There Was a Little Girl

USA / Itálie, 1981, 92 min

Ovidio G. Assonitis

Riz Ortolani

Ovidio G. Assonitis

Film „There Was a Little Girl“ není zlý ani herecky a takový Dennis Robertson si svou roli očividně užíval, čímž jí dal nezapomenutelné kouzlo. A ve filmu je toho rozhodně víc. Práce s neslyšícími a využití hluchého chlapce pro nepříjemnou gradaci, dobrá práce s gore, i když ne vyloženě výjimečná, a skvělé finále, které je vizuálně velmi dobře zvládnuté ve smyslu nepříjemně temného prostředí a scény.(7.6.2018)

Noční můra pro kynofobiky. Zpočátku to sice vypadá na to, že hlavní mordýřkou tu bude ona vyšinutá sestřička, co utekla z blázince, jenže pravda je trochu jinde. O 3 ze 4 killů se tu totiž postará pěkně nasranej rotwajler, co se včetně roztrhanejch krků a ukousnutejch rukách neštítí zabít ani děcko. Ten pravej masakr, díky němuž byl film přiřazenej do seznamu "Videonasties", ale nastane až v samym závěru, kde se o slovo přihlásí sekáček nebo ruční vrtačka. Navíc to má solidní atmošku a koukatelnou (rozuměj šukatelnou) hlavní hrdinku. Takže spokojenost a Georgeovi díky za tip.(3.8.2017)

Veľmi inteligentne nakrútený thriller/slasher, ktorému výborne sadne pomalšie tempo. Oproti iným, hlavne americkým nízkoropočtovým shlasherom úplne absentujú trápne humorné vložky a dialógy majú hlavu a patu. Tvorcovia dokonca dosť pracujú so svetlom a jemnejšou atmosférou, čo je u tohto žánru vec nevídaná. Niektoré scény dokonca evokujú giallo a taliansku krv tvorcov cítiť dosť často... Pomalšie tempo rozprávania mi vyhovovalo, celkom som si film užíval a preto bodmi ja šetriť nebudem...:)(22.7.2012)

Hezky drastický začátek mě spolehlivě navnadil svou atmosférou a v té se za celý film v podstatě nepolevilo. Tento film sice není áčková třída, někteří herci by potřebovali trošku proplesknout i efekty jsou lacinější, ale atmosféricky to pro mě bylo na špici. Navíc to má dosti nepředvídatelný děj a je hodně nejednoznačné, kdo za tím vším stojí, protože role se tam mění opravdu rychle a zaručeně ve vás Madhouse vyvolá během projekce paranoiu.(18.9.2017)

Už dlho som nevidel tak perfektne zrežírovaný nudný a zdĺhavý snímok. Veľký to paradox. Assonitis má v tomto prípade nadané režisérske oko a výborne pracuje s kamerou a svetlom. Jeho scenár je však veľmi nedotiahnutý, s minimom napätia. A tak akýsi svojský klon gialla skončil na polceste k majstrovskému dielu.(4.5.2011)