duše, hledající téměř nemožné rozhřešení. Jenže jakmile začal Bela Lugosi hřímat moudra o zelených dracích, slimácích a ocáscích, přešel film do nekoukatelné psychedelické kaše, která vrcholí stokrát nataženou scénou s gaučem. S bizarní parodií na psychologii a filozofii na mě Ed nevyzrál.(28.6.2008)

 • - Pôvodne si mala vo filme zahrať hlavnú úlohu Christine Jorgensen, ale odmietla. (beso74)

 • - Jeden z nejoblíbenějších filmů Davida Lynche, který vzdal svůj hold tomuto snímku tím, že zvuk "skučícího vichru" z filmu použil ve svém prvním celovečerním snímku Mazací hlava. (DaViD´82)

 • - Jediný z Woodových filmů, který natočil, ale neprodukoval. (DaViD´82)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace