poster

Haepi endeu

 • Jižní Korea

  해피엔드

 • anglický

  Happy End

Drama / Thriller / Romantický

Jižní Korea, 1999, 99 min

Režie:

Ji-woo Jeong

Scénář:

Ji-woo Jeong

Kamera:

Woo-hyung Kim

Hudba:

Yeong-wook Jo
 • kaylin
  ****

  Tenhle film má takovou klasickou japonskou poetiku, kdy na první pohled se jedná v podstatě o klasické drama, které v tomto případě čítá milostný trojúhelník, ale na druhou stranu je to snímek, který dovede překvapit, kde je vývoj, který nemusíte čekat a který vám nemusíme sednout. Ale mně se tenhle vývoj líbí, líbí se mi, kam Japonci dovedou zajít.(13.2.2017)

 • Tyckin
  ***

  Všeobecně nemám příliš smysl pro snímky tohoto typu - takové to milostné pletichaření a zahybání mne obvykle nudí. Ale nemuselo by to tak být, záleží na postavách, dialozích, práci s kamerou a zpracování příběhu - zde je bohužel podání tohoto nekonečného tématu poněkud všeobecně průměrné a nepoutavé, snad až na samotný závěr kdy se věci dají konečně trochu do pohybu, to je ale na celkově pozitivní dojem příliš málo. Tedy toužíte-li po zajímavě zpracovaném snímku na téma nevěra, pak spíše doporučuji velmi působivý a neprávem opomíjený kousek s názvem "Yoake no machi de" (české titule jsou k dispozici).(27.9.2016)

 • sniper18
  ***

  Je to mierne nadpriemerná dráma. Má celkom dobrý príbeh o nezamestnanom mužovi, ktorý chce byť čo najlepším manželom a otcom a tak aspoň pomáha doma so všetkými prácami, kým si nenájde prácu, ale jeho manželka ho už nemiluje a našla si mladého milenca, s ktorým ho často podvádza. Ale muž začne postupne niečo tušiť. Spracovanie je ale len čisto priemerné, väčšinu času to celé pôsobí úplne realisticky, takýchto situácií sa v reále udialo, deje a aj bude diať nespočetné množstvo, lenže práve realita je tu uprednostnená na úkor zaujímavosti a tak tu ani nemá čo výraznejšie zaujať. Ale našťastie to má prijateľnú dĺžku, takže nudiť sa tu skutočne nedá, všetky tri zásadné postavy sú veľmi dobre zahrané a obzvlášť hlavný hrdina si ma získal, ale v druhej polovici to už len predsa začne byť zaujímavejšie, hlavne keď už si to hlavný hrdina začne uvedomovať a záverečnú dvadsaťminútovku už môžem len chváliť, síce nemôžem povedať, že by bola originálna, ale niečo takéto som vzhľadom na predchádzajúci priebeh filmu nečakal a toto ma už bavilo. A občas sa objaví aj nejaká, na pomery bežných filmov dosť otvorená erotická scéna. Herecké obsadenie je výborné, výborný Choi Min-Sik v hlavnej úlohe, bavila ma aj Jeon Do-Youn a ani Joo Jin-Mo v úlohe milenca nesklame. Réžia a technická stránka sú len priemerné, nič tu nesklame, ale ani tu nemám čo chváliť. Happy end je sám osebe priemerný film, ktorý ale výborné herecké výkony a vydarená záverečná časť povyšujú o úroveň vyššie. Ale stojí to len za jedno pozretie. 62%(26.8.2012)

 • JANARYBA
  ***

  Tak tenhle happy end mě opravdu dostal. Nechtěla jsem dnes nic náročného, tak proklamované romantické drama se mi zdálo příhodné. Happy end to byl možná jen pro tu zavražděnou, že už nemusela nic řešit. Oba "soci v lásce" to těžce odnesli. Nějaké morální poselství, nebo alespoň náznak proč manžel takhle zkratovitě jednal jsem ve filmu neobjevila.(3.11.2008)

 • Pethushka
  ****

  Naprosto mě dostalo, jak reálně byl tenhle film natočený. Měla jsem pocit, že jsem tomu tak blízko, až jsem z toho měla husí kůži. Probral mě až konec, který je vlastně pochopitelný, ale já čekala něco jiného. Jestli to je happy end nebo ne, na to bude mít každý z nás asi úplně jiný pohled, stejně jako na nevěru samotnou. Na tenhle filmový zážitek dlouho nezapomenu. 4*(5.5.2014)