poster

The Gorilla

Krimi / Horor / Komedie / Mysteriózní

USA, 1939, 66 min

Režie:

Allan Dwan

Scénář:

Sid Silvers

Masky:

Perc Westmore

Kostýmy:

Gwen Wakeling
(další profese)
 • Oktavianus
  ****

  Jasně, některý vtipy byly trapný, některý hloupý, některé postavičky byly spíš jako karikatury z grotesky, ale tak je k tomu filmu nutno přistupovat - jako ke komedii, vůbec ne jako ke krimi či hororu. A pak je možno se skvěle pobavit: všechny postavy nonstop hláškují ("Nic tam není. Vy jste něco pili?" - "Ne, ale je to dobrý nápad."), zmateně pobíhají ve spoustě dveřích podle tradic a zákonů francouzské frašky, do toho se skvěle načasovaně zjeví vždy ledově klidný komorník Bela Lugosi a všechny stírá. Tak jako další komentátoři si i já budu stěžovat na délku - až na to, že pro mě těch 66 minut bylo fakt málo.(28.1.2014)

 • liquido26
  **

  "Kde jste byla včera v noci? Odpovídejte pouze ano nebo ne." "Byla jsem se Shakespearem." "A ten je teď kde?" "Ten je mrtvý." "Mrtvý? To vypadá jako vražda." :-))) - malá ukázka toho, že i takovéto béčko může být docela vtipné, ale bohužel fakt je ten, že humor bří Ritzů - ztřeštěná, spletená a lehce cholerická trojka - brzy omrzí a 66 minut začne být nesnesitelně dlouhými, protože jinak je příběh v podstatě jenom nezáživným pobíháním po baráku s tajnými chodbami. Potěší akorát přítomnost Lugosiho a Atwilla.(25.12.2010)

 • Campbell
  **

  Sem tam vtipná, sem tam trapná a víceméně zbytečná krimi/komedie/horor. JE tu sice pár naprosto dokonalých scén, jak napsal liquido26. Ale po dokoukání jsem pomalu zapoměl o co šlo. Těch 66 minut je fakt hodně na tenhle film a brzo to začne nudit.(26.11.2013)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace