poster

Chaplin ve filmovém ateliéru

 • USA

  Behind the Screen

 • USA

  The Pride of Hollywood

 • Slovensko

  Chaplin vo filmovom ateliéri

Krátkometrážní / Komedie / Romantický

USA, 1916, 15 min

 • lubospoti
  ***

  Čím jsem starší tím méně mi grotesky s Chaplinem baví. Přijde mi to jako kolovrátek stále dokola. Neříkám, že se u toho člověk občas nezasměje. Navíc, když vezmu v potaz, že film jako takový byl ještě v plenkách - zrovna téhle grotesce už je prakticky 100 let. Ale co je to platné, pro mě osobně šlehačková bitva léty (mým věkem) ztratila kouzlo.(4.9.2013)

 • eraserhead666
  *****

  Zatím takřka v každé grotesce mě Chaplin něčím fakt překvapí, v téhle svým takřka artistickým číslem, kdy na jedné ruce odnese asi 8 židlí. K tomu samozřejmě klasická honička, konečně taky pořádná dortová bitva, Chaplinovy tanečky atd. Hodně dobrý je i oběd kulisářů. Nejlepší je ale Eric Campbell předvádějící homosexuála, to se jen tak nevidí.(25.5.2009)

 • Anderton
  ***

  Táto zaujímavá groteska ma trochu minula, za čo môže zrejme fakt, že mám radšej nemé gagy predvádzané vo vačšej dynamike a pohybe (inými slovami v exteriéri), ako sme toho svedkami u Bustera Keatona. Chaplina mám radšej ako kritika modernej doby, romantika vo svetlách veľkomesta a hľadača zlata. 15 minút plných gagov niekedy originálnych, inokedy predvídateľných a častokrát sa opakujúcich. Ale svojim spôsobom je to samozrejme stále geniálne.(8.10.2013)

 • troufalka
  ****

  Jako dítko jsem na Chaplina chodila ráda. tehdy bylo zvykem před každým filmem promínat nějaký krátkometřážní film. Buď šlo o animované kusy nebo o černobílé grotesky. Zajímavé, že se nikdo nepozastavoval, že jde o němý nebarevný film, řechtali se všichni. Teď po letech oceňuji precizní vystavění scén a hlavně Chaplinovu všestrannost. Myslím si, že ještě pořád se od něj máme co učit.(30.12.2017)

 • everlong
  ****

  vynikající groteska ve které Chaplin "hází" jednu perlu za druhou a zdatně mu sekunduje jeho osvědčený ansábl....DÁLE HRAJÍ: John Rand (Scene Shifter) Leo White (Scene Shifter) Frank J. Coleman (Producer) Charlotte Mineau (Actress) Leota Bryan (Actress) Tom Wood (Actor) James T. Kelley (Cameraman)(12.7.2009)

 • - Vôbec prvý film v dejinách, v ktorom sa objavil homosexuálny vtip. (dyfur)

 • - Chaplin film označil jako satiru na poměry v atelierech Keystonu. (everlong)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace