Return of the Ape Man

Horor / Romantický / Sci-Fi

USA, 1944, 60 min

Phil Rosen

Robert Charles (původní scénář)

Sam Katzman, Jack Dietz

Carl Pierson

Správná hodinová porce americké čtyřicátkové sci-fi/hororové naivity a béčkovosti. __ Profesor Dexter (Lugosi) a jeho asistant (Carradine) objeví zmrzlýho Neandrtálce a potom, co ho rozmrazí, tak ožije, stane se z něj monstrum a začne být nebezpečné. Dexter se tedy rozhodne dát mu mozek někoho jiného a udělat z něj řádného občana :-)) __ Takže jak už jsem podotkl na začátku - naivní, předvídatelná zápletka (i když využití rozmrazeného pravěkého člověka je asi docela originální:-)), děj prostě nepřekvapí vůbec ničím, ale uteče to docela rychle, takže jsem se až na tu topornou závěrečnou honičku nenudil. A celkově to pro mě má takovou lacinou, ale kouzelnou béčkovou černobílou atmosféru, takže jsem si u toho skvěle oddechnul a pobavil se :-) __ Jo a nemá to vůbec nic společnýho se snímkem Ape Man z roku 1943, kde hrál taky Lugosi.(13.11.2010)