Děj začíná nalezením transvestity, který spáchal sebevraždu. Vyšetřující detektiv se s otázkami týkajícími se případu odebere za psychiatrem, který mu začne vyprávět dva příběhy. První o muži Glenovi (Edward D. Wood Jr.), který je transvestita a převléká se do ženských šatů. Má však dilema jestli to má zdělit své snoubence Barbaře (Dolores Fuller). Vše ji nakonec poví a ona nejprve neví co s tím, ale nakonec spolu žijí šťastně. Druhý příběh je o pseudohermafroditovi Alanovi, který se po návratu z války nechá přeoperovat na ženu a potom také žije šťastně. Celý příběh je prostoupen výstupy vědce (Bela Lugosi), který celý děj komentuje a pobízí. (c.tucker)

Isabell11

Glen je muž, co se rád převléká za ženu, dělá mu to dobře, ale bojí se to říct své nastávající. Celým filmem provází Bela Lugosi svým strašidelným tónem hlasu a svým zjevem. ()

Alex

Jako hraný dokument - vědeckopopulární kousek - na rok vzniku avantgardní se vším všudy. Nebýt té snové scény, byla by to nudná moralitka o toleranci. Vidím to podobně jako Kulmon : Nejlepší z filmů nejhoršího režiséra všech dob. ()

Ferelen

Po prezretí filmu Ed Wood od Tima Burtona som bol zvedavý, aké sú filmy od tohto režiséra naozaj. Už pri Burtonovm filme som sa dosť nasmial, tak som si pomyslel, že originálne filmy od Eda bude ešte väčšia sranda. A nemýlil som sa. Možno pre niekoho sú tieto filmy odpad, ale pre mne určite nie. Film je samozrejme naivný, herecké výkony viaznu pod bodom mrazu, o kulisách sa nebudem ani zmieňovať, ale práve v tom je to kúzlo Woodových filmov. Wood chcel točiť filmy, ale ešte si neuvedomoval, že jeho parketa sú vlastne komédie. ()

Oliveris

Nebyť nepochopiteľných scén s diablom, bizónmi a nitkami mohol to byť výborný snímok, bohužiaľ takto je to silný podpriemer, na ktorý sa dá ale stále pozerať. ()

asfalt odpad!

Úprimne obdivujem ľudí, ktorí to dokázali dopozerať do úplného konca. Tomuto sa vraví filmová katastrofa. ()

HonzíQ odpad!

Za celkový koncept a některé scény bych chtěl dát pět hvězdiček, ale strašně se to táhne. Táhne jako stáda bizonů a auta na dálnici... (haha, jsem vtipný) ()

siloalampa

Nuž ťažko sa k tomuto niečo píše. Dať viac ako dve hviezdy z recesie myslím, že nie je na mieste. Naletel som a pozrel som si zbytočný film len preto, lebo som myslel, že sa budem baviť na tom, aký je zlý. On zlý totiž naozaj bol, ale ja som sa nebavil... (jedine, keď bol v zábere Lugosi) ()

Joski

Ed Woodovský debut, ktorý mieša smiešne zinscenované "sexuálne" scénky a dialógy kombinované uryvkami s dokumentárnych filmov . Jednoducho dokonale uletený B-čkový gýč :-) Majster medzi amatérmi. V rámci žánru kvalita, v rámci filmu odpad! Ale kultovka ako má byť. Za čo dávam ešte jednu hviezdu*. Inak slabých 50% ()

wito

niekedy bolo tazke film sledovat. napomahali tomu miestami prilis dlhe dialogy. mnozstvo nejasnych reziserovych krokov, naoko nesuvisiacich scen vsak v konecnom dosledku nedopadlo az tak strasne. niektore ulety, ako bizony, zabery z nejakej tovarne a bela lugosi mi pripadali usmevne, nepochopitelne. no napriek tomu to bola sila, sila ktora vychadzala z premietnutia osobnej skusenosti rezisera do filmu a jeho nekonecneho filmoveho entuziazmu, ktory ho vsak paradoxne posadil do kresla najhorsieho rezisera vsetkych dob. ()

Jacques1

Jsou filmy u kterých nevím co hodnotit, jako film, je to strašné a dívat se sám nudil bych se, ale v kině je to jedna z nejzábavnějších věcí. ()

vozralec

Zajímavý film. Lugosi mluvil z křesla a Wood řešil ožehavé téma s ohledem na tehdejší dobu. Některé scénky (domorodci atd.) jsou velmi zábavné. ()

karlee

Béla tomu dává parádní švih, pull the string!!! Zábavně toporné herecké výkony, o scénáři se snad nedá mluvit, takový osvětový pseudodokument, trochu nudná mi přišla jen desetimunotová snová scéna. ()

afanja odpad!

