Zaměstnanci závodu Kometa se rozhodnou uspořádat podnikový výlet a rozhodnou se, ze jej podniknou bez účasti rodinných příslušníků. Ti si však zorganisují vlastní výlet a to tak, že jejich výletním střediskem je hotel, který je na druhém břehu řeky proti letovisku zaměstnanců. Rozhlas, který spojí oba břehy, vyřeší pak setkání obou skupin, které potom společně mohou rozvinout radostnou zábavu. (FILMOVÝ PŘEHLED 19 / 1955) (oficiální text distributora)

ripo

Úsilí o vytvoření dobré veselohry se současnou thematikou objevuje se stále více na výsledcích nejen naší, ale také německé filmové produkce. Jedním z těchto nových výsledků je také film DEFY „Kdo má svou ženu rád", natočený režisérem Kurtem Jung-Alsenem. Ve filmu je podkladem současný život pracujících v mimopracovní době, v němž si připravuji zábavu a oddech, hlavním motivem pak je vztah rodinných příslušníků, který se má v této mimopracovní době rozvinout. Filmoví tvorci chtěli ukázati jak nesprávné by mohlo být rozdělování a vymezování vztahů a zvolili k vykreslováni příkladu veseloherní žánr. Celý děj je jen lehce motivován. Rodinné scény jsou vytvořeny zkratkovitě a při tom výstižně charakterisují postavy. Přesto však druhá část postrádá větší dramatičnosti a v závěrečných scénách i přesvědčivosti, aby tvůrci vyslovili svůj záměr tak opravdově, jak toho vyžaduje. Také záměr satirického vyhrocení některých scén, zvláště v úvodu na schůzi a v závěru při suchém projevu, nenachází správné uplatnění a tím ztrácí účinnost. Tvůrci se snažili neopírat film o výkony jednotlivců. I když všechny jejich snahy nenalezly realisaci správné uplatnění, učinili jím krok na cestě za veselohrou ze současnosti. Filmový přehled 19/1955 ()