poster

The Return of the Vampire

Horor

USA, 1943, 69 min

Režie:

Lew Landers

Kamera:

John Stumar
 • petrik11
  **

  Béla ma teda vôbec neoslovil, absolútne mdlý nevýrazný, posun deja do vojnového Londýna sa mi tiež nepozdával, prečo vampír tak strašne potreboval zničiť tú doktorku som tiež nepochopil.(19.4.2014)

 • corpsy
  ***

  Silne ovplyvnený práve prebiehajúcou 2. svetovou vojnou ( nálety, samotný klimax ) sa tento upíri horor vydal na púť plátnami kín, aby stále trvajúca démoničnosť Belu Lugosiho opäť mohla poštekliť nervy divákov. Samozrejme iba tých dobových. Dnes je to iba úsmevné dielo s magickou atmosférou a krásnou výpravou. Toť vsjo.(27.11.2016)

 • Campbell
  ***

  Celkem dobrý film o upírovy Lugosim, atmosféra by se dala krájet, ale bohužel je to další film který ničím nevyřazuje a kterých vzniklo v 40 a 50 letech nespočet. Sem tam je dobrá scéna ale nejedná se opravdu o nic co by člověk musel vidět. Navíc konec mi přišel celkem násilně zrychlenej.(26.11.2013)

 • liquido26
  ****

  Standartní příběh s upírskou tématikou, standartní anglická rodina je terorizována standartním upírem, kterého představuje standartně nadprůměrný Bela Lugosi. Některé záběry z filmu byly použity ve videoklipu skupiny Iron Maiden - The Number of The Beast.(4.6.2008)

 • Oktavianus
  ****

  Return of the Vampire alias Dracula 1942. A to včetně německých náletů na Londýn. Jinak jde o klasický upírský příběh, lehce zmodernizovaný Dracula, ale se stejnou premisou, postavami (i když genderově vyváženě - nemáme tu Van Helsinga, ale protivnou doktorku, co je Helsing i Seward v jednom), atmosférou, kulisami hřbitovů plných mlhy a dvěma famózními trumfy - přenádhernou Ninou Fochovou a zestárlým, přesto řádně démonickým Belou Lugosim coby upírem Teslou. Nicméně: nakonec jsem dal čtyři hvězdy, i když jsem se dost rozmýšlel, že ještě nějakou seberu, protože v závěru tvůrci dělali všechno pro to, aby lepší dojem zničili - asi budu spoilerovat, ale krucifix v hlíně je deus ex machina jak vyšitý; a opravdu může nezranitelného a takřka nesmrtelného upíra omráčit bomba při náletu? Naprostý WTF moment je na konci, když inspektor promluví k divákům. Takže nejste-li fanoušek Bely L., klidně srazte jednu hvězdu. Ale já jím jsem.(19.3.2014)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace