Voodoo Man

Krimi / Sci-Fi / Horor / Mysteriózní / Drama

USA, 1944, 62 min

Závěrečný vtip na Lugosiho adresu byl zábavný a povedený, takže jen kvůli té jedné replice jsem se rozhodl svou nerozhodnost mezi dvěma a třemi hvězdami překlopit nahoru, přestože samotný film je tak na ty dvě hvězdy. Bela Lugosi totiž už vypadá i hraje jako parodie na sebe sama (taky není náhoda, že za tři roky jeho "vážná" kariéra de facto skončila), film s voodoo motivem je sice zajímavý, ale chybí mi k tomu ten Karibik (nebo aspoň džungle Louisiany), někde v normálním městečku v Americe to působí prostě divně. Skrz naskrz průměrný film.(18.2.2014)

Po dvanástich rokoch, kedy už svet vedel o zombie filme sa spojila trojica hercov, ktorí sa už v danom žánri vyskytli. Bela Lugosi, George Zucco a John Carradine vytvorili pamätnú antagonistickú štvoricu, ktorú pomocou hypnózy a voodoo rituálov vysáva z mladých žien život, kvôli oživeniu Lugosiho dávno mŕtvej ženy. Kriminálna atmosféra skvelá, neustále sa opakujúce slovo zombie výborné a záverečný vtípek na Lugosiho adresu viac ako podarený. Aj napriek tomu, že tento kúsok si už priaznivcov nenájde, ja som bol pomerne spokojný a celkom nadšený a to aj napriek tomu, že ide o ďalší lacný výplach štúdia Monogram.(5.2.2014)

No docela dobrej béčkovej horůrek s klasikem Belou Lugosim :-) Zápletka je následující: V jakémsi americkém zapadákově, kde lišky dávají dobrou noc operuje zločinecký gang vedený hypnotizérem Belou Lugosim, tvořený dále jeho pomocníky - Voodoo veleknězem Georgem Zucco a dvěma retardovanými bouchači z nichž jednoho si excelentně vystřihl John Carradine. Tento gang za pomoci důmyslné léčky unáší mladé dívky, které potřebuje pro jakýsi záhadný riuál. ___ Takže je to taková ta klasická naivní hodinová podívaná, kde je vidět nedostatek rozpočtu i nápadů, ale na druhou stranu nenudí tolik, jako jiné "skvosty" této doby (např. The Ape, Scared To Death, ...), a hlavně se tam vyskytují tři relativně známý a dobrý herci. Při některých dialozích jsem nevěřil vlastním uším :-)) a fanoušci Belova upřeného pohledu nebudou ochuzeni ani tentokrát a stejně tak si budou moct užít jeho shakespearovské recitace při onom výše zmíněném rituálu :-D :-D :-D No a ten vypointovaný konec fakt nemá chybu.(10.11.2010)