Anna žije s otcem Karlem v pustině na severu Norska. Touží po muži a vysvobození z domácího pekla otcova opilství, jímž se Karl snaží zahnat přízrak zavražděné ženy. Tu před lety hodil i s černým novorozencem do oceánu. Setkají se s podobně osamělou rodinou: vdovou-alkoholičkou, jejím synem Pederem a černým nalezencem. Karl slíbí svoji dceru Pederovi, ona však dává přednost kočovnému Laponci, s nímž zplodí dvojčata. Když tato skutečnost spolu s dalšími tíživými pravdami o minulosti vyjde najevo, nabírá dramatická zápletka tragický spád. Žánrově jde ale překvapivě o komedii plnou groteskních scének, gagů a ironických průpovídek, využívající kontrastu mezi hrůzu nahánějícím obsahem líčení a komickou optikou ztvárnění. Snímek je satirickým obrazem nezdravých jevů norské společnosti, zde reprezentovaných mimo jiné nezvládnutým vztahem k národnostním menšinám či ztrátou identity. (MFF Karlovy Vary)

Jhershaw

Po skončení jsem přemýšlel, co smysluplného sem napsat, a vida, obsah/info to napsal za mě :) Režisér film uvedl s tím, že si natáčení velmi užili a že doufá, že to z filmu půjde poznat. Což o to, poznat to je velmi, protože se tam vyskytne spousta scén, při jejichž natáčení by se asi bavil každý, ale problém je v tom, že to ještě nedělá dobrý film - Černý Laponec, ačkoliv velmi zábavný a svěží film, postrádá nějakou stabilní kostru, něco, co by to celé drželo pohromadě, takhle to je spíš sled gagů někdy skvělých, někdy dobrých a někdy za hranicí dobrého vkusu. cca 75 %. ()

Necron

"Otče náš, jenž jsi na nebesích... Moře se modře vlní, A louky se květy plní. Všechna přání se ti splní. Amen." "Snažím se ušetřit dost peněž na cestu do Ammriky. - Kde to je? - Na druhé straně fjordu. Je to opravdu moc hezké místo. Mají týpí s padesáti poschodími. Jedí karbanátky se sýrem a celý den pijí Kokka-Kolu. Poslouchají Elvise a navštěvují své psychiatry." "Bylo to nejspíš jen domělé těhotenství. To se přeci stává docela často. - A co to tvé velké břicho? Doprdele! Tak jsem se na to těšil. Opravdu jsem chtěl syna. Za to může to tvé neustálé onanování! Větry jsou to jediné co ti zůstalo. Ty přitroublej hňupe! Jsi úplně k ničemu." -- film ma fajn sceny i hlasky, ale na muj vkus je prilis fantasmagoricky - skoda, ze neni vice realisticky. ()

diabolique

Naozaj ani ja neviem, co napisat.Je to norska uchylaren, pri ktorej som chvilami pozeral doblba a snazil sa pochopit o co ide a chvilami som sa vazne dobre zabaval:)Rozhodne zvlastny film, ktory asi treba vidiet a potom si clovek urobi vlastny nazor...takze (70%). Mimochodom, soundtrack je dielom skupiny Ulver(zasväteni vedia), ktory je naozaj excelentny!...odporucam CD aj ked sa vam film nebude pacit:) ()

JANARYBA

Tak na tenhle film jsem zírala s němým úžasem, co to vlastně je. Pro mě to bylo už trochu moc silné kafe, chtělo to trošku ubrat a zreálnit - bylo by to super. Jinak každopádně cením spoustu výborných nápadů a je to rozhodně naprosto" jiný" film - jakási syrová ironická parodie. Teprve po přečtení obsahu mi docvakla dost důležitá spojitost, že černoušek byl dítětem ožralovy manželky - tudíž bratrem Anny, to jsem z filmu vůbec nepochopila. ()

Mindrot

Ako mnoho súkmeňovcov z naších končín som sa k tejto srande dopracoval cez milovaných Ulver. A ako väčšina z nich som bol sklamaný z toho, že ich hudba sa vo filme objaví minimálne...predsa len, je to predovšetkým komédia, čo by tam táto pochmúrna hudba robila, však? Kto sa chystáte na prvé pozretie, pripravte sa na uzavretý svet bez možnosti úniku, nabitý bizarnými postavičkami a ešte bizarnejšími situáciami. Pripravte sa na poriadne glgy z fľaše whisky, obtlstlého Pedera s neukojiteľným sexuálnym pudom či podareného černoška Anteho s fixnou ideou svojej Saamskej identity. A hlavne kopec absurdného humoru, ktorý je veľmi ťažké naservírovať tak, aby to divák hneď nevypol. V postate neznámemu režisérovi Meyerovi sa práve toto podarilo nadávkovať tak, že som sa počas celého filmu vskutku kráľovsky bavil, dokonca aj v závere, v ktorom sa beztak biedne osadenstvo pustiny poriadne preriedi vplyvom sekery a jej kamarátov. Jeden z filmov, ktoré môžem vidieť kedykoľvek a nikdy neomrzia, nemožno inak než za plný kotol! ()