The Vampires of Prague

• Kanada

Horor / Mysteriózní

USA, 1935, 60 min

• Paldiny

Uff, tak tento počin dokáže uspať aj za bieleho dňa a ospravedlnením mu nie je, že je len premysleným honom na "čarodejníka". Tá atmosféra v hororovej časti krute chýba a otázky po nej nepoznajú odpovede. Jediné čo tak prišlo zaujímavé (aj to iba v našich končinách), že bežný ľud hovorí po česky. Záverečný twist samozrejme nečakaný, no nič nemení na fakte, že film s ním, či bez neho je prakticky nepozerateľný.(20.1.2018)

Reziser Todd Browning /Freaks 1932, Dracula 1931/ natocil slusny, napinavy film na upirsku temu. Vystupiuju tu take fajne veci ako odlahla stredoeuropska obec, z tych menej prijemnych su tu aj nevyriesene vrazdy, a do toho velka hororova legenda Bela Lugosi /Vykradac Hrobu 1945, Vlkodlak 1941/ - teda film som videl hlavne kvoli Lugosimu. Dost ho uznavam. Z dalsich Dalsia znama drzka tu bol Lionel Barrymore /jo, jo to bol ten bankar z filmu It´s a Wonderful Life s istym Jamesom Stewartom/. Do toho fascinujuci strasidelny hrad, perfektne kulisy a namakane dialogy. Fakt ako s modernymi filmami mam problem, ale na tieto starinky nedam dopustit. 89 %(24.2.2018)

Parádní záležitost která mě vtáhla už od začátku(Paní mámo řekněte at se nedělá srandu:-)). Upírský horor který se odehrává v Čechách, paráda a navíc když se promluvilo Česky byl jsem jaksi potěšen.Tohle se mi dost líbilo. Lugosi a jeho uhrančivý pohled neměl chybu a ta havět v hradě byla skvělá, ona každá scéna na hradě byla dost atmosférická a neměla chybu. Samotná hlavní upírka se mi nějak moc nelíbila ale hrála poměrně dobře. Umělé hračky netopýrů mě potěšily a vypadaly fakt dobře. Nejvíce mi vadily ty komediální prvky, nevím jestli byly plánované nebo ne ale nesedly mi. Co se atmosféry týče tak ta neměla chybu. Parádní věc bylo přistání hlavní upírky. Tohle se mi dost líbilo, musím takovýhlech filmů vidět víc.(26.2.2012)

Velmi příjemné překvapení! Zazní čeština i zmínky o Praze. Hřbitov, mlha, nestvůrné pařáty stromů a útok velkého netopýra. Přítomnost Draculy, pardon, hraběte Mora a jeho nemrtvé dcery, je smrtící. Obětí přibývá a nikdo si není jistý, zda nebude rovněž napaden upírem. Sir Karell Borotyn byl napaden krvelačnou bestií a útok nepřežil. Zatímco inspektor odmítá víru v upíry, jsou napadeni i Borotynova dcera a její snoubenec. Zdá se, že zabezpečený zámek má své slabiny a démoni z nedalekého hradu zvítězí. Báječné gotické interiéry - lomené klenby, rozsáhlá schodiště, pavučiny, stoletý prach, pavouci, netopýři, krysy, hrobka, rakve a svazky špinavého světla snažícího se dostat do hlubin starého hradu. Některé záběry jakoby vypadly z knih devatenáctého století - připomínají precizní dobové rytiny. Nu a pak je zde zcela nečekaný závěr, že...(27.11.2017)

Hrabě Drák... ehm, hrabě Mora tyranizuje Transyl... ehm, tu naší českou zemi osídlenou ciká... ehm, romskými spoluobčany a je mu na stopě Sherlo... ehm, geniální detektiv Neumann z Prahy. Navíc se značným podílem poněkud kostrbaté češtiny v originálním znění (obvzláště "Červený šátečku, kolem se toč" potěší/dostane do kolen). Pominu-li však pro našince tuto nechtěně směšnou linii, tak jde v zásadě o naprosto průměrný žánrový počin své doby, který nevytrhne ani pointa na závěr. Zajímavější by to bylo, kdyby byl použit původně zvažovaný závěr s vypointovanou pointou.(5.4.2008)

• - Hrabě Mora má na čele nevysvětlenou ránu po kulce. V původním scénáři měl mít hrabě incestní vztah se svou dcerou Lunou a spáchat sebevraždu, což muselo být nakonec z filmu odstraněno. Tod Browning po neúspěchu svého předchozího snímku Freaks nebyl schopen proti změnám, které studio MGM učinilo, protestovat. (liquido26)

• - Mark of Vampire je velmi volným remakem Browningova staršího filmu London After Midnight, který je dnes považován za ztracený. (liquido26)

• - V Polsku byl film zakázán. V Maďarsku musely být vynechány scény obsahující výkřiky, záběry netopýrů a jiné strašidelné záběry. (liquido26)