Chaplin ve filmovém ateliéru

The Pride of Hollywood

Chaplin vo filmovom ateliéri

Krátkometrážní / Komedie / Romantický

USA, 1916, 15 min

Čím jsem starší tím méně mi grotesky s Chaplinem baví. Přijde mi to jako kolovrátek stále dokola. Neříkám, že se u toho člověk občas nezasměje. Navíc, když vezmu v potaz, že film jako takový byl ještě v plenkách - zrovna téhle grotesce už je prakticky 100 let. Ale co je to platné, pro mě osobně šlehačková bitva léty (mým věkem) ztratila kouzlo.(4.9.2013)

Zatím takřka v každé grotesce mě Chaplin něčím fakt překvapí, v téhle svým takřka artistickým číslem, kdy na jedné ruce odnese asi 8 židlí. K tomu samozřejmě klasická honička, konečně taky pořádná dortová bitva, Chaplinovy tanečky atd. Hodně dobrý je i oběd kulisářů. Nejlepší je ale Eric Campbell předvádějící homosexuála, to se jen tak nevidí.(25.5.2009)

Táto zaujímavá groteska ma trochu minula, za čo môže zrejme fakt, že mám radšej nemé gagy predvádzané vo vačšej dynamike a pohybe (inými slovami v exteriéri), ako sme toho svedkami u Bustera Keatona. Chaplina mám radšej ako kritika modernej doby, romantika vo svetlách veľkomesta a hľadača zlata. 15 minút plných gagov niekedy originálnych, inokedy predvídateľných a častokrát sa opakujúcich. Ale svojim spôsobom je to samozrejme stále geniálne.(8.10.2013)

Jako dítko jsem na Chaplina chodila ráda. tehdy bylo zvykem před každým filmem promínat nějaký krátkometřážní film. Buď šlo o animované kusy nebo o černobílé grotesky. Zajímavé, že se nikdo nepozastavoval, že jde o němý nebarevný film, řechtali se všichni. Teď po letech oceňuji precizní vystavění scén a hlavně Chaplinovu všestrannost. Myslím si, že ještě pořád se od něj máme co učit.(30.12.2017)

vynikající groteska ve které Chaplin "hází" jednu perlu za druhou a zdatně mu sekunduje jeho osvědčený ansábl....DÁLE HRAJÍ: John Rand (Scene Shifter) Leo White (Scene Shifter) Frank J. Coleman (Producer) Charlotte Mineau (Actress) Leota Bryan (Actress) Tom Wood (Actor) James T. Kelley (Cameraman)(12.7.2009)

• - Vôbec prvý film v dejinách, v ktorom sa objavil homosexuálny vtip. (dyfur)

• - Chaplin film označil jako satiru na poměry v atelierech Keystonu. (everlong)