pornogrind

Názvem filmu i účastí B. Lugosiho by to mohlo svádět, že jde o pokračování filmu „ ale není tomu tak. Sice i tady je obdobnej opičák ale příběh je úplně o něčem jiným. Ve filmu The Ape Man(1943) si APE MANa zahrál Bela Lugosi. Tady sice hraje Lugosi také ale zde hraje doktora kterej rozmrzlému prehistorickému muži(APE MANovi) transplantuje část mozku aby ho trochu „polidštil". Taktéž si tu zahrál ještě John Caradine. A v roli APE MANa se střídali Frank Moran a známější Gorge Zucco(kterého bych samozřejmě nepoznal). Rozhodně jde o vydařenější film než The Ape Man(1943) ale né natolik aby si film zasloužil být v červených číslech a takový %. Možná je to díky zvučnějším jménům(Lugosi, Carradine, Zucco) a krátké stopáži díky které film rychle uteče. I tak to u mě na víc jak 3hvězdy není. ()

liquido26

Správná hodinová porce americké čtyřicátkové sci-fi/hororové naivity a béčkovosti. __ Profesor Dexter (Lugosi) a jeho asistant (Carradine) objeví zmrzlýho Neandrtálce a potom, co ho rozmrazí, tak ožije, stane se z něj monstrum a začne být nebezpečné. Dexter se tedy rozhodne dát mu mozek někoho jiného a udělat z něj řádného občana :-)) __ Takže jak už jsem podotkl na začátku - naivní, předvídatelná zápletka (i když využití rozmrazeného pravěkého člověka je asi docela originální:-)), děj prostě nepřekvapí vůbec ničím, ale uteče to docela rychle, takže jsem se až na tu topornou závěrečnou honičku nenudil. A celkově to pro mě má takovou lacinou, ale kouzelnou béčkovou černobílou atmosféru, takže jsem si u toho skvěle oddechnul a pobavil se :-) __ Jo a nemá to vůbec nic společnýho se snímkem Ape Man z roku 1943, kde hrál taky Lugosi. ()

rivah

Vykopou pračlověka z ledu, rozmrazí a implantují mu mozek...Béčkový horor sledovatelný s úsměvem, jen ten Bela Lugosi jej zdobí.(max.50%) ()