poster

Vyhnanec

 • USA

  Bridge of Dragons

 • Slovensko

  Vyhnanec

Akční / Romantický / Sci-Fi / Válečný

USA, 1999, 92 min

Kamera:

Yossi Wein

Střih:

Irit Raz

Scénografie:

David Varod

Kostýmy:

Sonia Despotova
(další profese)
 • majo25
  **

  Kto čaká sci-fi, resp. post-apokayptiku, tak ten sa nedočká. Príbeh sa oohráva v nejakej fiktívnej krajine, v ktorej nejaký generál (výborný záporák Tagawa) si uzurpoval moc a sobášom s princeznou sa chce stať vládcom krajiny de jure. Lenže to by mu nesmel stáť v ceste Lungren, doterajšia pravá generálová ruka. A kedže Lungren nemá problém zaútočiť pomaly na celý vojenský odiel zoči-voči a útŕži tak maximálne jednu guľku niekam do končatiny, príbeh sa končí podľa očakávania - rozprávkovým koncom. Akcia je slabá a ani ten humor nejako nefunguje. A mimo hlavnej trojice postáv, tvoria ostatné postavy iba štatistov.(12.10.2014)

 • otík
  ***

  Konečně neotřelý námět (myšleno na Lundgrenovy filmy) a celkem poutavý příběh. Nevadí, že Lundgren je neprůstřelný, Superman, má nekonečně mnoho nábojů, že s revolverem a jedním zásobníkem postřílí deset chlápků se samopaly. Lundgren má zase velmi suché hlášky, výraz odhodlaného Švéda pomstít se za negentlamantské zacházení svého generála s jeho vyvolenou a přestože je několikrát raněn, vždy se postaví na nohy. A konečně aspoň v jednom ze svých novějších filmů nechlastá. Akční scény jsou zcela nereálné, lidé létají odnikud nikam, Lundgren běhá mezi kulkami a stejně stále přežívá. Ale to vůbec nevadí, film je natočen tak, že se je stále nač dívat. Je snad ale jasné, že jde o akční béčko, ale o slušné a koukatelné. A nejlepší postřeh na závěr. Dolph si za celý film ani jednou nenabije svou zbraň.(23.9.2003)

 • Wormboy
  *

  Dolph Lundgren ako vystizne a originalne pomenovana postava Warchild,je neohrozenym dostojnikom nejakeho sikmookeho takmerdiktatora,ktory sa chce zosobasit s taktiez sikmookou princeznou,ktorej rodicov zabil,ale ktora ho nechce,lebo chce spravodlivost a dobro pre svoj lud.Princezna samozrejme ujde,Lundgren ju ako spravny vojak pojde najst a splni si rozkaz,avsak zisti,ze spravodlivost je niekde inde a diktatora pre istotu radsej zabije.Film je predovsetkym obrovska a superpriblbla nuda,nabita drsnackym Warchildom a nezaujimavou akciou,avsak nastastie dokonala neakcia Mechanika sa neopakuje.Aj preto 0,5/5*.(12.9.2006)

 • Expendable
  **

  Je to podprůměrný film, který postrádá kvalitní choreografii a scénář.Většina filmu se odehrává někde v lesích a souboje jsou k smíchu.Trailer byl zase sestříhán na superrychlý nářez, ale když si pustíte film tak je tam něco sem tam pár výbuchů, bum spadne vrtulník bum spadne druhý, většina soubojů je když Dolfík hledá princeznu a ta se stále zamotává do horších sytuací.Je to ten samý film typu Přímý kontakt (2009) film nepotěší, ale ani neurazí.Kvalita filmu 35%(29.8.2009)

 • movie
  ***

  Nejlepší na tom je, že tenhle film, ktereje se odehrává v nějakým jakože postapokalyptickým totalistickým režimu, vypadá tak hrozně lacině ... Kdyby by to kdokoliv zkušenější natočil na dvorku starý fabriky, bylo by to snad i mnohem uvěřitelnější, než celá tahle záležitost s prapodivnejma kulisama. Ostatní věci, jako třeba scénář asi pitvat nebudu ...(11.9.2002)

 • - Na začiatku i počas útoku na tábor povstalcov je vidieť ako vojaci pália s ručným protitankovým granátometom bez rakety, napriek tomu páchajú škody. (johnsnow)

 • - Lundgren používá československý samopal vz.26 s podvěsným granátometem GP30. (JohnSmith)

 • - Počet mrtvých ve filmu je 109.