Glen or Glenda je fiktivní dokument o transvestismu a transexualitě. Edward D. Wood, známý jako "nejhorší režisér všech dob", ho považoval za svůj nejosobnější film. Příběh vypráví o mladém Glenovi (hraje ho sám režisér pod pseudonymem Daniel Davis), transvestitovi, který má krátce před svatbou a řeší dilema, zda má své vyvolené o zálibě v ženském oblečení říci hned nebo až po svatbě. Do tohoto základního příběhu jsou zamíchány s dějem nesouvisející záběry na bizony, válku, ocelárnu, dálnici, spoutávání a znásilňování žen, čerta a výstupy Bely Lugosiho, jenž nás v roli jakéhosi boha nelogicky varuje před zelenými draky žeroucími slimáky a ocásky malých štěňátek... (Cimr)

Jason13

Čekal jsem jen to nejhorší, takže mě Wood ani zklamat nemohl.. A světe div se - nakonec jsem se i místy bavil.. Třeba při kreativním a "nenásilném" vměstnání naprosto nesouvisejících záběrů.. :) Bela Lugosi a jeho monolog mi zřejmě utkví v paměti dlouho... Glen or Glenda je osobní zpověď jednoho velice bizarního režiséra, o kterém bych nic nevěděl nebýt Tima Burtona.. Díky! ()

sibskyn

Kdyby tomuhle dal Edward Wood štítek: Komedie, tak by to byl asi jeden z mých nejoblibenějších filmů, protože já jsem se tak neskutečně nasmál, že jsem si přál ať to nekončí. Tohle je naprosto zlatý filmový brakový klenot. ()

yuki8

Ed Wood je myslím právem označován za nejhoršího režiséra všech dob. Na tento naprosto bezduchý film jsem se vydržela dívat jen proto,že jsem se královsky bavila jeho komickou atmosférou a naprosto smysl-postrádajícími replikami rádoby "osudu".Celou dobu jsem přemýšlela, jestli je to myšleno vážně nebo jestli si ze mě autor dělá srandu. Ale faktem zůstává, že se na tento film znovu podívám s větší chutí než například na High school musical či Hannah Montanu, což bylo jen tak mimochodem mnohem větší šlápnutí vedle.. Blesky, které vypadají jako by je někdo nakreslil na čtvrtku a dal je před kameru mě taky celkem dostali...popravdě řečeno, když nad tím zpětně přemýšlím, jsem na vážkách jestli nedat pět hvězdiček, protože natočit takhle naprosto nesmyslný a skoro až geniálně pitomý snímek, to jen tak nikdo nezvládne. Ede Woode, smekám před tebou!! ()

BettyAki

Upřímně, za určitou dobu jsem si vypěstovala lásku k béčkovým filmům (teď nechci podrážet ani urážet Hollywood, vždˇje to úplně jiná disciplína). A ano, Edward Davis Wood Jr. tomu všemu kraluje! A že mě někteří odstrašovali, sakra, kdo dokáže použít 4x po sobě stejný záběr v prostřizích a vy si toho všimnete až naposled? Nebo komu se povede do filmu dát naprosto nesmyslné záběry nesouvisející s příběhem a vy si to uvědomíte až po chvilce, že to vlastně nedává smysl. Tohle byla pravdu filmová mňamka, která baví, i když je taková, jaká je ()