Ochránce

Ochranca

Akční / Krimi / Drama / Thriller

Hong Kong / USA, 1985, 91 min

• mortak

Jackie se protentokrát zmýlil. Zlosyn nebyl pan Ko, ale režisér. Tolik vynaložené poctivé práce (honička v přístavu, zavěrečná bitka) a zkazí to jeden idiot, který nedokáže postavit kameru tak, aby nebyla vidět žíněnka, který nedokáže pořádně nastříhat akci a je posedlý zpomalovačkami, a který jako uhrovatý puberťák sází na nahotu a fuckování. Ale Jackie je slušňák - Discretion is my middle name.(21.7.2010)

• Xmilden

Slaboučký Jackie Chan v úloze, která se pro něj vůbec nehodí, s parťákem, který mu nic nepřináší. Nelze se divit že mu tento pokus proniknout na americký trh nevyšel. Film je naprosto tragický a zbytečně vulgární. Když už na konci filmu řekne Danny Aiello " Podej mi tu zasranou věc." Myšleno tím bazuku, už mě to ani nešokovalo. Těch vulgárních "hajzlů" a "bastardů" bylo nepočítaně. Hrozný film, který většina zde přítomných neviděla, proto tolik zkreslené hodnocení.(16.9.2010)

Mezi trojkou a čtyřkou. Na čtyři body to má ale příliš mnoho klišé, místy odfláklé natočení triku, který by mohl při jiném úhlu kamery být daleko působivější (divím se, že to Jackie při své trikové filosofii dopustil), nebo akční scéna působí příliš "pomale". Místy je ale výborný a speciální bonus mají nahé dělnice v drogové továrně ;)(18.6.2011)

Jackie nebyl s natáčením a produkcí filmu spokojen a proto existuje US a HK verze. Z honkongské verze byly vystříhány mimo jiné sceny obsahující nahotu, americký slang a byl kladen větší důraz na akci. Editace se dočkala i finální bojová scéna. Jackie chtěl pořádný film o policistech a později v témže roce natáčí slavnou Police Story. Ochránce je první americký film v němž Jackieho vidíme se zbraní v ruce.(18.9.2011)

Tady se opravdu v HK snažili, aby to vypadalo jako americkej krimi film a myslím, že se jim to povedlo. Nemám námitek, že bych se u toho nudil nebo tak. Občas je tam pár filmovejch chyb, z nichž nejvíc jsem se pousmál nad tou, kde Jackie skáče v přestřelce na podlahu a je vidět, že skočil na žíněnku.(14.6.2010)

• - Jackie byl hlavně nespokojen s režisérem, který mu v bojových scénách nedal moc prostoru. (CrypzzXD)

• - Ochránce je první americký film, v němž vidíme postavu Jackieho Chana se zbraní v ruce. (Rominator)

• - Film, se kterým byl Jackie tak nespokojen, že některé scény dodatečně sám přetočil a tak existují dvě verze. (CrypzzXD)