poster

Mark of the Vampire

 • USA

  The Vampires of Prague

  (pracovní název)
 • Velká Británie

  Mark of the Vampire

 • Austrálie

  Mark of the Vampire

 • Kanada

  Mark of the Vampire

Horor / Mysteriózní

USA, 1935, 60 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • darkrobyk
  ****

  Velmi příjemné překvapení! Zazní čeština i zmínky o Praze. Hřbitov, mlha, nestvůrné pařáty stromů a útok velkého netopýra. Přítomnost Draculy, pardon, hraběte Mora a jeho nemrtvé dcery, je smrtící. Obětí přibývá a nikdo si není jistý, zda nebude rovněž napaden upírem. Sir Karell Borotyn byl napaden krvelačnou bestií a útok nepřežil. Zatímco inspektor odmítá víru v upíry, jsou napadeni i Borotynova dcera a její snoubenec. Zdá se, že zabezpečený zámek má své slabiny a démoni z nedalekého hradu zvítězí. Báječné gotické interiéry - lomené klenby, rozsáhlá schodiště, pavučiny, stoletý prach, pavouci, netopýři, krysy, hrobka, rakve a svazky špinavého světla snažícího se dostat do hlubin starého hradu. Některé záběry jakoby vypadly z knih devatenáctého století - připomínají precizní dobové rytiny. Nu a pak je zde zcela nečekaný závěr, že...(27.11.2017)

 • Han22
  **

  Průměrná žánrovka té doby. Browning stejně jako v Drákulovi se vyžívá hlavně v dialozích, občas přidá nějaký hezký záběr hřbitova nebo hradních kobek, většinu času však sledujeme bandu totálních amatérů, kteří se snaží bojovat s upíří hrozbou, přičemž nejsou ani schopni pozavírat okna v baráku bez jakéhokoliv vzruchu, akce nebo mrtvol. Na prdel tomu ovšem dá naprosto idiotská pointa, která SPOILER ukáže že celá hrozba upírů byla jen maškaráda k odhalení vraždy, čímž se z průměrného hororu stává mizerná kriminálka KONEC SPOILERU. Za konec a ještě za směšné zobrazení českých reálií ještě hvězdička dolů.(18.10.2013)

 • Aluska88
  ***

  Několik let poté, co se Bela Lugosi představil světu svou nejslavnější rolí, hraběte Draculy, si roli upíra zopakoval v tomto krátkém filmu, který možná nejednoho diváka v závěru filmu překvapí svou pointou. Ta je na konci snímku sdělena během několika vteřin, jen tak mimochodem, jako by se nejednalo o nic zásadního. Ale rozhodně se jedná o dobrý nápad, udělat si z toho všeho vlastně srandu:) A Český lid potěšil. Kdo by to byl čekal, že se ve filmu s Belou Lugosim dočká i českého jazyka:)(19.9.2015)

 • Martin741
  ****

  Reziser Todd Browning /Freaks 1932, Dracula 1931/ natocil slusny, napinavy film na upirsku temu. Vystupiuju tu take fajne veci ako odlahla stredoeuropska obec, z tych menej prijemnych su tu aj nevyriesene vrazdy, a do toho velka hororova legenda Bela Lugosi /Vykradac Hrobu 1945, Vlkodlak 1941/ - teda film som videl hlavne kvoli Lugosimu. Dost ho uznavam. Z dalsich Dalsia znama drzka tu bol Lionel Barrymore /jo, jo to bol ten bankar z filmu It´s a Wonderful Life s istym Jamesom Stewartom/. Do toho fascinujuci strasidelny hrad, perfektne kulisy a namakane dialogy. Fakt ako s modernymi filmami mam problem, ale na tieto starinky nedam dopustit. 89 %(24.2.2018)

 • liquido26
  ****

  Kdyby to Browning nepokazil tím závěrem, tak by to byl super film. Příběh je sice standartní, nijak zvlášť originální (no i když u tohoto filmu jak se to vezme), ale záběry s Belou Lugosim a Carroll Borlandovou jsou nepřekonatelné, jedny z nejstrašidelnějších, jakých se v černobélém filmu 30. let dočkáte a ani jeden z nich u toho nemusí promluvit ani slovo (až na tu jednu repliku na konci). Opravdu škoda toho konce.(13.7.2008)

 • - Mark of Vampire je velmi volným remakem Browningova staršího filmu London After Midnight, který je dnes považován za ztracený. (liquido26)

 • - Hrabě Mora má na čele nevysvětlenou ránu po kulce. V původním scénáři měl mít hrabě incestní vztah se svou dcerou Lunou a spáchat sebevraždu, což muselo být nakonec z filmu odstraněno. Tod Browning po neúspěchu svého předchozího snímku Freaks nebyl schopen proti změnám, které studio MGM učinilo, protestovat. (liquido26)

 • - Poslední z trojlístku Browningových filmů, kde se objevil Bela Lugosi. (liquido26)

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace