Ochránce

The Protector

Ochranca

Akční / Krimi / Drama / Thriller

Hong Kong / USA, 1985, 91 min

Tady se opravdu v HK snažili, aby to vypadalo jako americkej krimi film a myslím, že se jim to povedlo. Nemám námitek, že bych se u toho nudil nebo tak. Občas je tam pár filmovejch chyb, z nichž nejvíc jsem se pousmál nad tou, kde Jackie skáče v přestřelce na podlahu a je vidět, že skočil na žíněnku.(14.6.2010)

Mezi trojkou a čtyřkou. Na čtyři body to má ale příliš mnoho klišé, místy odfláklé natočení triku, který by mohl při jiném úhlu kamery být daleko působivější (divím se, že to Jackie při své trikové filosofii dopustil), nebo akční scéna působí příliš "pomale". Místy je ale výborný a speciální bonus mají nahé dělnice v drogové továrně ;)(18.6.2011)

• Xmilden

Slaboučký Jackie Chan v úloze, která se pro něj vůbec nehodí, s parťákem, který mu nic nepřináší. Nelze se divit že mu tento pokus proniknout na americký trh nevyšel. Film je naprosto tragický a zbytečně vulgární. Když už na konci filmu řekne Danny Aiello " Podej mi tu zasranou věc." Myšleno tím bazuku, už mě to ani nešokovalo. Těch vulgárních "hajzlů" a "bastardů" bylo nepočítaně. Hrozný film, který většina zde přítomných neviděla, proto tolik zkreslené hodnocení.(16.9.2010)

Jeden z raných Jackieho pokusů proniknout na americký trh, u kterého si ale nesedl s režisérem natolik, že v jednu chvíli odešel z natáčení a později přetočil některé scény a přestříhal film do dynamičtější a chanovštější podoby (zbavené vulgárních dialogů a nahoty) pro asijskou distribuci. V té pak oproti v Americe propadlé původní verzi slavila relativní úspěch a Jackie následně ještě odškodnil svoje publikum svým opusem magnum POLICE STORY, z téhož roku. K nám se bohužel dostala jen americká verze (vydal ji Intersonic s malovaným coverem), která je průměrným akčním béčkem a zaujme právě tím, že - přestože se z valné části odehrává v Hong Kongu - nejde o typickou chanovku. Souboje nedominují a jen naznačují, čeho je Jackie schopen a chybí humor, na druhou stranu Jackie předvede řadu šílených kaskadérských kousků. Jede se přitom podle klasického buddy konceptu "policajtovi zastřelí parťáka, šéf ho seřve, degraduje a dá mu nového parťáka a nový úkol" s tím rozdílem, že hrdina svého nového parťáka zná už z dřívějška a perfektně spolu vycházejí, takže se nekoná tradiční pošťuchování a dopracovávání se vzájemného respektu. Jsem asi jeden z mála, kdo byl spokojen, mj. proto, že se tu ve vedlejší roličce objeví má zbožňovaná Moon Lee z rovněž intersoňácké série ULTRA FORCE. A za zmínku stojí pěkný malovaný plakát.(7.5.2008)

Spíše takový slabší Chanovka, už jen kvůli tomu že u Chana jsem zvyklej na humornější akci, ale to jsem dokázal odpustit takže jsem se nakonec usadil a po hodině šíleně nudil. Akční sekvence jsou dobře natočené a scéna s bazukou je výborná, ale pěstní souboje? Kde jsou? Proč se z filmu vypustily? Proč když najmuly Chana tam nenechaly dělat nějaký kousky? Každopádně film je po scénaristický stránce bohužel hodně suchý. A to nemluvím o ostatních hercích.(1.9.2011)

• - Film, se kterým byl Jackie tak nespokojen, že některé scény dodatečně sám přetočil a tak existují dvě verze. (CrypzzXD)

• - Jackie byl hlavně nespokojen s režisérem, který mu v bojových scénách nedal moc prostoru. (CrypzzXD)

• - Ochránce je první americký film, v němž vidíme postavu Jackieho Chana se zbraní v ruce. (Rominator)