Původně jsem chtěl dát jednu hvězdičku za Belu Lugosiho, ale nakonec jsem si uvědomil, že ani jeho kultovní hlášky tomuto filmu nepomohou na hodnocení jiné než je odpad. Pull the strings! Beware of the big green dragon that sits on your doorstep! Beware of this film! ()

AnnaMae

Otázkou je, co bych si o tomhle filmu myslela, kdybych ho viděla, aniž bych tušila něco o jeho vzniku. Pravděpodobně by mi připadal jako divná slátanina celkem o ničem. Já nejdříve shlédla Eda Wooda a zachtělo se mi vidět, jak dopadl film, který v něm Johnny Depp coby Ed Wood natáčel. Připadal mi jako zvláštní slátanina. Jenom mě překvapilo, že jsem se u něho vlastně nenudila. Ale i tak - tu jednu hvězdičku dávám jedině za Belu Lugosiho :-) ()

Burrows

Tato Woodova prvotina mě bavila překvapivě více než proslulý Plan 9 from outer space. Příběh transvestity, který řeší největší dilema v jeho životě, je okořeněnými tak nesmyslnými a nelogickými scénkami, že zůstává rozum stát. A právě kvůli tomuto je Glen or Glenda minimálně úsměvným, spíše vtipným dílkem, který dokáže člověka naprosto odradit nebo na druhou stranu nadchnout. Nevěřicně kroutím hlavou. Pull the strings!!! ()

nooly

Asi nejsem dostatečně velký masochista, ke konci jsem přál, aby to už proboha skončilo. Přitom začátek byl slibný, zamyšlení hodný. Děsivě roztahané dialogy a nesmyslné scény ale film potopily do hlubin nekonečné nudy. Přesto nemůžu upřít filmu myšlenku a určitě je jedno jisté - pan Wood to neměl jednoduché. ()

Spielbergo

Nechci se Eda kdovíjak zastávat, přeci jen nejsem transvestita ani nic podobného, ale zas tak špatné to není. V touze být co nejvtipnější zde zase někteří sklouzávají k lacinému hláškování, aniž by se pokusili aspoň zamyslet nad poselstvím filmu. Které tu kupodivu je, a to zřejmě jako u jediného Woodova filmu. Ano, je to utahaný, ale taky je to víc než cokoli jiného film, který bychom dnes nazvali hraným dokumentem. A nejsem si jistý, ale dost možná jde o vůbec první film, který takto otevřeně hovořil o tématech, která byla mnohdy v USA i jinde tabu ještě dalších pár desítek let. Není tedy divu, že Wooda kvůli tomu zařízli hned na začátku jeho kariéry. Oproti mnoha současným "filmům" má tento odsuzovaný alespoň myšlenku, které je po celou dobu věrný. A ani ty úlety nakonec nejsou až tak velké, jak tvrdí rádoby-kritici (i zde je jich hodně jak tak koukám). Stačilo by jen znát trochu víc z americké pop-kultury. "Beware of the big green dragon, that sits on your doorstep. He eats little boys, puppy dog tails and big fat snails..." Woodův nekritický kritik to odsoudí jako hovadinu. Ale ví tu někdo z vás, že je to evidentně narážka na anglickou říkanku z počátku 19. století "What Are Little Boys Made Of?" Ano ano, z čehopak se dělají holčičky? "Sugar and spice, and everything that's nice". A z čehopak se dělají chlapečci? "What are little boys made of? Frogs and snails, and puppy-dogs' tails..." A hned máme v tom "pitomém a ujetém" filmu skryté významy hodné Lynche. Třeba si někteří jednou vezmou k srdci výzvu, kterou celý film začíná: "You are society---JUDGE YE NOT..... Vy tvoříte společnost. NESUĎTE..." ()