Ochránce

The Protector

Ochranca

Akční / Krimi / Drama / Thriller

Hong Kong / USA, 1985, 91 min

Tady se opravdu v HK snažili, aby to vypadalo jako americkej krimi film a myslím, že se jim to povedlo. Nemám námitek, že bych se u toho nudil nebo tak. Občas je tam pár filmovejch chyb, z nichž nejvíc jsem se pousmál nad tou, kde Jackie skáče v přestřelce na podlahu a je vidět, že skočil na žíněnku.(14.6.2010)

Spíše takový slabší Chanovka, už jen kvůli tomu že u Chana jsem zvyklej na humornější akci, ale to jsem dokázal odpustit takže jsem se nakonec usadil a po hodině šíleně nudil. Akční sekvence jsou dobře natočené a scéna s bazukou je výborná, ale pěstní souboje? Kde jsou? Proč se z filmu vypustily? Proč když najmuly Chana tam nenechaly dělat nějaký kousky? Každopádně film je po scénaristický stránce bohužel hodně suchý. A to nemluvím o ostatních hercích.(1.9.2011)

• mortak

Jackie se protentokrát zmýlil. Zlosyn nebyl pan Ko, ale režisér. Tolik vynaložené poctivé práce (honička v přístavu, zavěrečná bitka) a zkazí to jeden idiot, který nedokáže postavit kameru tak, aby nebyla vidět žíněnka, který nedokáže pořádně nastříhat akci a je posedlý zpomalovačkami, a který jako uhrovatý puberťák sází na nahotu a fuckování. Ale Jackie je slušňák - Discretion is my middle name.(21.7.2010)

• Xmilden

Slaboučký Jackie Chan v úloze, která se pro něj vůbec nehodí, s parťákem, který mu nic nepřináší. Nelze se divit že mu tento pokus proniknout na americký trh nevyšel. Film je naprosto tragický a zbytečně vulgární. Když už na konci filmu řekne Danny Aiello " Podej mi tu zasranou věc." Myšleno tím bazuku, už mě to ani nešokovalo. Těch vulgárních "hajzlů" a "bastardů" bylo nepočítaně. Hrozný film, který většina zde přítomných neviděla, proto tolik zkreslené hodnocení.(16.9.2010)

Příběh je takový pěkně rozdělený: V USA - potažmo v New Yorku - zcela jasně dominují střelné zbraně, zatímco v Hong Kongu se dostávají ke slovu především efektní souboje à la Jackie Chan čistě v asijském stylu, přičemž nechybí ani pár VELICE vydařených kaskadérských kousků. Pravda, ve finále se oba dva přístupy trochu pomíchají, ale to není na závadu. P.S.: Prozatím jsem měla možnost vidět pouze americkou podobu snímku, ale i tak nemám žádné zásadnější připomínky. Děkuju LION-MR.T za odkazy na obě verze závěrečného zápasu a plně chápu Jackieho výhrady k akčním scénám, na druhé straně nahota lepých děv měla své opodstatnění (co kdyby je napadlo se v průběhu pracovního procesu nenápadně obohacovat) a filmoví policajti obyčejně nebývají žádní svatoušci libující si výhradně ve spisovných výrazech (obzvláště pak ti američtí - to je všeobecně známo). Ale každý má právo na vlastní představy o filmu nebo o čemkoli jiném, na čem se podílí - nehledě na to, že asijští filmoví fanoušci nemuseli být v některých směrech tak otrlí jako ti američtí ... a pokud "Ochránce" posloužil i jako inspirace pro ryze hongkongský snímek "Police story", který Jackie stihl natočit ještě v témže roce, pak splnil své poslání měrou vrchovatou ... Slabší 4*(19.3.2012)

• - Film, se kterým byl Jackie tak nespokojen, že některé scény dodatečně sám přetočil a tak existují dvě verze. (CrypzzXD)

• - Ochránce je první americký film, v němž vidíme postavu Jackieho Chana se zbraní v ruce. (Rominator)

• - Jackie byl hlavně nespokojen s režisérem, který mu v bojových scénách nedal moc prostoru. (CrypzzXD)